Trzy skuteczne metody na obliczenie dnia owulacji

jak obliczyć dzień owulacji

Pytanie dotyczące tego jak poprawnie obliczyć dzień owulacji dosyć często interesuje kobiety, które planują ciążę. Ponieważ jedynie w ciągu doby, gdy komórkowa jajowa uwalnia się z jajnika może dojść do jej zapłodnienia. Następnie żeńska komórka płciowa ginie, następuje następny etap cyklu miesiączkowego, który kończy się krwawieniem miesiączkowym. Zapoznamy się dokładnie z procesem i opowiemy o tym jak obliczyć dzień owulacji.

Jakie istnieją sposoby na określenie momentu uwolnienia się komórki jajowej z jajnika?

Na początku warto podkreślić, że bezpośrednio owy proces znajduje się pod wpływem wielu czynników. Na przykład częste stresy, wstrząsy, dosyć często mogą powodować wczesną owulację. Oprócz tego pod wpływem różnych czynników może się to odbywać później. Z tego więc powodu wiele kobiet ma problemy z zajściem w ciążę, zwłaszcza te, które mają nieregularny cykl miesiączkowy.

Na to, aby dokładnie określić termin owulacji istnieje kilka sposobów. Do nich należą: kalendarzowy, za pomocą testu paskowego, badania ultradźwiękowe.

Metoda kalendarzowa

Do najbardziej rozpowszechnionych należy metoda kalendarzowa. Na podstawie owej metody owulacja w organizmie kobiety powinna odbywać się bezpośrednio w środku cyklu miesiączkowego, czyli na 14-16 dzień. Otóż, aby określić moment uwolnienia się komórki jajowej wystarczy od swego cyklu odjąć 14 dni. Jednak owe obliczenia nie są dokładne i dają możliwość w przybliżeniu obliczyć termin owulacji. Więc zanim obliczyć dzień owulacji za pomocą metody kalendarzowej, kobieta powinna znać długość swego cyklu, oprócz tego miesiączka powinna być regularna, co zdarza się dosyć rzadko.

Metoda z wykorzystaniem testów paskowych

Drugą co do częstotliwości wykorzystywania jest metoda z wykorzystaniem specjalnych testów paskowych. Jeśli chodzi o wygląd to w całości są takie same, jakie wykorzystujemy do określania ciąży. Po to, aby dokładnie określić termin owulacji za pomocą danego przysposobienia, kobieta zaczynając od 7 dnia cyklu powinna codziennie przeprowadzać badania. Zasada działania owej metody polega na określeniu w moczu kobiety hormonu lutejonizującego ilość, którego nagle się zwiększa, gdy komórka jajowa powinna się uwolnić z jajnika. Właśnie on bezpośrednio powoduje owy proces.

Badanie ultradźwiękowe

Jeśli natomiast mówić o tym jak obliczyć dzień owulacji w wypadku nieregularnego cyklu miesiączkowego, to do najbardziej wiarygodnych należy badanie ultradźwiękowe. Właśnie za pomocą owych badań można prawie na 100% określić dany proces. Stosując ową metodę badania zaczynają przeprowadzać na 10-12 dzień cyklu miesiączkowego. W tym wypadku kobieta powinna co 2 dni odwiedzać lekarza, aby przeprowadzać dany zabieg.

jak obliczyć owulację

Jak poprawnie planować ciążę znając dzień owulacji?

Po tym jak kobieta poprawnie określiła dzień owulacji po to, aby zajść w ciążę, najlepiej rozpoczynać próby 2 dni przed wyznaczonym terminem. Stosunki płciowe powinny odbywać się przez dzień, ponieważ w wyniku dosyć częstych stosunków płciowych pogarsza się jakość plemników.

W taki więc sposób na podstawie niniejszego artykułu można zrobić wniosek, że kobieta z łatwością może samodzielnie określić termin owulacji. Jednak pamiętaj, że na owy proces wpływają różnorodne czynniki zewnętrzne. Więc w czasie planowania ciąży kobieta nie powinna się denerwować, stresować i martwić się.

 
Powiązane artykuły:
Jak zmniejszyć pochwę?
Kobiety rozumieją, że od tego jak obejmuje ich pochwa partnera, zależy ostrość odczuć od seksu. Toż jeśli pochwa jest dosyć szeroka, albo po porodach powstał taki problem, kobiety szukają sposobu, jak można zwęzić pochwę.
Krew z sutka
Krew z sutka kobiety może wskazywać na dosyć poważne patologiczne stany mlecznego gruczołu, toż taki symptom ignorować nie wolno. Rozpatrzymy główne przyczyny takiego zjawiska.
Biała plama na sutku
Kolor żeńskiego sutka jest zawsze jednorodny, lecz czasami kobieta zaznacza powstanie białych plamek na nim. Co może oznaczać takie zjawisko? Wyjaśnijmy możliwe przyczyny.
Czy można zajść w ciążę, jeśli podmyć się po stosunku? Odpowiedzi na niezręczne pytania
Młode dziewczyny, które interesują się pytaniami antykoncepcji, mogą znaleźć na forach mnóstwo nieprawdziwej informacji. Tak, niektóre mówią, że jeśli uprawiać procedury higieniczne po seksie, to ciąży można uniknąć. Czy to naprawdę jest tak?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty