Trening siłowy na drążku – wiszenie dla pięknych kształtów

trening siłowy na drążku

Mało kto z dziewczyn wykorzystuje dla treningu drążek, jednak te, które już spróbowały to, wątpliwe czy potrafią zrezygnować. Po pierwsze takie zajęcia są ciekawsze i niezwykłe, po drugie robią się na świeżym powietrzu, po trzecie – są bardzo efektywne! Drążek pozwala podciągnąć piersi i pośladki, zrobić brzuch – płaskim, nogi – smukłymi, a ciało – lekkim. Kompleksowe ćwiczenia na drążku są dostępne i proste – a głównie, drążek można znaleźć praktycznie na każdym podwórku.

Ćwiczenia na drążku dla kobiet – przeszkody

Najtrudniejsze w siłowych ćwiczeniach na drążku całkiem nie samo zajmowanie, a psychologiczna bariera. Wiele dziewczyn boi się wyglądać śmiesznymi i odmawiają się od takich publicznych występów. W końcu nikt nie zmusza was zajmować się w godzinach popołudniowych – wstawajcie wcześnie i zajmujcie się swoimi ćwiczeniami, dopóki miasto jeszcze śpi. Najważniejsze – zacząć, dalej was samą będzie zachwycać coraz bardziej.

Oprócz tego wiele dziewczyn boi się obrosnąć kształtem mięśni. Wszystko to jest niczym innym aniżeli mitem: mięśnie u mężczyzn rozwijają się o wiele lżej niż u kobiet i dlatego zwykle trzeba dodatkowe sportowe wyżywienie. A dziewczyna od siłowych ćwiczeń na drążku zostanie jędrną, smukłą i doprowadzi mięśnie do formy – ale w żaden sposób nie zwiększy masę mięśniową.

Bazowe ćwiczenia na drążku

Najlepsze ćwiczenia na drążku – prawie takie same co i dla mężczyzn. Przynajmniej program dla początkujących u silnej płci całkiem można zapożyczyć.

  1. Zacznijcie od klasyki i praktykujcie zwykłe wiszenie na poprzeczce. Dopóki nie zaczniesz tego robić wydaje się, że jest to bardzo proste. A w praktyce należy przyłożyć dużo wysiłku. Zaczynać trzeba od 5 podejść po 10–15 sekund. To nie tylko piękna rozgrzewka, ale i doskonały trening na mięśnie klatki piersiowej.
  2. Już opanowaliście wiszenie? Komplikujemy zadanie: próbujemy kołysać się. Nie warto wybierać zbyt dużą amplitudę. W przednim punkcie sprowadzajcie łopatki, wyginając plecy i wdychając, w tylnym punkcie – wydychajcie. Kołysać się należy 5 podejść po 10 kołysań. Ćwiczenie wzmacnia mięśnie pleców i sprzyja zniknięciu fałdów podbrzusza.
  3. Następne ćwiczenie – skręty. Od położenia klasycznego wiszenia wykonujcie skręty ciała do prawej i lewej strony. Należy wykonać 4 podejścia po 8–10 powtórzeń. Ćwiczenie usunie boczne fałdy.
  4. Wykonajcie wiszenie na poprzeczce i podciągajcie kolana jak można wyżej, koniecznie do piersi. Śledźcie za oddechem – w wyższym punkcie zawsze wydech. Róbcie maksymalną ilość powtórzeń i podejść. To jedno z najlepszych ćwiczeń dla bioder i pośladków.
  5. Dla wzmocnienia bocznych mięśni brzucha wykonujcie ćwiczenie analogiczne poprzedniemu, tylko nogi wzbierajcie nie razem, a po kolei. Przy czym kolana odprowadzają się do przeciwległych stron – prawym kolanem ciągniemy się do piersi lewej strony i przeciwnie. Róbcie maksymalne ilości powtórzeń i podejść.
  6. Jeśli możecie podciągać się obowiązkowo włączcie to do swojego programu, a potem przechodźcie na ćwiczenia gimnastyczne wzorem podniesienia z przewrotem i tak dalej.

Wszystko to – bardzo efektywne ćwiczenia na drążku, które doprowadzą do formy całe wasze ciało i zrobią was atletycznymi i jędrnymi. Głównie – nie rzucajcie zajęcia przez tydzień, nie zauważywszy wyników. Pierwsze efekty – to jest to, że ćwiczenia zaczną dawać się wam prostsze aniżeli na samym początku. Ale dla korekcji figury należy zajmować się kilka tygodni albo i miesięcy – w zależności na ile uruchomiliście się. W jakimkolwiek wypadku nie warto rzucać zajęcia po pierwszych wynikach – lepiej dbać o siebie na stałe i zawsze wyglądać na 100%.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia ze sztangą w domu – opis wykonania
Ćwiczenia ze sztangą w domu pomogą umocnić wszystkie mięśnie, a dzięki efektywności takich ćwiczeń zrobić to wyjdzie dosyć szybko przy regularnym zajmowaniu i prawidłowym podejściu.
Treningi siłowe na odchudzanie – mity i fakty
Treningi siłowe na odchudzanie również są ważne jak i cardio, a wszystko dlatego, że dla dostarczania energii mięśni nasz organizm traci dużą ilość kalorii i odpowiednio, czym więcej mięśni, tym szybciej organizm spala kalorie.
Body pump trening – jakie są rodzaje zajęć i jak działa na ciało?
Body pump trening jest skierowany na pompowanie mięśni przez wielokrotną repetycję jednego i tego samego ćwiczenia. O plusach i minusach takich treningów i korzyściach body pump trening na odchudzanie opowiemy w tym artykule.
Jak wzmocnić mięśnie?
Corocznie ilość ludzi, którzy oddają przewagę zdrowemu sposobowi życia, rośnie. W tym artykule jest zaproponowana informacja, jak umocnić mięśnie ciała, a także dają się porady dla kobiet po porodach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty