Trzyosobowa huśtawka ogrodowa – inspiracje na wyposażenie ogrodu

trzyosobowa huśtawka ogrodowa

W dawnych czasach huśtawki ogrodowe były przedmiotem luksusu. Dziś to niezastąpiony przedmiot w projektowaniu krajobrazu, który wykorzystują do wypoczynku w ogrodzie lub na tarasie. Jeśli wolisz odpoczywać w samotności, można kupić jednoosobową huśtawę. Jeśli jednak często odwiedzają cię goście, to lepiej wybrać popularny model trzyosobowej huśtawki ogrodowej. Przecież na nich mogą się zrelaksować i trzy osoby, i jedna.

Zalety trzyosobowych huśtawek ogrodowych

Trzyosobowe huśtawki ogrodowe, jak sama ich nazwa wskazuje, są przeznaczone dla trzech osób. Ich popularność wynika z optymalnej pojemności i stosunkowo niedużych rozmiarów. Przy zakupie takich huśtawek warto zwrócić uwagę, na jakie obciążenia są one przeznaczone. Są modele, które mają limit 150 kg, a niektóre mogą wytrzymać ciężar do 400 kg.

Konstrukcja trzyosobowej huśtawki jest trwała i niezawodna. Rama może być wykonana z drewna lub metalu. Siedzisko wykonane z siatki plecionej ocynkowanej lub spawanej wzmocnionej. Na siedzeniu układa się miękki materac lub poduszka, obszyte bawełną lub grubą syntetyczną tkaniną w różnych kolorach.

Oparcie w huśtawce ogrodowej może być regulowane. Wiele modeli takich huśtawek są rozkładane. Przy tym oparcie ich opada, zmieniając konstrukcję w wygodną i komfortową sofę. Leżąc na niej można się zdrzemnąć, poczytać książkę i porozmawiać z przyjaciółmi. Niektóre konstrukcje trzyosobowych huśtawek ogrodowych mają specjalne obejmy z karabińczykiem do zamocowania huśtawki i wykorzystania jej do snu na świeżym powietrzu.

Na trzyosobowej huśtawce można się zrelaksować, ukryć się przed gorącymi promieniami słonecznymi pod zadaszeniem, które mają wszystkie trzy huśtawki. Daszek wykonany jest z materiałów wodoodpornych, dlatego na takiej trzyosobowej huśtawce z daszkiem przeciwsłonecznym można ukryć się nie tylko przed słońcem, ale i przed deszczem. W zestawie takich huśtawek są wygodne podłokietniki z uchwytami na napoje.

 
Powiązane artykuły:
Sofa szezlong – wygodny zestaw mebli ogrodowych
Czy można jednoczyć wygodę domowych i praktyczność mebli ogrodowych w jednym wyrobie? Można, jeśli chodzi o sofę szezlong. Może ona być wykonana z różnych materiałów, a dokładniej o tym w artykule.
Zestaw mebli piknikowych – czyli jak uczynić wypoczynek na łonie natury najbardziej komfortowym?
Ci, którzy lubią pikniki, rozdzielają się na dwa typy: pierwsi preferują rozmieszczać się na pledach, a inni w celu bardziej komfortowego rozmieszczenia nabywają specjalne meble. Dokładniej o meblach piknikowych opowie nasz artykuł.
Jaki basen lepiej wybrać – dmuchany lub stelażowy? Czyli zalety i wady basenów ogrodowych
Dla tych, kto dawno marzy o basenie, lecz w żaden sposób nie może wydzielić na działce miejsca pod taką konstrukcję, warto zwrócić uwagę na dmuchane lub stelażowe modele. Pomożemy zrobić wybór między nimi.
Dmuchana piłka plażowa – akcesoria do wypoczynku nad morzem
Żeby odpoczynek nad morzem nie był "smażeniem" na słońcu, polecamy zawczasu zaopatrzyć się akcesoriami dla odpoczynku. W ich liczbie – dmuchana piłka plażowa. Jaskrawy kolor, mała waga, wygoda – oto główne ich przewagi.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty