Trening interwałowy na spalanie tłuszczu, czyli sposób na odchudzanie w ciągu całej doby

trening interwałowy na spalanie tłuszczu

Trening interwałowy na spalanie tłuszczu jest najbardziej skuteczny, ale wymaga przynajmniej podstawowej sprawności fizycznej. Jego istota polega na przemianie etapów z wysokim i normalnym obciążeniem. Dzięki temu poprawia się przemiana materii i uruchamia się proces spalania tłuszczu. W ciągu dwóch dni po treningu wysoka szybkość przebiegu procesów metabolicznych zachowuje się, dzięki czemu udaje się zgubić zbędne kilogramy. Oprócz tego trening interwałowy przyczynia się do zwiększenia i wzmocnienia mięśni.

Trening interwałowy na odchudzanie

Aby nie zaszkodzić zdrowiu należy stopniowo zwiększać obciążenie i wejść w odpowiednią kondycję. W ciągu pierwszego miesiąca zaleca się wykonanie rutynowych ćwiczeń, ale do treningu siłowego należy dodać obciążenie aerobowe dwa razy w tygodniu. Zaczynać wykonanie ćwiczeń należy z 20 min. W ciągu pierwszych 5 min należy zwiększać tętno, aby wartość była równa połowie z najbardziej wysokiej wartości częstotliwości akcji serca. Po tym można bezpośrednio przejść do wykonania treningu na spalanie tłuszczu. Jeśli człowiek jest w dobrej kondycji i nie ma problemów ze zdrowiem, musi co pół minuty przechodzić na maksymalne przyspieszenie, a następnie wrócić do pierwotnych wskaźników, czyli równych połowie wartości tętna maksymalnego. Czas wypoczynku nie powinien być większy niż minuta. W takim tempie trzeba pracować przez 10 min. Kolejny krok – to hamowanie, które trwa 5 min.

W drugim miesiącu treningu na spalanie tłuszczu w domu lub w sali należy ćwiczyć już cztery razy w tygodniu. W tym czasie zmienia się i schemat zajęć:

  • minuta treningu siłowego;
  • pół minuty maksymalnego cardio wysiłku;
  • trzy minuty cardio wysiłku, ale w spokojnym tempie;
  • minuta na ćwiczenia siłowe.

Dla treningu siłowego dobieramy ćwiczenia dla każdej grupy mięśni. Wykonywać je należy w intensywnym trybie.

W trzecim miesiącu treningu interwałowego do spalania tłuszczu na siłowni lub w domu można przejść na program Tabata (czterominutowy trening interwałowy o bardzo wysokiej intensywności), ale jeśli nie masz pewności co do swoich umiejętności, to możesz dalej pracować według poprzedniego schematu. Każde siłowe ćwiczenie należy wykonywać 20 sek., a następnie zrobić przerwę nie większą niż 10 sek. Każde siłowe ćwiczenie powtarzaj w osiem cykli. Do tego wybieraj proste ćwiczenia takie jak przysiady, wypady, skręcania, pompki. Możesz wykonywać trening Tabata przez dzień, a w inne dni zajmij się ćwiczeniami cardio. W ciągu trzech miesięcy regularnych, prawidłowo wykonywanych treningów można osiągnąć pożądane rezultaty.

 
Powiązane artykuły:
Najbardziej skuteczne ćwiczenia odchudzające – pomysły na kształtowanie sylwetki
Jeśli chcecie pozbyć się zbędnej wagi, wtedy należy uprawiać sport. W tym artykule potraficie znaleźć przykład efektywnych ćwiczeń, które są skierowane na odchudzanie. Zaproponowane rady pomogą dosięgnąć dobrych rezultatów.
Jak wybrać odpowiednią bieżnię? Czyli standardy bieżni treningowych
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć bieżnię, to ten artykuł pomoże wyznaczyć się z wyborem. Opowiemy o istniejących rodzajach, ich minusach i przewagach. Bierzemy na notatkę.
Zumba na odchudzanie – modne sposoby skutecznej walki z nadwagą
Zumba – przepiękny sposób pozbycia się zbędnej wagi, nabyć piękną, sprężystą figurę, zyskać dobry humor i całe to za pomocą tańca, o którym opowie ten artykuł.
Ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha – skuteczny trening na pozbycie się fałdek tłuszczu
Chcecie zostać posiadaczką płaskiego brzucha i pięknej prasy, wtedy obowiązkowo włączycie do swojego treningu efektywne ćwiczenia do szybkiego spalania tłuszczu. W tym artykule znajdziecie opis techniki wykonania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty