Tydzień przed miesiączką boli w podbrzuszu – objawy takiego stanu

tydzień przed miesiączką boli w podbrzuszu

U wielu kobiet zaznaczają się nieprzyjemne objawy przed okresem. Zazwyczaj skarżą się na powstanie problemów ze skórą, obrzękiem piersi. Nierzadko mówią, że tydzień przed miesiączką boli brzuch. Każda dziewczyna powinna wiedzieć jakie zmiany w organizmie towarzyszą jej cyklowi miesiączkowemu. Również ważne jest dowiedzieć się jakimi sposobami można złagodzić swój stan.

Przyczyny bólu brzucha tydzień przed miesiączką

Jedną z przyczyn są wahania hormonalne, które w organizmie kobiety są po prostu nieuniknione. Poziom progesteronu zwiększa się w drugiej fazie cyklu, lecz bliżej do miesiączki zaczyna obniżać się. Właśnie w tym czasie u dziewczyny mogą uaktywnić się nieprzyjemne symptomy jak na przykład ból w podbrzuszu. Lecz w wypadkach, kiedy poziom tego hormonu jest zbyt niski, dyskomfort staje się nieznośnym. Taki problem trzeba rozwiązywać wspólnie z ginekologiem.

Również w tym okresie obniża się poziom endorfiny, co wywołuje bóle, drażliwość, płaczliwość. Dodatkowo przed okresem macica jest opuchnięta. To też wyjaśnia, dlaczego tydzień przed miesiączkami boli brzuch.

W końcu cyklu organizm gromadzi płyn, co doprowadza do zaburzenia równowagi elektrolitycznej i prowokuje bólowe odczucia. Czasami u dziewczyn bywa późna owulacja i bóle wywołane są właśnie przez nią.

Jednak w niektórych wypadkach naruszenie samopoczucia przed okresem w ogóle nie jest związane z cyklem menstruacyjnym.

Dyskomfort może pojawić się przez takie problemy jak:

  • stan zapalny w miednicy z powodu infekcji lub hipotermii;
  • czasami bóle powstają wskutek problemów z jelitem, a błędnie diagnozowane są z nadchodzącymi miesiączkami;
  • różne urazy mogą powodować podobne objawy

Jeśli u dziewczyny, regularnie tydzień przed miesiączką boli w podbrzuszu, należy prokonsultować się z lekarzem. Tylko specjalista może wyjaśnić, co spowodowało taki stan.

 
Powiązane artykuły:
Opóźnienie miesiączki o 10 dni – jak wywołać miesiączkę?
Nie tylko rozwijająca się ciąża może stać się przyczyną trwałego opóżnienia miesiączki.Jednak właśnie ona najczęściej zmusza dziewczyny do denerwowania się. Dalej zorientujemy się jak działać w podobnej sytuacji.
Silne bóle przy miesiączce – przyczyny i rekomendacje
U niektórych dziewczyn menstruacyjne bóle są na tyle silne, że jedynym ratunkiem stają się przeciwbólowe leki. Lecz nie warto przyjmować takiego stanu – najczęściej podobny nurt jest świadczeniem naruszeń w pracy organów reprodukcji.
Bolesne miesiączki – główne przyczyny ich pojawienia
Bolesne miesiączki znane wielu kobietom, jednak nie każdy ból w okresie menstruacji jest normą. Jeśli odczucia są mocno wyrażone i przynoszą nieznośny ból, to prawdopodobnie mają miejsce naruszenia w pracy reproduktywnego systemu.
Kalendarz dni płodnych – czy można zajść w ciążę nie w okresie owulacji?
Pary często burzą się, czy może kobieta zajść w ciążę nie w okresie owulacji. Omówimy ten problem dokładniej i wyznaczymy, na który okres przypada największa wiarygodność poczęcia.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty