Typy pokojów w hotelu – jak poprawnie zarezerwować pokój?

typy pokoi w hotelu

W hotelarstwie, aby uprosić zadanie turystom stworzony jest jedyny system klasyfikacji pokojów hotelowych z konkretnymi charakterystykami i określeniami. Aby dokonać poprawnej rezerwacji pokoju hotelowego należy władać owym "językiem turystycznym". Jeśli jesteś niedoświadczonym turystą, to pomogą ci wybrać odpowiedni pokój następujące rozszyfrowani.

Klasyfikacja typów zakwaterowania

 1. SNGL (single – "jednoosobowy") – człowiek, który podróżuje samotnie może skorzystać z pokoju jednoosobowego z jednym łóżkiem;
 2. DBL (double – "podwójny") – w takim pokoju mogą zamieszkać dwie osoby, jednak będą spać na jednym łóżku;
 3. TWIN (twin – "bliźnięta") – zakwaterowanie dwóch osób, które będą spać na różnych łóżkach;
 4. TRPL (triple – "potrójny") – przewiduje zakwaterowanie trzech osób;
 5. QDPL (quadruple – "czteroosobowy") – dany typ pokoju w hotelach jest raczej rzadkością, to jedno pomieszczenie, w którym może zamieszkać od razu cztery osoby;
 6. EXB (extra bed – "dodatkowe łóżko") – jeszcze jedno łóżko można umieścić w pokoju dwuosobowym, na przykład dla dziecka;
 7. CHD (child – "dziecko") – w różnych hotelach bezpłatne zakwaterowanie dzieci ogranicza się różnymi kategoriami wiekowymi, waha się w granicach od 12 do 19 lat w hotelach wysokojakościowych.

Klasyfikacja typów pokojów

 1. STD (standard – "standardowy") – należy rozumieć, że każdy hotel ma własne standardy, z tego więc powodu zwykły pokój w hotelu pięciogwiazdkowym będzie się różnić od takiego samego pokoju w hotelu trzygwiazdkowym, jednak minimum to łóżko, stół, telewizor w nim są przewidziane.
 2. Superior ("podwyższony standard") – owy pokój jest lepszy od pokoju standardowego, zazwyczaj jest nieco większy.
 3. De Luxe ("elegancki") – to następny poziom po Superior, różni się pod względem powierzchni, dodatkowych opcji i wygód.
 4. Studio ("studio") – taki typ pokoi w hotelach występuje w postaci odrębnych mieszkań-studio, w których w obrębie pomieszczenia ulokowane są jednocześnie i strefa do spania i kuchnia.
 5. Connected Rooms ("łączony, przylegający") – zazwyczaj to są dwa oddzielne pokoje, w których jest możliwość przejść z jednego pokoju do innego; spotykane są w drogich hotelach i idealnie odpowiadają parom podróżującym razem lub dużym rodzinom.
 6. Suite ("luksusowy") – do owej kategorii pokojów w hotelach zazwyczaj należą apartamenty z polepszonym wyposażeniem; może łączyć w sobie nie tylko sypialnię, ale również gabinet z pokojem gościnnym, znajdują się w nim drogie meble i tapety.
 7. Duplex – pokój składający się z dwóch pięter.
 8. Apartment ("mieszkanie") – pokój, który co do budowy i umeblowania jest bardzo podobny do mieszkania, w nim również przewiduje się obecność kuchni.
 9. Business ("biznes") – apartamenty przeznaczone dla ludzi biznesu, którzy odbywają podróż służbową; zazwyczaj owe pokoje wyposażone są we wszystko niezbędne do pracy, w tym też komputer.
 10. Honeymoon room ("pokój dla nowożeńców") – dla nowożeńców, którzy zarezerwowali owy pokój czeka obowiązkowo niespodzianka od hotelu.
 11. Balcony ("balkon") – typ pokojóww hotelach wyposażony w balkon.
 12. klasyfikacja typów zakwaterowania
 13. Sea View ("widok na morze") – zazwyczaj owe pokoje są nieco droższe, ponieważ widok z okna pokoju wychodzi na morze; w niektórych hotelach mogą być pokoje Garden View, z okna których widać wspaniały ogród.
 14. King Size Bed ("łóżko o królewskich rozmiarach") – pokój ze szczególnymi wymaganiami co do rozmiaru łóżka, szerokość którego powinna wynosić niemniej aniżeli 1,8m.

Od tej chwili możesz śmiało rezerwować pokoje hotelowe i niech owe rozszyfrowanie pokojów w hotelach pomoże ci zrobić to celująco!

 
Powiązane artykuły:
Typy wyżywienia w hotelach – 10 podstawowych rodzajów wyżywienia
Zbierając się na odpoczynek i wybierając hotel zderzamy się z oznaczeniem typów żywienia, które są schowane za systemem abrewiatur. Praktycznie wszystkie hotele świata sprowadziły typy żywienia do międzynarodowych standardów.
Długa podróż lotnicza – jak spędzić czas?
Jeśli was czeka długi przelot warto zatroszczyć się o to czym go zająć, ponieważ rozrywkowy program na pokładzie jest nieprzewidziany. Proponujemy spis spraw, za pomocą których można przeprowadzić kilka godzin.
Odpoczynek z psem nad morzem – w jaki sposób organizować wczasy z pupilem?
Pojawiwszy się pewnego razu w domu, psy dość często stają się pełnowartościowymi członkami rodziny. I kiedy przychodzi pora urlopów gospodarze zastanawiają się – co począć z wychowankiem?
Poduszka pod szyję oraz jej rodzaje
Bywali wędrowcy i ludzie, przebywający dużo czasu w drodze i wiedzą z osobistego doświadczenia, na ile jest ważny komfort w takich warunkach. Poduszka pod szyję – doskonałe wyjście. Dokładniej o przewagach czytajcie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty