Uginania rąk z hantlami

uginania rąk z hantlami

Uginania rąk z hantlami – jest to prawdopodobnie najbardziej skuteczne ćwiczenie, które tylko można wykonać po to, żeby zbudować biceps. Myślisz, że tego chcą tylko kulturyści? Oczywiście że nie! Flakowate, miękkie ręce nie pasują do nikogo i do tego strasznie wychodzą na zdjęciach, ponieważ przy naciśnięciu do ciała z lekka rozpłaszczają się i zdają się szerzej. Takiego nigdy nie stanie się, jeśli rozwijać mięśnie rąk i trzymać ich w aktywności.

Uginania rąk z hantlami – rozwiejemy obawy

Wiele dziewczyn panicznie boją się każdego rodzaju obciążeń, uważając, że od razu będą nabywać duże mięśnie, jak ci przestraszający kulturyści, z plakatów na siłowni. Te lęki są absolutnie nieuzasadnione: ćwicząc mięśnie rąk, tylko robisz ich bardziej sprężystymi i pięknymi, lecz objętości im nie dodasz. Kulturyści, którzy specjalnie zwiększają mięśniową masę, nie tylko spędzają na siłowni długie godziny, ale jeszcze i jedzą w szczególny sposób i najczęściej używają specjalne chemiczne dodatki dla takiego wyniku. Jest mało prawdopodobne, że twój plan treningowy jest podobny do czegoś takiego, więc nie bój się ćwiczyć!

Warianty uginania rąk z hantlami

Teraz istnieje bardzo dużo ćwiczeń z hantlami, które pomogą nadać pięknego wyglądu twoim rękom. Szczególną popularnością cieszą się następne rodzaje:

  1. Uginanie rąk z hantlami siedząc. To podstawowe ćwiczenie dobrze tym, że nie obciąża krzyży i można brać dowolną wagę, wychodząc z twoich celów: dla spalania tłuszczu jest potrzebna lekka waga i duża liczba powtórzeń, dla zwiększania mięśniowej masy i nadania pięknego kształtu – powoli i z dużą wagą. Najskuteczniejszym uznano uginanie rąk z hantlami na przemian. Siądź na ławę, przytul się plecami do tyłu, weź do rąk hantle, nogami wyraźnie uprzyj się do podłogi. Wykonuj wymieniające się podniesienia: kiedy jedna ręka jest podjęta na pół, druga powinna być na pół opuszczona. Wykonaj trzy podejścia po 10 powtórzeń. Zginanie rąk z hantlami stając jest absolutnie analogicznym ćwiczeniem, jednak ono obciąża krzyże, dlatego jest mniej korzystne niż te same ćwiczenia w pozycji siedzącej.
  2. Skoncentrowane zginania rąk. To ćwiczenie również ćwiczy biceps. Siądź na kraju ławy, wyraźnie uprzyj się nogami do podłogi, weź hantle do rąk. Zawczasu lokując łokieć ręki, którą ćwiczysz na dany moment, trochę powyżej kolana do wewnętrznej powierzchni biodra, wykonuj uginanie. Ta ręka, która obecnie jest wolna, powinna prosto leżeć na biodrze. Ćwiczenie wykonuje się w powolnym tempie, żeby działała nie siła uginania, a mięśnia. Po wykonaniu podejścia (10–12 powtórzeń), można przechodzić do drugiej ręki.
  3. Młotkowe uginanie. Wstań prosto, bary są rozprostowane, nogi na szerokości barów. Weź parę hantli do opuszczonych rąk, dłonie których powinny być skierowane do ciała. Podejmij jedną z hantli do ramienia, zginając rękę w łokciu, przy czym nie zmieniając położenia nadgarstkauginania rąk na bloku (ono nie musi obracać się, czy nachylać). Osiągnąwszy górny punkt, opuść rękę (lekko upuszczaj ją). Powtórz ruch dla drugiej ręki. Wykonaj 3 podejścia po 10 powtórzeń.
  4. Uginanie rąk na wyciągu. Dla wykonania ćwiczenia zamocuj D- uchwyt u każdej z lin. Weź rączki uchwytem od spodu, skierowawszy dłonie w górę. Wstań pośrodku wyciągu (jako wariant można siąść). Zrób głęboki wdech i wstrzymaj oddech. Na wydechu wysil ręce i pociągnij rączki do głowy, zginając łokcie. Kiedy dłonie będą prosto nad środkiem bicepsa, zatrzymaj się na parę sekund, maksymalnie wysilając mięśnie. Po tym wykonaj głęboki wdech i wróć do pozycji wyjściowej.

Podczas ćwiczeń śledź za tym, żeby twoje plecy były idealnie równe, bary rozprostowane, a nogi i ciało stałe w jednej pozycji i nie poruszały się.

 
Powiązane artykuły:
Jak usunąć tłuszcz pod pachami?
Jeśli chcecie pozbyć się tłuszczu pod pachami to najpierw należy wyjaśnić przyczynę jego obecności w tym miejscu. Pomożemy wam z tym pytaniem, a także opowiemy, które środki są bardzo efektywne w walce o piękne ręce.
Ćwiczenia na plecy, żeby były piękne i zgrabne
Ćwiczenia na plecy nie będą zbędne nawet dla dziewczyn – przecież prawidłowa postawa i plecy nie psują figury, a przeciwnie, przetwarzają ją. Poza tym, jeśli wasze plecy będą szersze, talia będzie zdawała się o wiele węższa dzięki wizualnemu efektowi.
Kompleks ćwiczeń na to, jak zbudować barki hantlami
Bary pięknej okrągłej formy zawsze wyglądają lepiej, aniżeli kościste, czy flakowate. Pomóc zyskać pięknego szablonowego pomogą ćwiczenia na mięśnie. Jak napompować bary hantlami? O tym dziś będzie mowa w artykule.
Najłatwiejszy sposób jak dziewczynie nauczyć się robić pompki
Ten artykuł opowie o tym, jak nauczyć się robić pompki przedstawicielkom płci pięknej za pomocą nieskomplikowanych ćwiczeń i zwiększaniu obciążenia. Czytamy i obieramy ćwiczenia dla swojej sylwetki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty