Treski na spinkach – zalety i wady

treski na spinkach

Pod wpływem różnych okoliczności w świecie współczesnym tylko niektóre dziewczyny mogą mieć ładne i gęste włosy. A dla innych styliści stworzyli różnorodne sposoby przedłużania włosów. Jednym z nich są treski na spinkach.

Zalety tresek

Treski – to sztuczne lub naturalne pasma włosów na spinkach, które doczepiane są do własnych włosów.

Do zalet tresek należy to, że można je samodzielnie doczepić, czyli nie będziesz musiała wydawać czasu na odwiedzanie salonu piękności. Po kilku razach nauczysz się bardzo szybko doczepiać treski i zdejmować je. Dlatego ową metodę przedłużania włosów wykorzystują kobiety, które chcą tylko jednorazowo przedłużyć włosy, na przykład do fryzury weselnej lub imprezowej. Młode dziewczyny dosyć często doczepiają treski na pierwszą randkę, aby sprawić niezapomniane wrażenie na chłopaku. Również tresek dosyć często używano do zwiększenia objętości, ponieważ długie włosy mają niesamowitą objętość, która czasami jest konieczna.

Jeszcze jedna istotna zaleta tresek na spinkach – możliwość robić fryzury. Nieobowiązkowo musisz stwarzać fryzury tylko z rozpuszczonymi włosami, ponieważ istnieje ogromna ilość wariantów fryzur z treskami na spinkach, gdy nie widać, że włosy są doczepiane. Stwarzając puszystą fryzurę lub robiąc odrębne loki można ławo schować spinki.

Naturalne treski na spinkach

Naturalne pasma na spinkach oznaczają to, że materiał wykorzystany do przedłużania jest naturalny. Owe treski mają takie same właściwości co twoje włosy, jednak są bardziej posłuszne. Takiego typu pasma można farbować, przy czym będą wyglądać tak samo jak naturalne. Na tym właśnie polega podstawowa zaleta tresek. Jednak posiadają jedną istotną wadę – z czasem tracą naturalny połysk, więc należy je odpowiednio pielęgnować. Do mycia naturalnych pasm należy używać tylko naturalnego szamponu i balsamu do włosów, jednak musisz uważać, aby ostatni nie trafiał do podstawy.

Sztuczne treski na spinkach

Sztuczne pasma doczepiane na spinkach składają się z włosów, zrobionych ze sztucznych materiałów, dlatego ich wygląd zewnętrzny i właściwości różnią się od tresek naturalnych.

Treski sztuczne powinny być jakościowe, aby ich połysk był podobny do naturalnego.

Wady sztucznych tresek:

  1. Wartość jakościowych włosów sztucznych może być taka sama jak wartość materiału naturalnego. A tanie pasma nie stworzą potrzebnego efektu, a odwrotnie -zepsują wygląd zewnętrzny.
  2. Jeśli chcesz nosić rozpuszczone włosy to najlepiej wybrać naturalne treski, a do robienia fryzur możesz używać pasm sztucznych.
  3. Używać lokówki do pasm sztucznych można tylko w tym wypadku jeśli one są proteinowe, również temperatura lokówki nie powinna przekraczać 180 stopni. W innym wypadku należy dobierać treski z lokami.

Zalety doczepianych pasm sztucznych:

  1. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji.
  2. Niska wartość w porównaniu z naturalnymi.

Kolorowe treski na spinkach

Dla tych, kto uwielbia eksperymentować, produkowane są kolorowe pasma doczepiane na spinkach. Mogą być w bardziej śmiałych, jaskrawych kolorach albo bardziej spokojniejszych, jednak niepodobnych do naturalnych. Zazwyczaj kolorowe doczepiane pasma sprzedawane są w postaci jednego gęstego pasma, ponieważ większość kobiet używa je do uzupełnienia fryzury, a nie jej stworzenia.

Kolorowe treski można zrobić na zamówienie, w takim wypadku możesz wybrać kolor i odcień. Jedyna wada owej metody – wysoka wartość wyrobu.

treski na spinkach naturalne 1 treski na spinkach naturalne 2 treski na spinkach naturalne 3
 
Powiązane artykuły:
Jak zdjąć przedłużone włosy?
Nie zważając na istnienie mnóstwa różnych krótkich fryzur, długie włosy służą główną ozdobą kobiety. Procedura przedłużania daje szansę mieć zbytkowne loki wielu dziewczynom, jednak czas leci i wymaga się je poprawnie zdjąć.
Przedłużanie włosów w warunkach domowych – czego będziesz potrzebowała?
Długie i gęste włosy - marzenie każdej kobiety. Przedłużanie włosów pomoże rozwiązać wasz problem szybko i "bez strat". Jeśli chcecie przedłużyć włosy w domowych warunkach to ten artykuł jest dla was.
Przedłużanie włosów na zimno – 3 podstawowe metody
Zimne powiększanie włosów - sposób mieć długie włosy. Bywa kilka rodzajów: zimne kapsułowe przedłużanie włosów, zimne taśmowe przedłużanie włosów i zimne przedłużanie włosów za pomocą tresek.
Rodzaje przedłużania włosów – 3 najbardziej popularne technologie
W wielu salonach teraz proponują taką fryzjerską usługę jak przedłużanie włosów. Bywa kilka rodzajów: kapsułowe, taśmowe, zimne, gorące. Dokładniej o rodzajach przedłużania włosów czytajcie w materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty