Twórcze zawody – jaki zawód najbardziej pasuje do ciebie?

twórcze zawody

Tradycyjnie uważa się, że ludzie twórczych zawodów poczuwają się szczęśliwszymi, ponieważ oni mają o wiele więcej możliwości dla wyrażania siebie. Poza tym być twórczym człowiekiem dziś jest bardzo modne. Dlatego wyższe szkoły są przepełnione studentami, otrzymującymi zawód designera. Ciekawie, a jakie jeszcze są twórcze zawody? Przeżyć całe życie zakopawszy siebie w papierkach bardzo się nie chce, a wyraźnego talentu nie ma.Może wybór ciekawych zawodów nie jest tak mały?

Jakie bywają zawody?

Kiedy mowa zachodzi o twórcze zawody, na rozsądek od razu przychodzą takie jak designer, malarz, aktor teatru i kina (cyrku), muzykant. Ale czy na tym się lista kończy? Oczywiście, że nie! Istnieje wiele podobnych zawodów, tylko lista artystów dla teatrów ma półtorej strony. Przedstawiasz, ile w całe jest takich zawodów? Znaleźć wśród nich swoje powołanie pod siłę każdemu twórczemu człowiekowi. Przy czym nie warto zapominać, że prawie w każdy zawód można wnieść coś swojego, czyli znaleźć do niego twórcze podejście. Na przykład dziś do liczby twórczych popadają zawody sektora gospodarczego, takie jak marketing, menedżer i ekonomista. Wszyscy udani biznesmeni mają twórcze zdolności, inaczej oni nie potrafiliby tak pomyślnie zająć niszę rynkową.

Pracownicy zakresu obsługi i wyżywienia też mają możliwość przejawić swoje twórcze zdolności. Zastawa stołu, wymyślanie nowych potraw, ozdoba wyrobów cukierniczych, ozdoba witryn (często dla takiego celu nie najmują fachowca, a dają robić pracownikom sklepu). W ogóle mówić o tym jakie są twórcze zawody można długo i wszystko jedno nie wymienić ich w całości. Ale jakie zawody są najbardziej zażądane na rynku pracy powiedzieć można. Przecież wszyscy chcą znaleźć nie tylko ciekawe, ale i wysoko opłacane twórcze zawody.

Najpopularniejsze twórcze zawody

 1. Web-designer. Interes do zakresu IT z każdym rokiem rośnie, lecz problem w tym, że fachowców łączących w sobie analityczne zdolności i artystyczny smak nie jest tak dużo. A ponieważ dobry Web- designer to znalezisko dla pracodawcy. Toż i poziom wynagrodzenia u dobrego specjalisty jest dość wysoki.
 2. Artysta / Anchorman / Animator. Ludzie tego zawodu są dość pożądani zwłaszcza podczas świątecznych wydarzeń, czy w uzdrowiskach. W dziedzinie reklamy dla przeprowadzenia prezentacji ludzie tego zawodu też są dość często zapraszani. Jednak warto uwzględnić, że w ostatnim czasie podobnych "talentów" pojawiło się bardzo dużo, a toż zdarzy się długo i wytrwale pracować, żeby wyjść na dostojny poziom wynagrodzenia.
 3. Modelka. Oczywiście wszystkie dziewczyny chcą dostać się do wysokiej mody, lecz sprawa ta trudna. Ale dla tych, kto nie dostał się do światowych wybiegów jest praca i na ojczyźnie – uczestnictwo w zdjęciach reklamowych nikt nie kasował.
 4. Florysta. Jeszcze niedawno nazwa tego zawodu przyprowadzała ludzi do nieporozumienia, a dziś dobrych florystów czekają w pracy z otwartymi objęciami. Przecież taki fachowiec powinien mieć artystyczny smak i wiedzieć o regułach ułożenia kwiatowych kompozycji, łączenia różnych rodzajów kolorów i dużo więcej.
 5. Tancerka. Wielu ludziom wyda się, że tu twórczością i nie pachnie - ruchy wymyśla choreograf, od wykonawcy trzeba tylko dobre fizyczne dane. Lecz to nie tak, przecież taniec jest okazją, aby wyrazić siebie, jednakowe ruchy u różnych tancerzy wyglądają inaczej i sprawa tu całkiem nie w fizycznym treningu. Popyt tancerki zależy od jej oryginalności - w zakresie rozrywek działa szorstka konkurencja.
 6. Projektant wnętrz i architekt krajobrazu. Przedstawiciele tych zawodów mają jednakowy popyt na rynku pracy. Inna sprawa, że są pożądani oni tylko w miastach gdzie poziom jest dość wysoki, żeby korzystać usługami najemnych fachowców dla zagospodarowania domu i okolicy.
 7. Fryzjer stylista. Popyt na tych fachowców nie zależy od rozmiaru miasta – wszyscy chcemy wyglądać pięknie.
 8. jakie zawody są twórcze
 9. Dziennikarz (przepisywać tekstów, copywriter). Jeśli przedtem ludzie tego fachu mogli liczyć na pracę w wydawnictwach drukowanych publikacji, to dziś mnóstwu internetowych wydawnictw trzeba poprawnych autorów artykułów.
 10. Fotograf. Fachowców trzeba na świętach i różnych wydarzeniach. A przy dobrym rozkładzie jest szansa "wybić się", zostać popularnym fotografikiem, przedstawiać wystawy swoich prac.
 11. Architekt. Jeden z najtrudniejszych zawodów twórczych, wymagający od wykonawcy niezwykłych twórczych zdolności, gruntownej wiedzy i umiejętności.
 
Powiązane artykuły:
Jak nagromadzić pieniądze na mieszkanie?
W naszym stuleciu, kiedy każdy grosz się,ciężko odłożyć pieniądze. Więc jak nagromadzić na mieszkanie, jeśli główna część naszych dochodów odchodzi na "najpotrzebniejsze"? Poznajmy jak nauczyć się oszczędzać, żeby nagromadzić na mieszkanie.
Jak oszczędzać pieniądze?
Stosunki z pieniędzmi u wszystkich składają się rozmaicie. Jednym banknoty dostają się łatwo, a inne ledwo je otrzymawszy, zostają z pustym portfelem. Jak nagromadzić swoje środki? Dl tego należy przejrzeć swój stosunek do pieniędzy.
Psychologia pieniędzy – jak przyciągnąć do siebie duże zarobki?
Wielu z nas zdarzało się widzieć jak człowiek stawał się innym od razu po pieniężnym wzlocie. Rzecz w tym, że pieniądze mogą wpływać nie tylko na materialne życie, lecz przede wszystkim na życie duchowne. Na czym polega psychologia pieniędzy?
Jak odzyskać sukces – metody żeby poczuć się szczęśliwie
Każdemu z nas na pewno chciałoby się, żeby sukces i powodzenie zawsze byli obok i przeprowadzały nie tylko w sprawach, ale i we wszystkich dziedzinach życia. I często powstaje kwestia: czy być może w ogóle zrobić coś, żeby powodzenie wróciło?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty