Uzależnienie od hazardu – jakie jest leczenie?

uzależnienie od hazardu

Na świecie jest dość dużo hazardowych ludzi próbujących zerwać bank bez dużych problemów. Odwiedzając zakłady hazardowe nawet raz w tygodniu, oni przestają dosłuchiwać się do jakichkolwiek porad, ponieważ uzależnienie od hazardu ich pochłania w całości. Wiele próbuje odegrać się, coraz bardziej wciągając siebie do gry.

Uzależnienie od hazardu

Mimo to, że hazardowe gry odwlekają od dowolnych problemów i pewną miarą rozluźniają, oni wszystko jedno są podobne do narkomanii. Nawet alkohol nie jest tak niebezpieczny, jak dwie te choroby. Psycholodzy te zjawiska odnoszą właśnie do chorób, a psychoterapeuci próbują leczyć.

Jak pozbyć się uzależnienia od hazardu?

Przed tym, jak zacząć terapię, należy przekonać się, że choroba w całości opanowała człowieka. Jeśli chorobę wyznacza się po diagnozie, to uzależnienie od hazardu – po następujących cechach:

 • stałe odwiedzanie zakładów hazardowych i nieprzezwyciężone pragnienie uczestnictwa w grze;
 • stałe poszukiwanie pieniędzy właśnie do gier hazardowych;
 • zapotrzebowanie na zwiększenie rozmiaru wygranej;
 • niewiarogodna drażliwość nawet przy niewielkim przegraniu;
 • niejednokrotne próby wstrzymać się grać;
 • przynoszenie do ofiary innych rozrywkowych przedsięwzięć, czy działalności zawodowej;
 • zapotrzebowanie na grę, mimo stałych, zwiększających się długów.

Dziś doświadczeni psychoterapeuci pomyślnie zajmują się leczeniem uzależnienia od hazardu u ludzi skłonnych do tej choroby. Jednak bez pragnienia samego pacjenta, pozbawić jego pragnienia do gry jest niemożliwe.

Praca z pacjentami

Praca z takimi pacjentami prowadzi się w kilka etapów:

 1. Osobiste spotkanie psychologa z takim człowiekiem.
 2. Wyznaczenie uzależnienia od hazardu.
 3. Przeprowadzenie kursu grupowej psychoterapii.
 4. Indywidualistyczne zabiegi z użyciem efektów sprzętowych.

Już na pierwszym etapie pacjent rozumie, jak pozbyć się uzależnienia od hazardu i jeśli on zgodzi się na przechodzenie całego kursu, to będzie na zawsze pozbawiony od tej predylekcji.

Na pierwszym etapie psycholog ustala fazę uzależnienia od hazardu. Wspólnie z tym, lekarz wyznacza indywidualistyczne właściwości osobowości pacjenta: charakter, stopień drażliwości, pobudzenia, czy bezwładności. Na podstawie tych cech zakładają się podstawy psychoterapeutycznej współpracy pacjenta z lekarzem. W trakcie leczenia psychoterapeuta wykorzystuje innowacyjne medyczne technologie, opracowane przez uczonych w dużych ilościach.

 
Powiązane artykuły:
Jak zechcieć żyć? Trzy pewne kroki
Czasami u wielu z nas powstają bardzo nieprzyjemne myśli o niechceniu żyć, lecz to najlżejsza droga, kiedy życie jest pełne ciężkich problemów. O tym jak zechcieć żyć – czytajcie niżej.
Oznaki psychopaty, za pomocą których można rozpoznać chorego
Często zderzamy się z wyborem, lecz jedna sprawa, jeśli nie możemy wyznaczyć się z potrawą w restauracji, a całkiem inna, kiedy szukamy współpracownika, czy przyszłego męża. Jak rozpoznać psychopatę? O tym opowiemy w artykule.
Seksualne perwersje – właściwości odchylenia w otrzymaniu przyjemności
Seksualne perwersje odnoszą do seksualnych odchyleń, które nie tylko przeszkadzają pełnowartościowemu związkowi między partnerami, ale i szkodzą jemu. Jakie zachowanie i pragnienia odnoszą się do seksualnych perwersji? O tym można się dowiedzieć z tego artykułu.
Uzależnienie od telefonu – jakie są objawy i jak sobie z nimi radzić?
Dziś istnieje dużo różnych uzależnień i pewne z nich można nazwać "nowościami". Podobne odchylenia wywołują dużo problemów w życiu. W tym artykule potraficie znaleźć informację, która dotyka uzależnienia od telefonu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty