Treningi na spalanie tłuszczu - treningi aerobowe i siłowe

treningi na spalanie tłuszczu

Jeszcze pięćdziesiąt lat temu uważano, że etalonem piękności jest zbytnio chuda i wycieńczona kobieta, ale dziś bardziej rozpowszechnione jest zdanie, że nie trzeba być zbytnio chudą. Obecnie treningi na spalanie tłuszczu są jednym z najbardziej popularnych zajęć sportowych wśród kobiet.

Skuteczne treningi na odchudzanie - podstawy

Zapamiętaj prostą regułę: żadne treningi na pozbycie się zbędnych kilogramów nie będą skuteczne, jeśli nie rozpoczniesz poprawnie się odżywiać. Zapamiętaj podstawowe normy i zacznij je przestrzegać:

 1. Jedz maleńkimi porcjami, ale często, więcej niż dwa razy dziennie.
 2. Śniadanie obowiązkowo musisz zjeść codziennie, jeśli nie jesz rano, za dużo zjesz wieczorem.
 3. Zjeść kolację musisz 2-3 godziny przed snem.
 4. Pij codziennie 1,5-2 l wody.
 5. 2 godziny przed treningiem i 2 godziny po, można jeść tylko pokarm białkowy.

Nie zapominaj również o poprawnym połączeniu produktów: mięsa nie można spożywać z chlebem, makaronem, owoce jeść oddzielnie, desery lepiej zastąpić twarogiem lub jogurtem.

Program treningów na spalanie tłuszczu

Niezależnie od tego jaki wariant wybierzesz, jeśli będziesz ćwiczyć nieregularnie i mniej niż dwa razy w tygodniu, to nie otrzymasz żadnych wyników. Aby otrzymać optymalne wyniki należy ćwiczyć 3-4 razy tygodniowo 1-1,5 h dziennie. Właśnie taki zestaw będzie zawierał te ćwiczenia, dzięki którym twoje ciało będzie wysportowane i smukłe.

Treningi aerobowe na odchudzanie

Obciążenie aerobowe - to obciążenie przy częstym pulsie: bieganie, narty, rower, skakanie na skakance, bieganie w miejscu, aerobik, tańce, pływanie etc. Właśnie w czasie takich treningów aktywnie spalane są tłuszcze. Pod warunkiem jednak, że treningi trwają przynajmniej 30-40 minut.

Trening aerobowy można połączyć z siłowym: na początku 20-30 minut trening siłowy, następnie 30 aerobowy. Takie podejście da możliwość nie tylko spalić tłuszcze, ale również zbudować masę mięśniową, która wydaje kilka razy więcej energii niż tkanka tłuszczowa (którą otrzymujesz z pokarmu). Więc posiadane mięśnie będą sprzyjająco wpływać na twoją figurę i spalać kalorie!

Treningi siłowe na odchudzanie

Treningi siłowe potrzebne są po to aby budować mięśnie, które jak już powiedzieliśmy wcześniej sprzyjają odchudzaniu. Gdy odsetek tkanki tłuszczowej staje się mniejszy niż odsetek mięśni w twoim ciele, wyglądasz na wysportowaną i smukłą!

Obciążenie siłowe - nieobowiązkowo ćwiczenia na trenażerach (chociaż jasna rzecz, to w pierwszej kolejności). Treningi na odchudzanie w domu, mogą zawierać następujące ćwiczenia:

 • przysiady;
 • kołowy trening na spalanie tłuszczu
 • pompki;
 • ćwiczenia z hantlami;
 • ćwiczenia na płaski brzuch.

Możesz wybrać ten wariant, który ci najbardziej odpowiada. Musisz jednak wykonywać ćwiczenia na pośladki, biodra, talię, wzmocnienie mięśni rąk i nóg. Zaleca się aby każde ćwiczenie wykonywać 15-20 razy, powtarzając 3-4 serie.

Kołowy trening na spalanie tłuszczu

Kołowy trening – rodzaj treningu siłowego, który składa się z 8-10 ćwiczeń. Wykonywane są bez przerw, jedno po drugim, powtarzając 1-3 serie. To wspaniałe połączenie treningu siłowego i aerobowego.

 
Powiązane artykuły:
Jak poprawnie pływać w basenie, żeby schudnąć?
Często chcąc pozbyć się zbędnej wagi kobiety wypierają się tego wszczynania, ponieważ nie chcą przesiadywać na dietach. W tym artykule potraficie znaleźć rady, które pomogą schudnąć do 5 kg bez poważnych ograniczeń w pokarmie.
Ćwiczenia w basenie - rzeźbimy wspaniałą sylwetkę
Dziś na pewno nie ma takiej kobiety, która nie słyszałaby o ćwiczeniach w basenie. Więcej tego, te ćwiczenia pomagają nie tylko tym, którzy chcą zrzucić zbędną wagę, ale i pozbywają się problemów z grzbietem i stawami.
Jakie korzyści przynosi basen?
O korzyściach przebywania w basenie wie wiele osób, ale w czym konkretnie są korzyści pływania dla naszego organizmu, wiadomo nie wszystkim. Ten artykuł opowie o wpływie pływania w basenie, w tym i dla figury.
Bieganie zimą na dworze – pożytki i szkody
Bieganie zimą może przynieść korzyść tym, że nasyci organizm tlenem i uruchomi proces palenia tłuszczu, zwłaszcza rankiem. Szkoda polega na nieprawidłowym ekwipunku, który może doprowadzić do powstania chorób.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty