Uczucie miłości – jak ujawnia się?

uczucie miłości

Wiele osób nie może rozpoznać swoich uczuć i szuka opisania jakie ono jest – uczucie miłości. Proponujemy kilka wariantów, które sprecyzują jak wyróżnić prawdziwą miłość od sympatii, zakochania i innych podobnych uczuć, które mogą łączyć dwie osoby.

Jak ujawnia się uczucie miłości?

Główna odmienność miłości od wszystkich innych uczuć – ten całkowity brak egoizmu w stosunku do obiektu miłości. Innymi słowy, człowiekowi będzie ważniejsze szczęście ukochanego, niż możliwość być z nim razem, jeśli nagle okaże się, że uczucia są nieodwzajemnione.

Kiedy człowiek jest zakochany on wymaga, potrzebuje czasu, poświęcenia uwagi kochanego człowieka, zabiega o jego uznanie i akceptację. Ten kto kocha prawdziwie jest samowystarczalny – on pragnie tylko zrobić coś dobrego dla głównego człowieka w swoim życiu, dostarczyć mu radości. Pragnienie szczęścia wyraża się przez altruistyczną postawę: miłość, którą potrafisz obdarowywać innych.

Silne uczucie miłości

Jeśli rozpatrywać miłość jak najwyższe ludzkie uczucie to warto odznaczyć, że nie sposób uważać za miłość uczucie, w którym akceptacja innego człowieka obejmuje nie wszystkie poziomy. W razie z prawdziwej miłości, ona będzie przejawiała się pod postacią przyciągania wszystkimi uczuciami i organami postrzegania zmysłowego:

  • wzrok – ukochany człowiek jest przyjemny zewnętrznie, wydaje się najlepszym, nawet jeśli on nie jest wzorem piękna według ogólnie przyjętych miar;
  • słuch – głos ukochanego człowieka jest zawsze nieprawdopodobnie ujmujący;
  • wąchanie – zapach ciała ukochanego człowieka sprawia przyjemność;
  • dotyk – stale ciągnie go dotknąć, pogłaskać;
  • smak – pocałunek ukochanego człowieka zawsze będzie najlepszy na świecie, nawet jeśli on nie jest doskonały ze względu na jego umiejętność.

Tylko jeśli jest pełne przyciąganie, pełna akceptacja charakteru razem z wadami (a nie tylko pozytywnej strony, jak przy zakochaniu), uczucie można uważać za miłość. Z reguły ona formuje się w ciągu kilku lat, a na początku kiedy wszyscy ślubują sobie wzajemnie miłość, chodzi o zakochanie.

uczucie miłości opis

Uczucie pierwszej miłości

Kiedyś było przeprowadzone ciekawe badanie, które udowodniło, że nastolatek pod wpływem uczucia miłości po swojemu postrzeganiu świata jest bardzo podobny do człowieka, u którego obserwują odchylenia psychiczne. Taki człowiek rzeczywiście staje się dziwnym, jego interesuje tylko własne osobiste życie, on jest pewny tego, że nikt tak nie kochał, i nikt tak nie cierpiał, i co więcej, że oprócz tego uczucia innego takiego już nie będzie.

Jednak potem, gdy mija czas, nierzadko okazuje się, że to było nic więcej, a tylko zakochanie – chociaż naturalnie każdy pamięta go przez całe swoje życie.

 
Powiązane artykuły:
Chorobliwa miłość – сiemna strona uczuć
Nawykliśmy przedstawiać miłość jak światłe i nieodżałowane uczucie. I ono jest rzeczywiste czasami pięknie. Jednak nie poznał prawdziwej miłości ten, kto nie zakosztował bólu. Dlaczego miłość bywa chorobliwą i czy można to skorygować?
Jak zrozumieć, że kochasz?
Uczucia człowieka czasem na tyle skomplikowane urządzenie, że zorientować się w całej palecie ich odcieni bywa bardzo trudnym zadaniem. Jak zrozumieć że rzeczywiście kochasz, a nie przeżywasz uczucia zakochania? Zorientujmy się.
Miłość od pierwszego wejrzenia
Czy istnieje miłość od pierwszego wejrzenia? Jednoznacznej odpowiedzi dziś nikt nie da. Jedne wierzą, że ona istnieje, a inne nigdy jej nie odczuwały. Co jest tym ciekawym zjawiskiem? Porozmawiamy o tym w naszym nowym artykule.
Czym miłość różni się od zakochania?
Jak często mówiąc komuś o słowach miłości wychodzi tak, że naprawdę żadnej miłości nie ma, a to co nazywają miłością to zaledwie uczucie zakochania. W czym jest różnica między tymi uczuciami opowie nasz artykuł.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty