Tylko jedno ćwiczenie dla zdrowego ciała

Tą prostą i efektywną metodę korekcji sylwetki opracował japoński lekarz Fukutsudzi. Ćwiczenie pomoże usunąć flakowaty brzuch i przywróci szkielet do pozycji naturalnej. Przy tym kształty twojego ciała zmienią się i talia stanie się cienka.
ćwiczenie dla zdrowego ciała

Co trzeba zrobić?

  1. Zrolujcie z ręcznika, czy tkaniny ciasną rolkę. Ona powinna być długością co najmniej 40 centymetrów i grubością około 10 centymetrów. Żeby ona dobrze trzymała się można przewiązać ją sznurkiem.
  2. Usiądźcie na twardą poziomą powierzchnię, na przykład na mat do fitness, kanapę, czy stół do masażu. Potem umieśćcie rolkę na tę powierzchnię.
  3. Kładźcie się na rolkę tak, by ona okazała się pod kręgosłupem lędźwiowym ciała – równo pod pępkiem. To bardzo ważny moment.
  4. Z lekka rozwiedźcie nogi i sprowadźcie stopy razem. Kciuki muszą dotykać się, a pięty znajdować się na odległości 25 centymetrów.
  5. Zawiedźcie proste ręce za głowę, przywróćcie je dłońmi w dół i połączcie małe palce. Uważnie śledźcie za tym, żeby duże palce stóp i małe palce na rękach dotykały się.
  6. Znajdujcie się w takim położeniu co najmniej 5 minut.
  7. Zakończyć ćwiczenie trzeba bardzo akuratnie, bez gwałtownych ruchów.

Nasza redakcja już wypróbowała na sobie tą metodę. Szczerze mówiąc od razu wytrwać pięć minut jest ciężko. Można rozpocząć od jednej minuty, stopniowo codziennie zwiększając czas. Wynik będzie widoczny po około miesiącu. Próbujcie.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty