Trenażery dla odchudzania - popularne trenażery

trenażery na odchudzanie

Dosyć często bywa tak, że chcesz uprawiać sport, ćwiczyć, ale nie chce ci się wychodzić z domu, aby pobiegać, ponieważ jest upał albo odwrotnie pada deszcz. Albo jesteś bardzo wstydliwa i nie chcesz ćwiczyć na siłowni wśród kobiet, które mają bardziej wysportowane formy. Chęć się zjawiła, możliwości nie ma, więc nadal nie realizujesz własnych celów. Właśnie po to zostały stworzone trenażery do domu.

Nikt nie zaprzeczy temu faktowi, że bardzo wygodnie jest ćwiczyć nie wychodząc z domu i nie musisz wstydzić się innych ludzi. Jednak istnieje jedno „ale”. Na siłowni, trener poradzi ci na jakim trenażerze najlepiej wykonywać ćwiczenia, natomiast w domu, samodzielnie odpowiadasz za swój wybór. Więc postarajmy się zastanowić, jaki trenażer jest najbardziej skuteczny na odchudzanie.

Schudnąć czy wyrzeźbić mięśnie?

Zanim wybierzesz trenażer, musisz dokładnie określić cel, aby się nie rozczarować. Jeśli chcesz wzmocnić jakąś konkretną grupę mięśni - trenażer siłowy to odpowiedni wybór, ale aby schudnąć nie wystarczy wzmocnić mięśni brzucha, potrzebujesz utraty dużej ilości energii w wyniku intensywnej pracy wszystkich mięśni. Właśnie taką intensywność zabezpieczą trenażery cardio. Otóż trenażery siłowe są nieodpowiednie, natomiast trenażery cardio pomogą ci pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak i wśród nich są bardziej skuteczne i mniej skuteczne.

Cardio trenażery na odchudzanie Najbardziej popularnym i skutecznym trenażerem na odchudzanie jest bieżnia.
bieżnia

Właśnie podczas biegania pracuje największa ilości mięśni, oddychanie jest głębokie, bicie serca przyśpieszone. Aby schudnąć podczas treningu trzeba zwiększyć własny puls o 60-80% od maksymalnie dopuszczalnej ilości skurczeń sercowych. Zwłaszcza, jeśli chodzi o najbardziej problemową część ciała-brzuch. Niektórzy wzmacniają jedynie mięśnie brzucha, a wyników nie ma. Aby brzuch schudł, należy spalać tłuszcz pod skórą, ponieważ nikt nie zobaczy twojej wysportowanej sylwetki.

Oprócz bieżni, pomocny może być trenażer eliptyczny.

trenażer eliptyczny

Mniej obciąża stawy, ponieważ dosyć często ludzie po ćwiczeniach na bieżni skarżą się na bóle, natomiast on łączy w sobie zalety trenażerów rowerowych

rowerowy
i stepperów.
stepper

Najbardziej skuteczny trenażer na odchudzanie brzucha, ale jest dosyć drogi i zajmuje dużo miejsca.

Oprócz tego istnieją trenażery rowerowe i steppery. Ani jeden, ani drugi, nie daje możliwości skutecznego spalania tłuszczu, ponieważ skupia uwagę na konkretnej grupie mięśni. Natomiast trenażery wibracyjne, dają możliwość pracować nad konkretnymi problemowymi częściami ciała.

Trenażery wibracyjne

Trenażery wibracyjne możemy podzielić na:

Platformy wibracyjne
vibroplatforma
Masażery wibracyjne
vibromasażer

Platformy wibracyjne pomogą bardziej skutecznie uprawiać fitness, ponieważ wibracje rozprzestrzeniają się na cały organizm, w wyniku czego skuteczność zwiększa się kilkukrotnie. Natomiast prawdziwym trenażerem wibracyjnym na odchudzanie jest masażer wibracyjny. Składa się on z taśmy, która może wibrować problemowe części ciała, a również masować ciało po treningu.

Opisaliśmy trenażery na odchudzanie. Jednak nie zapominaj o takich pojęciach jak wartość, rozmiar, wygoda. Załóż strój sportowy, pójdź do sklepu ze sprzętem treningowym, spróbuj poćwiczyć na każdym z trenażerów. A jeśli jeszcze możesz któryś z nich kupić, to możesz być pewny, że on stanie się twoim wiernym przyjacielem podczas treningów i na szlaku do wysportowanej sylwetki.

 
Powiązane artykuły:
Błonnik na odchudzanie
Błonnik - nieprawdopodobnie pożyteczny produkt dla organizmu. Oprócz wszystkich jego oczyszczających właściwości, on również dobrze gasi apetyt i doprowadza do odchudzania przy stabilnej konsumpcji. Z artykułu dowiadujecie się, ile błonnika należy jeść na dzień i w których produktach on się znajduje.
Pilates na odchudzanie - ćwiczenia dla zdrowej utraty wagi
Ten materiał był napisany specjalnie dla tych, kto jeszcze nie zna, co to takiego pilates, lecz chce schudnąć i przy czym nie przyjmuje intensywnych wpraw fizycznych. Przecież za pomocą zasad pilatesa można nie tylko pozbyć się zbędnej wagi, ale i nastroić się na pozytyw.
Jak schudnąć karmiącej mamie?
Poporodowy zestaw wagi – zjawisko normalne i zrozumiałe, jednak odchudzanie karmiących mam ma pewną specyfikę i różni się od odchudzania zwyczajnego. Czytamy i bierzemy na notatkę.
Jak zmusić siebie schudnąć w domowych warunkach?
Dla wielu z nas diety i regularne uprawianie sportu zdają się czymś niewiarogodnym i arcyskomplikowanym. Naprawdę wszystko jest prosto, jeśli człowiek ma motywację i pragnienie. Nasz artykuł opowie o tym jak zmusić siebie schudnąć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty