Usuwanie tatuażu brwi laserem – jak przebiega zabieg?

usuwanie tatuażu brwi laserem

Niestety nie wszystkie kosmetyczki, linergistki są zawodowcami i dosyć często wynik ich pracy jedynie psuje wygląd zewnętrzny kobiety. Poprawiać takiego typu błędy za pomocą nowego tatuażu w kolorze beżowym nieskutecznie, a removera – bardzo niebezpiecznie. Jedynym skutecznym sposobem na usuwanie makijażu permanentnego uważa się usuwanie tatuażu brwi laserem. W zależności od głębokości umiejscowienia, odcieniu i jakości pigmentu będą potrzebne 3-12 zabiegów.

Czy można w całości usunąć tatuaż brwi laserem?

W większości wypadków omawiany przez nas zabieg może usunąć około 100% makijażu permanentnego. Najlepiej znikają następujące kolory:

  • czarny;
  • granatowy;
  • błękitny;
  • szary.

Ciepłe odcienie (pomarańczowy, czerwony, brązowy) też znikają, ale bardzo powoli, przy czym na początku stają się ciemno-szare, od razu po pierwszym zabiegu.

Bardzo trudno jest usunąć pigment po nieudanym tatuażu brwi w kolorze zielonym. Można powiedzieć, że zrobić to jest praktycznie niemożliwie. Analogiczna sytuacja jeśli chodzi o cieliste i beżowe odcienie, więc nie zaleca się robienia nowego tatuażu.

Jak przebiega usuwanie tatuażu brwi laserem?

Opisywany zabieg polega na rozdrabnianiu pigmentu za pomocą fali uderzeniowej. Zabieg jest przeprowadzany pod miejscowym znieczuleniem, trwa 15-30 minut.

Nie można usunąć tatuażu w trakcie jednego zabiegu. Po nim musisz zaczekać zanim zagoi się cera i znikną strupki. Następnie zabieg należy powtórzyć, jednak dopiero po upływie przynajmniej 45 dni, kilka razy (3-12), zanim w całości nie zostanie usunięty tatuaż.

Czy bolesny jest zabieg usuwania tatuażu brwi laserem?

Owy zabieg uważa się nieurazowym, jednak opinie kobiet świadczą o tym, że jest dosyć bolesny.

Po oddziaływaniu laserowym na cerze pojawiają się zaczerwienienia i obrzęki. Owe objawy znikają w ciągu 7-10 dni.

 
Powiązane artykuły:
Kilka ciekawych porad – jak mieć gęstsze brwi?
Teraz popularną staje się przyrodnicza piękność i dlatego wiele osób teraz sprzątają brwi-nici i szukają sposoby zrobić je gęstszymi. Dosięgnąć tego można za pomocą zafarbowywania, czy aktywacji wzrostu włosów.
Biologiczna trwała ondulacja na rzęsy  lub laminowanie – jaki zabieg jest lepszy?
Zamierzacie zacząć kurs procedur po odejściu za rzęsami? Nie możecie wybrać między biologiczną trwałą ondulacją na rzęsy a laminowaniem? W tym pomoże nasz dzisiejszy materiał.
Ile trzymają się przedłużone rzęsy?
Przedłużone rzęsy dziś tak samo są popularne jak i wtedy, kiedy one tylko pojawiły się w salonach. One są potrzebne po to, żeby kobieta stale mogła czuć się komfortowo. Lecz jak długo może zachowywać się to odczucie?
Wzmocnienie rzęs – 6 skutecznych sposobów
O długich rzęsach marzą wszystkie przedstawicielki płci pięknej. Komuś swoje marzenia udaje się spełniać za pomocą tuszy. Lecz są i takie dziewczyny, dla których żeby umocnić rzęsy, należy przeprowadzić cały kompleks przedsięwzięć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty