Treningi siłowe dla kobiet - odżywianie podczas treningów

treningi siłowe dla kobiet

Dziś, gdy kobiety rozumieją, że doskonałość nie ma granic, coraz większą popularność zdobywają treningi siłowe dla kobiet. Właśnie dzięki nim można być nie tylko smukłą, ale również mieć wysportowane, jędrne ciało, które będzie podziwiane przez otaczających.

Treningi siłowe - pozbywamy się zbłądzeń

Program siłowych treningów wydaje się wielu kobietom dosyć niebezpieczny, ponieważ myślą, że wyglądać jak Schwarzneger jest dosyć prosto. Jednak, aby zbudować mięśnie należy uprawiać sport nie kilka godzin tygodniowo, a o wiele więcej.Również należy spożywać specjalne dodatki proteinowe. Treningi siłowe dla początkujących po prostu dadzą możliwość zwiększyć tonus mięśniowy ciała.

Jeśli jednak nadal się obawiasz, nie zapominaj o rozciąganiach po treningach siłowych – dzięki nim mięśnie nie będą rosnąć.

Aby treningi siłowe odbywały się na wesoło, włącz ulubioną muzykę – idealnie odpowiada muzyka shapingowa albo dowolna ulubiona szybka muzyka, która usunie zmęczenie i będzie cię pobudzać do popełnienia uczynków.

Więc niczego się nie bój i dbaj o własne ciało. Można również przeprowadzać treningi siłowe w domu, wykorzystując różnorodne obciążniki . Nie zapominaj o rozgrzewce przed treningiem – ona pomoże ci nie tylko przygotować własne ciało do treningów, ale również uniknąć urazów. Również ,aby osiągnąć lepsze wyniki można połączyć cardio i siłowe treningi. Jeśli na początku treningu będziesz skakać na skakance, wykonasz ćwiczenia na stepperze, pobiegasz po schodach, to nie tylko rozgrzejesz mięśnie, ale również będziesz mogła spalić zbędny tłuszcz i kalorie.

Odżywianie podczas treningów siłowych

Program treningów siłowych jest skierowany przede wszystkim na to, aby budować mięśnie, które przekształcą twoje miękkie ciałko na piękne, wysportowane ciało. Właśnie z tego powodu trzeba poprawnie się odżywiać.

odżywianie podczas treningów

Godzinę przed treningiem najlepiej wcale nie jeść. Jednak od razu po treningu trzeba coś zjeść białkowego (na przykład gotowane mięso drobiowe) i węglowodany (kilka bananów). Najlepiej, aby wybrany przez ciebie produkt zawierał jak najmniej tłuszczy i jak najwięcej białka i węglowodanów – właśnie one są potrzebne do budowania mięśni.

Jeśli natomiast treningi siłowe potrzebne ci są aby schudnąć, to dla najbardziej aktywnego spalania tłuszczy, przed treningiem zalecamy wypić filiżankę kawy, a po treningu – spożywać tylko pokarm białkowy, ponieważ węglowodany uniemożliwią spalanie tłuszczy.

 
Powiązane artykuły:
Jak wzmocnić mięśnie?
Corocznie ilość ludzi, którzy oddają przewagę zdrowemu sposobowi życia, rośnie. W tym artykule jest zaproponowana informacja, jak umocnić mięśnie ciała, a także dają się porady dla kobiet po porodach.
Body pump trening – jakie są rodzaje zajęć i jak działa na ciało?
Body pump trening jest skierowany na pompowanie mięśni przez wielokrotną repetycję jednego i tego samego ćwiczenia. O plusach i minusach takich treningów i korzyściach body pump trening na odchudzanie opowiemy w tym artykule.
Treningi siłowe na odchudzanie – mity i fakty
Treningi siłowe na odchudzanie również są ważne jak i cardio, a wszystko dlatego, że dla dostarczania energii mięśni nasz organizm traci dużą ilość kalorii i odpowiednio, czym więcej mięśni, tym szybciej organizm spala kalorie.
Ćwiczenia ze sztangą w domu – opis wykonania
Ćwiczenia ze sztangą w domu pomogą umocnić wszystkie mięśnie, a dzięki efektywności takich ćwiczeń zrobić to wyjdzie dosyć szybko przy regularnym zajmowaniu i prawidłowym podejściu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty