Uchwyt prysznicowy – czyli jak wybrać właściwy zestaw natryskowy?

uchwyt prysznicowy

Prysznic higieniczny osobisty to urządzenie, bez którego teraz nie może się obejść żadna współczesna rodzina. Za pomocą prysznica bardzo wygodnie brać zabiegi wodne, nawet nie mając ogromnej wanny – tylko w małej kabinie prysznicowej.

Istnieje kilka typów uchwytów prysznicowych:

  • ścienne;
  • zawieszane;
  • uchwyty montowane bezpośrednio do ściany, które zazwyczaj wykorzystują się w łaźniach publicznych lub dużych łazienkach, bo dla pomieszczeń o małej powierzchni to urządzenie się nie nadaje.

W związku z tym wybór prysznica jest bezpośrednio powiązany z rozmiarem powierzchni pomieszczenia, w którym będzie zainstalowany. W wielu mieszkaniach łazienki są standardowe, więc i słuchawka do nich kupuje się zawieszana, ale dla lepszego estetycznego wyglądu i komfortu, a także dla dłuższego użytkowania lepiej zamontować ją na specjalny uchwyt.

Uchwyt prysznicowy w łazience

Każda kobieta lubi harmonię i porządek, a to znaczy, że wszystko powinno być na swoim miejscu i cieszyć oko. Nie bardzo będzie przyjemnie, gdy wchodząc do łazienki zobaczysz słuchawkę prysznicową, rzuconą w zlewie lub niedbale owiniętą wokół mieszadła. Aby do tego nie doszło stworzony jest uchwyt.

Istnieje kilka odmian montowanych uchwytów prysznicowych. Najbardziej popularne są te, które sprzedają się w komplecie z główką natryskową i mieszadłem, one są przykręcane do ściany za pomocą specjalnych mocowań.

Uchwyt ścienny prysznicowy na przyssawki

Bardziej interesujące są uchwyty na przyssawki. Konstrukcja takich uchwytów jest tak różnorodna, że nawet najbardziej kapryśna pani może wybrać coś dla siebie. Jeszcze jeden ważny fakt – to kategoria cenowa tego narzędzia. Można kupić dość niedrogi uchwyt na przyssawki, a można wybrać model droższy.

Nie można nie wspomnieć i to, że uchwyt na przyssawki bardzo szybko i bez zbędnych wysiłków może zainstalować każda kobieta, bez niczyjej pomocy. A jest to szczególnie ważne przy sprzątaniu w pomieszczeniu, gdy przyrząd można łatwo usunąć, a następnie równie łatwo umieścić w miejscu, albo zmienić według własnego uznania.

Wybierając uchwyt z przyssawką należy zwrócić uwagę na wagę swojej kabiny prysznicowej. Jeśli jest metalowa i ciężka, wtedy konstrukcja może nie wytrzymać i się odkleić.

Ścienny regulowany uchwyt prysznicowy

Bardziej kosztowna opcja, ale szalenie praktyczna i wygodna to jest regulowany uchwyt prysznicowy. Obecnie produkowane są dwa rodzaje uchwytów: punktowy i automatyczny.

Za pomocą punktowego regulowanego uchwytu można wybrać odpowiednią dla ciebie wysokość i przymocować uchwyt za pomocą wkrętu. Produkowane są przez producentów zagranicznych, dlatego kosztują niezbyt tanio.

Automatyczny uchwyt pozwala pociągnąć za wąż główkę prysznica i zainstalować ją na wygodnej dla siebie wysokości. Taki system działa w bardzo prosty sposób – rozciąga się lina, wbudowana w uchwyt prysznica, dzięki czemu słuchawka się opuszcza lub podnosi na określoną przez ciebie wysokość.

Materiał do uchwytów prysznicowych

Najbardziej popularny materiał używany do produkcji uchwytów prysznicowych – to mosiądz i stal chromowana. Chociaż tworzywa sztuczne, pokryte chromowaną powłoką, też są bardzo popularne. W dzisiejszych czasach bardzo często można napotkać kombinowane uchwyty ze stali z polimerem lub ze stopu.

Jeśli oceniać według długotrwałości, to oczywiście uchwyty z tworzyw sztucznych są bardziej kruche i nawet przy lekkim uderzeniu mogą ulec uszkodzeniu. Więc przy wyborze uchwytu należy zwrócić uwagę nie tylko na model, ale i na materiał, z którego jest on wykonany. Bardziej trwałe i niezawodne uchwyty wykonane są z metalu, a bardziej dostępne – z tworzyw sztucznych.

 
Powiązane artykuły:
Zlew z kamienia sztucznego – wyposażenie wymarzonej kuchni
O konieczności zlewu na kuchni wątpliwe czy ktoś jest w stanie sprzeczać się. A oto o tym, który właśnie powinien być zlew, można sprzeczać się godzinami. Jeden z najpopularniejszych wariantów jest zlew z kamienia sztucznego - piękne, długowieczne i wygodne.
Nakładka świecąca na prysznic – zalety słuchawky prysznicowej z podświetleniem LED
Wśród akcesoriów do prysznica zwłaszcza należy wskazać nowość ostatnich lat - nasadkę, co świeci się. Z jej pomocą nie prosto nadacie dodatkowy stylistyczny akcent, ale i zwiększycie bezpieczeństwo użycia duszy.
Niezbędne akcesoria łazienkowe i kuchenne – jak wybrać baterię mieszającą ?
Zaczynając remont postarajcie się od razu przemyśleć wszystkie kluczowe momenty - w tej liczbie odnoszące się do baterii mieszających. Przecież, zgodzicie się, od ich jakości bezpośrednio zależy komfort użycia zlewu, wanny, czy dusza.
Odpływ do wanny – jak to działa?
Kupując technikę do wanny, często wyolbrzymiamy znaczenie wyglądu zewnętrznego i całkiem zapominamy o ważności części montażowych. Na przykład, czy dużo wiecie o różnych rodzajach odpływu do wanny?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty