Trwała ondulacja kwaśna włosów – opis i technika przeprowadzenia

trwała ondulacja kwaśna włosów

Trwała ondulacja kwaśna włosów – to chemiczna obróbka pasm. Po to, żeby ją zrobić fryzjerzy wykorzystują lekkie środki i rozmaite wałki: cienkie, papiloty, duże i wiele innych. Trwała ondulacja kwaśna włosów podoba się ogromnej ilości kobiet, ponieważ ona nie tylko nadaje objętość, ale i trzyma się w ciągu długotrwałego czasu.

Przewagi trwałej ondulacji kwaśnej włosów

Ondulacja kwaśna włosów jest uważana trwałą przez to, że efekt trzyma się od 4 do 8 tygodni. Zależy to od typu włosów i używanego składu. Schodzi trwała kwaśna stopniowo i włosy po całej długości równomiernie powracają do byłej formy. Lecz to jest nie jedyna przewaga takiego modelowania, również:

  • używane rozczyny wpływają tylko na powierzchniową warstwę, nie powodując uraz włosa, jak na przykład klasyczna trwała;
  • trwałą ondulację kwaśną na cienkie włosy można robić nawet jeśli one są osłabione;
  • nieposłuszne włosy nabywają po zabiegu lekką falistość;
  • harmonijnie wygląda trwała kwaśna włosów z grzywką.

Przed tym jak robić trwałą ondulację kwaśną włosów przekonaj się, że u ciebie do tego zabiegu nie ma przeciwwskazań. Nie wolno przeprowadzać takiego modelowania od razu po pasemkach czy farbowaniu, w okresie laktacji i przy ciąży, a także jeśli u ciebie rozdwajają się włosy, czy są uszkodzone.

Zabieg trwałej ondulacji kwaśnej włosów

Istnieje kilka rodzajów trwałej ondulacji kwaśnej włosów. Klasyfikacja jest oparta na typ i długość twoich loków, a także tego efektu trwałej ondulacji, który chcesz otrzymać. Jeśli chcesz zostać posiadaczką kręconych włosów to wykorzystują się drobne wałki. A dużą trwałą ondulację kwaśną włosów za pomocą dużych, według objętości, wałków robią w tym wypadku, kiedy jest potrzeba, żeby fryzura była z trochę kręconymi pasmami.

Robią trwałą ondulację kwaśną na długie, średnie i krótkie włosy. Lecz trzeba, żeby końcówki twojej fryzury były w dobrym stanie: żywymi i nie rozdwajającymi się. Inaczej po zabiegu włosy będą miały nieprezentujący i zaniedbany wygląd, a lok może sformować się nieprawidłowo. Toż przed trwałą kwaśną włosów zawsze trzeba przekonsultować u fachowca. On przeanalizuje stan i strukturę włosów, dobierze potrzebny ci rodzaj trwałej ondulacji, który idealnie podejdzie pod typ włosów, poradzi jakie lepiej wykorzystywać wałki i co należy robić po zabiegu.

Za nim zaczynać trwałą ondulację kwaśną włosów trzeba przeprowadzić specjalne zabiegi lecznicze, żeby przyczynić się do głębokiej strukturalnej odbudowy twoich loków.

Technika trwałej ondulacji kwaśnej włosów

Technologia takiej trwałej ondulacji jest prosta:

  1. Włosy nakręcają na wałki.
  2. Pokrywają je na pewien czas specjalnym środkiem, który nie zawiera kwasu tioglikolowego, czy amoniaku.
  3. Wałki zdejmują, a loki rzetelnie przemywają i suszą.

Cały zabieg trwa 1,5–2 godziny.

Pielęgnacja włosówtrwała ondulacja kwaśna włosów duża

Po tym jak zrobiłaś trwałą ondulację kwaśną na długie, średnie czy krótkie włosy, szczególnej pielęgnacji twoim lokom nie trzeba i modelować loki możesz za pomocą dowolnych zwykłych dla ciebie środków. Lecz korzystać się specjalną kosmetyką do osłabionych włosów i robić nawilżające i ponawiające maski jednak rekomenduje się.

Do pielęgnacji warto wykorzystywać nie tylko profesjonalne środki, ale i środki co są przygotowane w warunkach domowych, zawierające korzeń łopianu, dziką róże, macadamię, masło kakao, sok aloesu czy zieloną kawę.

Żeby można lżej układać włosy po trwałej ondulacji kwaśnej, po umyciu nie trzyj ich ręcznikiem i nie rozczesuj zbyt intensywnie. Nigdy nie zasypiaj z wilgotnymi włosami, lecz nie susz ich suszarką. W letnie miesiące obowiązkowo korzystaj ze środków z ochroną przed promieniami UV.

Zrobiwszy trwałą ondulację kwaśną włosów modelować wyraźniejsze loki można jak za pomocą papilotów, tak i lokówki. Lecz koniecznie robić to w ciągu 5–7 dni po trwałej ondulacji kwaśnej.

 
Powiązane artykuły:
Laminowanie włosów w warunkach domowych – jak zrobić to poprawnie?
Chcecie, żeby wasze włosy porażały otoczenie zdrowym blaskiem i niewiarogodną objętością? Spróbujcie zrobić laminowanie włosów! Tę procedurę całkiem nieobowiązkowo robić w salonie – całkiem sprawicie się z nią samodzielnie.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy
Kuracja do włosów z ceramidami – popularna salonowa procedura, wynik której poraża: włosy stają się objętościowymi i elastycznymi, nabierają zdrowego i świetnego wyglądu. Dokładniej o tym możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty