Treningi siłowe na odchudzanie – mity i fakty

treningi siłowe na odchudzanie

Są ćwiczenia, które należy wykonywać z użyciem obciążeń, takie treningi nazywają się siłowymi. Kosztem tego będziecie nie tylko pozbywać się zbędnych kilogramów, ale i zyskacie piękny kształt ciała. Przez dużą ilość niewiernej informacji treningi siłowe na odchudzanie nie są zbyt popularne wśród kobiet, spróbujemy zorientować się w czym jest przyczyna.

Nieprawda
  1. Wiele kobiet uważa, że jeśli one będą wzorować się systemowi treningów na siłę, to ich ciało stanie się ogromnym i będzie podobne do męskiego, ale to nieprawda. To nie może się stać przez wysoki poziom estrogenu w kobiecym organizmie, żeby napompować ogromne mięśnie należy używać suplementy diety, jeść żywność, w której dużo białka. Jeśli nie będziecie tego robić, to napompować ogromne ciało u was nie wyjdzie. Na ogół potraficie przez rok stałych treningów nabrać zaledwie 0,5 kg.
  2. Istnieje myśl, że program treningów, żeby nabrać siłę nie sprzyja odchudzaniu. Aby pozbyć się zbędnych kilogramów należy tracić kalorie, a jakim sposobem będziecie to robić nie ma żadnego znaczenia. Udowodniono naukowo, że siłowe treningi na odchudzanie są efektywniejsze aniżeli jakiekolwiek inne.
  3. Wiele osób uważa, że ten rodzaj treningów w ogóle nie podchodzi dla kobiet. Treningi siłowe dla kobiet mogą nanieść urazy tylko jeśli wykorzystać bardzo dużą wagę. Nie eksperymentujcie i wszystko z wami będzie dobrze.
Prawda
  1. Jeśli trening na siłę będą kołowe, czyli będziecie kilka razy z rzędu wykonywać zestaw jednakowych ćwiczeń, one pomogą wam pozbyć się zbędnych kilogramów. Zajęcia koniecznie przeprowadzać co najmniej 3 razy w tygodniu. Przez miesiąc potraficie utracić około 2 kg, chociaż zewnątrz będzie wyglądać tak, jakbyście pozbyły się 5 kg. A wszystko przez to, że będziecie pozbywać się tłuszczu i polepszycie stan swojego układu mięśniowego.
  2. Treningi na siłę i wytrzymałość pomogą wam skorygować waszą figurę. Będziecie pozbywać się cellulitu, podciągniecie skórę, zrobicie swoje ciało jędrnym i polepszycie kształt.
  3. Dzięki takim treningom polepszycie stan waszego zdrowia. Wam nie trzeba się martwić o kręgosłup, ponieważ jego będzie wspierać wielki gorset mięśniowy.

Jak przeprowadzać treningi siłowe na odchudzanie?

Zacznijcie ćwiczyć bez wagi, to da wam możliwość przyzwyczaić się i zbudować prawidłowy zestaw, w którym muszą znajdować się ćwiczenia na wszystkie mięśnie. Żeby zrzucić zbędne kilogramy wam trzeba robić po 20 powtórzeń każdego ćwiczenia w jednym kręgu. Treningi siłowe pomogą wam zrobić piękne ciało przez krótki okres czasu.

 
Powiązane artykuły:
Ćwiczenia ze sztangą w domu – opis wykonania
Ćwiczenia ze sztangą w domu pomogą umocnić wszystkie mięśnie, a dzięki efektywności takich ćwiczeń zrobić to wyjdzie dosyć szybko przy regularnym zajmowaniu i prawidłowym podejściu.
Trening siłowy na drążku – wiszenie dla pięknych kształtów
Trening siłowy na drążku dla dziewczyn staje się coraz więcej popularnym, zwłaszcza wśród tych, kto chce mieć piękny przyrodniczy relief, bez szczególnego wpływu na mięśniową masę.
Body pump trening – jakie są rodzaje zajęć i jak działa na ciało?
Body pump trening jest skierowany na pompowanie mięśni przez wielokrotną repetycję jednego i tego samego ćwiczenia. O plusach i minusach takich treningów i korzyściach body pump trening na odchudzanie opowiemy w tym artykule.
Jak wzmocnić mięśnie?
Corocznie ilość ludzi, którzy oddają przewagę zdrowemu sposobowi życia, rośnie. W tym artykule jest zaproponowana informacja, jak umocnić mięśnie ciała, a także dają się porady dla kobiet po porodach.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty