Uprawa hiacyntów w warunkach domowych

uprawa hiacyntów w warunkach domowych

Nie jest tajemnicą, że po przyjściu chłodu niektórzy zaczynają tęsknić za jaskrawymi kolorami. Ale nawet w czasie mrozów można podarować sobie cząsteczkę wiosny. Potrzebujesz jedynie cebuli hiacyntu. W niniejszym artykule zapoznamy się ze szczegółami uprawy hiacyntów w warunkach domowych.

Krok 1 – wybieramy typ uprawy

Uprawiać hiacynty w domu można na dwa sposoby: „wodny” i doniczkowy. Do pierwszego będziesz potrzebowała pojemnika o takiej średnicy, aby cebula rośliny dotykała wody jedynie dnem. Do sadzenia rośliny możesz wybrać dowolny pojemnik: doniczki, pudełka, plastikowe kubki. Najgłówniejsze, aby posadzone w nich cebule nie dotykały jedna drugiej i ścianek doniczek. Podczas określenia terminu sadzenia należy kierować się tym faktem, że od momentu sadzenia do momentu kwitnięcia mija 3 miesiące.

Krok 2 – przygotowujemy materiał do sadzenia

Jest całkiem nieważne czy chcesz posadzić hiacynty, albo uprawiać je w wodzie.Do zimowej uprawy należy wybierać jedynie duże (nie mniej niż 5 cm)cebule. Również należy dokładnie przyjrzeć się cebuli – powinna mieć równe boki, musi być nie zepsuta, cała. Zwłaszcza to dotyczy hiacyntów, które będziesz uprawiać w wodzie, ponieważ owy sposób bardzo osłabia cebulę. Materiał do sadzenia z działki potrzebuje tego, abyuprawa hiacyntów do nowego roku przez 4 tygodnie był przechowywany w ciemnym miejscu. Cebule ze sklepu już pokonały ten szlak przed sprzedażą, więc nie trzeba je hartować dodatkowo.

Krok 3 – uprawa hiacyntów

Gdy już wszystko jest gotowe przystępujemy bezpośrednio do uprawy. Sadzimy cebule do świeżej gleby, albo umieszczamy w pojemniku z czystą, najlepiej śnieżną wodą. Na dnie doniczki nie zapominamy umieścić warstwę drenażu. Następnie doniczkę lub słoik umieszczamy w ciemnym, chłodnym (nie więcej aniżeli +7 stopni) miejscu . Zimno i ciemność będą katalizatorami rozwoju systemu korzeniowego. Od czasu do czasu nawilżamy glebę lub dolewamy wodę. W wypadku poprawnej pielęgnacji po 4-6 tygodniach pojawią się liście, po czym hiacynt można śmiało umieścić na parapecie. Wodę w słoiku można wymienić na słaby rozczyn nawozu.

 
Powiązane artykuły:
Rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato
Przyjęto uważać, że przypilnowana taka co kwitnie całe lato działka – wynik codziennej pracy hodowcy kwiatów. Między tym otrzymać jaskrawy klomb można i bez szczególnej pracy – posadziwszy rośliny wieloletnie na działkę, kwitnące przez całe lato.
Ogrodowe kwiaty wieloletnie - niewybredne kwiaty ogrodowe
Wieloletnie kwiaty ogrodowe – prosty i efektywny sposób ubrać działkę i zrobić ją unikalną. Poza tym posadziwszy wieloletnie kwiaty pozbawiacie się konieczności corocznie planować i roztłukiwać klomby. O kwiatach wielorocznych czytajcie w artykule.
Odporne na mróz krzewy, kwitnące przez całe lato
Wybierając kwitnące krzaki dla ozdoby ogrodu, trzeba obowiązkowo uwzględniać nie tylko wygląd zewnętrzny roślin, ale i ich "charakter". Jeśli żyjecie w zimnych regionach, lepiej zrobić wybór na korzyść odpornych na mróz roślin z trwałym okresem kwitnięcia.
Wieloletnie pnące rośliny do altanki
Altana najczęściej staje się najpopularniejszym miejscem odpoczynku wśród gości rodziny. Zwłaszcza, jeśli ona jest ozdobiona roślinami. W naszym artykule opowiemy, które ruchliwe wieloletnie rośliny najlepiej podejdą dla lądowania u altany.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty