Uczucie niepokoju - jak sobie z tym poradzić?

Uczucie niepokoju

Uczucia strachu i niepokoju niestety nigdy nie przejawiają się tak po prostu. Obowiązkowo muszą być utworzone sytuacje i warunki do pojawienia się wątpliwości. Zrozum, że nie istnieje uczucie niepokoju bez przyczyny!

Przyczyny uczucia niepokoju

Najważniejsza przyczyna niepokoju i lęku – to niepewność w czymkolwiek.

Wariantów przyczyn, które spowodowały dyskomfort jest ogromna ilość. Dla każdego człowieka są oni indywidualne. Ponieważ ludzie są różni to i postrzeganie problemów też jest różne. Ktoś przestąpi i pójdzie dalej, a ktoś będzie cały czas martwić się o tym i mocno przeżywać. Jeden człowiek będzie widział problem ogromnym i okropnym, a drugiemu on będzie wydawać się śmiesznym. Pamiętaj, że wszystko przechodzi – nie ma sytuacji bez wyjścia.

Bezpodstawne uczucie niepokoju

Każdy człowiek w ciągu swojego życia zetknął się z niewytłumaczalnym uczuciem niepokoju. Na przykład, u matki czasami powstaje gwałtowne uczucie niepokoju o swoje dziecko. Przeżycia przejawiają się na poziomie intuicyjnym. Innym ludziom może to wydać się nieracjonalnym. Ale w sercu kobiety jest niespokojnie przez jej myśli i odczucia. To jeszcze raz udowadnia, że wszystko ma przyczynę i skutek. Szukaj źródła.

Jednak stały niepokój świadczy o poważnym problemie. I do momentu aż nie będzie on rozwiązany, najprawdopodobniej to nieprzyjemne odczucie nie porzuci ciebie. Zaczynaj działać natychmiast.

Jak walczyć z uczuciem niepokoju?

  1. Rozwiąż problem. Twój mózg musi wiedzieć, że czynisz jakiekolwiek działania. Wtedy stanie się spokojniejszy.
  2. Odsuń myśli. Zmuszaj siebie nie myśleć o tym co niepokoi – nieprawdopodobnie skomplikowane zadanie. Dlatego należy zmusić siebie żeby chcieć tego. Zajmuj się tym co podoba ci się, myśl o tym co relaksuje.
  3. Nie zostawaj w samotności. Samemu ciężej sobie poradzić. Ponadto w zaniepokojonym stanie jesteś skłonna wyolbrzymiać. Nie trzeba nakręcać siebie nieistniejącymi problemami.
  4. Wspomnij o starych już rozwiązanych pytaniach. Najprawdopodobniej zauważysz, że i przedtem też byłaś zbyt zaniepokojona. Lecz wszystko wyszło na dobre – w 60% wypadków twój lęk był daremny. Przynajmniej można cieszyć się tym, że to już jest przeszłość. Przeżyłaś to, jesteś zwycięzcą!
  5. Pomyśl o tym, że właśnie Ty – jesteś właścicielem swojego życia. Tylko od ciebie wszystko zależy, wszystko będzie tak jak chcesz.
  6. I w ogóle twoje życie jest całkiem udane. Jeśli zrobisz listę pozytywnego i negatywnego to zauważysz, że liczba "dobrego" znacznie przeważa!
  7. Broń się. Stwórz dla siebie takie warunki, żeby poczuwać się bezpiecznie.
  8. Wspomnij, że żyjesz, ciesz się tym. Przemyśl sytuację.

Jak pozbyć się uczucia niepokoju?

Wszystko daje się poznać w porównaniu. Wyobraź sobie najgorsze co może się zdarzyć. Wtedy zdasz sobie sprawę, że nie jest tak źle.

  1. Nie ma złego bez dobrego. Pomyśl o tym.
  2. Nie zajmuj się samozniszczeniem. Nie wiń siebie. Wszystko stało się, ponieważ musiało się stać.
  3. Zachowuj spokój i opanowanie. Oddychaj równomiernie.
  4. Zrób wyraźny plan działań. Napisz go. Wtedy przekonasz się, że są drogi rozwiązania twojego problemu. Wyznacz się z najbardziej wydajną.
  5. Nie uciekaj od problemu.
Uczucie niepokoju jak sobie z tym poradzić

Stałe uczucie niepokoju - leczenie

  1. Dowolne fizyczne ćwiczenia pójdą ci na korzyść. Zdjąć napięcie pomoże masaż. Bądź w stałym ruchu.
  2. Zrezygnuj z alkoholu. Jest niepożądana kofeina i nikotyna. Postaraj się wstrzymać siebie od czekolady. Wszystkie powyższe produkty zwiększają poziom niepokoju.

Leczeniem uczucia niepokoju zajmuje się wykwalifikowany fachowiec, który pomoże ci w radzeniu sobie z nim. Przy powstaniu trudności zwracaj się po pomoc do psychologa.

Bądź zdrowa!

 
Powiązane artykuły:
Lęk przed śmiercią – fobia
Lęk śmierci należy do kategorii najbardziej rozpowszechnionych. W tym artykule opowiemy o symptomach i przyczynach powstania tanatofobii i sposobów pozbawienia tej strasznej fobii.
Jak oprzeć się przemocy emocjonalnej?
Przemoc emocjonalna nie zostawi ran, podobnie do strony fizycznej. Lecz z jej pomocą udowodnić człowieka "do rączki" można o wiele szybciej. I zwłaszcza jest straszne, kiedy to odbywa się w rodzinie.
Psychologia – jak pozbyć się lęku i niepokoju?
Wiele współczesnych osób mogą wypróbowywać niepokój i wewnętrzną tremę, wezwane przez jawne, czy mętne lęki. Pozbyć się od tego nieprzyjemnego stanu można samodzielnie albo skorzystawszy z rad psychologów.
Kliniczny lęk przed kotami
Kliniczny lęk przed kotami - dosyć rzadkie, psychiczne naruszenie. Lecz ludziom, co cierpią na te fobię, od tego faktu nie jest lżej, ponieważ praktycznie nikt nie rozumie, jak można do panicznego napadu, czy nieprzytomności bać się malutkiego kociątka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty