Truskawka w czasie piersiowego wykarmiania

truskawka w czasie piersiowego wykarmiania

Soczysta i dojrzała truskawka jest obiektem pragnienia ogromnej ilości dorosłych i dzieci. Wiele kobiet, włączając przyszłych i matek karmiących, z ostrą ochotą czekają nadejścia sezonu upalnego lata, żeby do woli zakosztować tą niezwykle smaczną i pożyteczną jagodą. Między tym, w okresie karmienia niemowlęcia do swojej racji trzeba odnosić się ze szczególną ostrożnością i uwagą, ponieważ niektóre produkty w takiej sytuacji mogą wyrządzić szkody nowonarodzonemu bobasowi.

W tym artykule opowiemy, czy można jeść truskawkę w czasie piersiowego wykarmiania, czy od użytku tej słodkiej jagody trzeba na żal zrezygnować do zakończenia laktacji.

Czy można jeść truskawkę w czasie piersiowego wykarmiania?

Truskawka jest jednym z najsilniejszych spożywczych alergenów wskutek obecności w niej barwnika, co zabarwia jej płody w czerwony kolor. Właśnie dlatego wiele kobiet obawiają się jeść tę jagodę w okresie piersiowego wykarmiania. Między tym trzeba rozumieć, że organizm każdego dorosłego i dziecka jest indywidualny i nie ma żadnych podstaw uważać, że u waszego bobasa obowiązkowo powstanie alergiczna reakcja po użytku tych smakołyków.

Fachowcy doradzają zaczynać jeść truskawkę w czasie piersiowego wykarmiania nie przedtem, aniżeli niemowlęciu wypełni się 1,5 miesiąca. Przy czym karmiącej mamie pozwala się zjeść tylko jedną jagodę, a potem w ciągu doby jej należy obserwować za stanem okruszyny. Jeśli żadnych nieprzyjemnych symptomów w ciągu 24 godzin u bobasa nie pojawiło się, można stopniować ilość zjedzonej truskawki do 250 gramów w ciągu dnia. Wypierać się tej jagody przy nieobecności alergii po prostu jest głupio, przecież ona jest bardzo bogata na witaminy i takie ważne mikroelementy jak fosfor, potas, calcium, jod, żelazo i kwas foliowy. Wszystkie te substancje są bardzo pożyteczne dla prawidłowego i pełnowartościowego rozwoju niemowlęcia, a także aktywizacji krwionośnego systemu i wsparcia immunitetu młodej mamy, toż truskawkę przy laktacji przy nieobecności alergii jeść nie tylko można, ale i należy.

truskawka przy laktacji

Między tym do wyboru tej jagody w okresie karmienia niemowlęcia należy odnosić się ze szczególną rzetelnością. Tak nie warto nabywać truskawkę importowanej produkcji, która dziś sprzedaje się w hipermarketach w dowolną porę roku, ponieważ ona zawiera w swoim składzie azotany, co wpływają negatywnie na organizm dziecka.

W letnią porę roku jedźcie jagody, które są wyhodowane w waszym regionie, a w zimie lepiej oddajcie przewagę produktowi zamrożonemu do sezonu. W szczególności możecie samodzielnie przygotować i zmrozić w zamrażalniku nie tylko jagody, ale i na przykład nawet pierogi z truskawką, a potem śmiało jeść je w czasie piersiowego wykarmiania.

 
Powiązane artykuły:
Czy można kefir w czasie piersiowego wykarmiania?
Kefir jak wiadomo przechodzi proces fermentacji, czyli zawiera chociaż i mizerny, lecz odsetek spirytusu. To bardzo trwoży ciężarne, czyja racja poddaje się surowej kontroli. Omówmy, czy można używać napój kobietom o tej porze.
Jakie słodycze można matce karmiącej?
Ciąża, karmienie piersiami – dosyć trwałe okresy w życiu kobiety. Jednak jeśli bobas nie wypróbowuje poważnych problemów z organami trawienia, czy alergią, mama czasami może pozwolić sobie na niewielką, słodką słabość.
Czy można orzechy przy karmieniu piersią?
Orzechy – niezwykle odżywczy i pożyteczny produkt na zdrowie człowieka, aczkolwiek dosyć ciężki dla przetrawiania. Również te smakołyki nierzadko wywołują alergię, młode mamy obawiają się. Więc, czy można jeść orzeszki w czasie karmienia piersią?
Zefir w czasie karmienia piersią
Zefir - smaczne i nieszkodliwe smakołyki, dostępne każdemu. Karmiącym mamom czasami ciężko odchudzać się, odmawiając sobie we wszystkim, włączając słodycze. Toż im ciekawie, czy można jeść podobne smakołyki w czasie laktacji.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty