Unikalne rzeźby owocowe, które na pewno sprawią na Tobie niezapomniane wrażenie

Współczesna sztuka nie zna granic. Może inspirować i wprowadzać w osłupienie. Rzeźby przedstawione w niniejszym artykule mogą kogoś przerazić albo zainspirować do stworzenia czegoś oryginalnego.

Każdy z nas na pewno wie, czym jest carving – sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Te dzieła – to dowód na to, że nawet z owoców można stworzyć prawdziwe arcydzieło sztuki. Tutaj są i bohaterowie filmów animowanych, i przerażające rzeźby, po spojrzeniu, na które trudno uwierzyć, że przed tobą zwykły arbuz czy dynia.

1. Rzeźba Clive Coopera

Rzeźba Clive Coopera

Spójrz na te oczy. Są na tyle realistyczne, że masz wrażenie, że przed tobą prawdziwy krokodyl. Prezentowana rzeźba zrobiona ze zwykłego arbuza.

2. Fantastyczny carving od Valeriano Fatica

carving od Valeriano Fatica

Włoski rzeźbiarz ma własne podejście do pokarmu. W jego rękach dowolny owoc lub warzywo przemienia się w prawdziwe arcydzieło sztuki. Kilka godzin i Valeriano przemienia zwykły arbuz w głowę Nocnego Króla z "Gry o tron".

3. Andy Bergholtz doskonale wie, jak stworzyć 3D potwora

Andy Bergholtz

Ten potwór jest dziełem Andy Bergholtza, który z dyń robi różnych bohaterów filmowych. Facet nie jest zawodowym rzeźbiarzem. Po prostu pewnego razu przyjaciele poprosili go z dyni zrobić coś kreatywnego na Halloween.

4. Mistrz owocowego horroru Ray Villafane

Ray Villafane

Ray – artysta konceptualny, który z dyni robi niesamowite rzeczy. Ray odkrył swój talent podczas tego, gdy wraz ze swoimi uczniami (kiedyś pracował nauczycielem) robił ozdoby na Halloween. Jego rzeźby są niepowtarzalne. Są to zombie, potwory ze strasznymi zębami i schodzącą skórą.

5. Jeszcze jeden niezwykły rzeźbiarz Jon Neill

Jon Neill

Jon stwarza niepowtarzalne dzieła z dyń. Wspaniale zna budowę twarzy, wiec potrafi wyrzeźbić każdy szczegół. Spójrzcie tylko na tych potworów! Jedyny minus takiej rzeźby: nie można długo jej przechowywać.

6. Bananowy minionek

banan

Niestety nie znamy imienia rzeźbiarza, który stworzył tego bananowego minionka. Jedno, co wiemy, że jest Japończykiem. Musi bardzo szybko stwarzać swoje dzieła, ponieważ banan nawet jeszcze nie jest ciemny. Oprócz tego bananowy carving – to bardzo ciężka sprawa. Carviniści wolą dojrzałe banany. One są bardzo miękkie, jednak dzięki temu, stworzona figurka ma szczególny bajkowy połysk.

7. Potwory z dyni od Scotta Cumminsa

dynia

Nauczyciel z Teksasu w ciągu jednej godziny może zrobić takiego potwora z dyni. Ma w swojej kolekcji Frankensteina, Anakina Skywalkera, Kranga (to właśnie on na tym zdjęciu).

8. Arbuzowy rekin atakuje

rekin

Nie jest, aż taki przerażający, gdy rozumiesz, że został zrobiony z arbuza. Spójrzcie tylko na podniebienie, jakie ono jest realistyczne. Stworzył go Clive Cooper, który pracuje w Sparksfly Design. Arbuzowy carving – to nie tylko jego hobby, ale również część pracy zawodowej.

9. Owocowy wódz

wocowy

W Japonii carving nazywają mukimono. W restauracji możesz zamówić taką dziwaczną zakąskę.

10. Arbuz przemienia się w arcydzieło sztuki

arbuz

Szkoda jeść takie piękno. Ile wysiłku i czasu wydano na to, aby stworzyć takie cudo!

źródło:Oddee
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty