W jaki sposób pozbyć się plam pigmentowych?

w jaki sposób pozbyć się plam pigmentowych

Plamy pigmentowe są najbardziej widoczne na twarzy i rękach. Bardziej są widoczne po 40, gdy w organizmie kobiety zachodzą istotne zmiany. Najczęściej plamy pigmentowe pojawiają się u tych, którzy pracują z substancjami chemicznymi.

Możliwe przyczyny pojawienia się plam pigmentowych

Istnieją następujące przyczyny pojawienia się plam pigmentowych:

  1. Ciąża. W owym trudnym okresie w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne, które wpływają na wygląd zewnętrzny cery kobiety. Kolor cery zależy nie tylko od ilości melaniny, ale również od grubości tkanki tłuszczowej, krwiobiegu i ilości estrogenów. Estrogeny mogą powodować nadmierne skupienie się melaniny w odrębnych częściach. Podczas ciąży ilość estrogenów nagle się zmienia, podobnie jak wrażliwość odrębnych części cery na melaninę. W wyniku tego pojawiają się plamy pigmentowe. Po porodzie one znikają, ponieważ organizm wraca do normy.
  2. Przewlekłe choroby wątroby. Wątroba – „sanitariusz organizmu”, która oczyszcza organizm od szkodliwych substancji. Jeśli owy narząd źle pracuje, organizm nie oczyszcza się odpowiednio, więc na skórze pojawiają się plamy pigmentowe.
  3. Grzybica. Plama pigmentowa zmienia kolor z brązowego na biały, ponieważ grzybica przenika głęboko w skórę. Należy je natychmiast leczyć.
  4. Opalenizna. Mało kto się zastanawia, że gorące słońce południowe szkodzi naszej skórze, a przebywając 4 – 5 godzin na słońcu nie tylko się opalamy, ale również pojawiają się oparzenia, w wyniku czego powstają plamy pigmentowe.

Od przyczyny pojawienia się plam pigmentowych zależy leczenie. Grzybicę nie należy leczyć samodzielnie, tym więcej wybielać twarz, ponieważ można pogorszyć sytuację. Ażeby usunąć plamy, które powstały w wyniku choroby wątroby, należy przede wszystkim zająć się leczeniem narządów wewnętrznych.

W jaki sposób usunąć plamy pigmentowe?

Dla tych, kogo interesuje pytanie w jaki sposób usunąć plamy pigmentowe, salony medycyny estetycznej oferują laserowe usunięcie tego problemu. Przed przeprowadzeniem zabiegu dermatolog apisuje przyczyny pojawienia się plam, pyta się czy osoba nie ma chorób zakaźnych, przeciwwskazań etc. Również jest określany typ znieczulenia, długość zabiegu.

Skóra po zabiegu wymaga specjalnej pielęgnacji, ochrony przed słońcem, ponieważ plamy mogą się znowu pojawić.

W jaki sposób usunąć plamy pigmentowe w warunkach domowych?

W warunkach domowych można używać krem wybielający na plamy pigmentowe. Dla tych, które wolą samodzielnie usuwać plamy, zalecane jest myć się nie wodą, a specjalnym mlecznym środkiem. Jednak kobietom, które mają ciemną cerę, nie należy całkowicie zastępować wodę mlecznym środkiem, ponieważ wybielona skóra będziesz się różnić od pozostałych części ciała.

Ażeby otrzymać maksymalny efekt, przed usunięciem plam należy użyć peelingu. Oczyszczona skóra lepiej reaguje na składniki kremów i maseczek.

Idealne olejki na plamy pigmentowe – olej rycynowy, morelowy, brzoskwiniowy (z pestek).

Mieszanka z olejów na usunięcie plam pigmentowych

plamy pigmentowe

Składniki:

  • olej winogronowy ( z pestek winogronu) – 4 ml;
  • olej orzecha leśnego – 3 ml;
  • olej cytrynowy – 5 kropelek;
  • olej drzewa różowego – 4 kropelki;
  • olej z wiesiołka – 3 ml.

Przygotowanie

Przechowywać mieszankę należy w ciemnym, suchym miejscu. Używać na noc, na oczyszczoną cerę. Można nanosić na całą twarz, ponieważ nawilża, wybiela i działa przeciwzapalne.

 
Powiązane artykuły:
Tętno 100 uderzeń na minutę – przyczyny
Najczęściej tętno 100 uderzeń na minutę powstaje wskutek stresu, czy zza nadmiernych wysiłków fizycznych. Lecz w pewnych wypadkach on może wskazywać na poważne choroby organizmu.
Nadmierne pocenie się u kobiet – przyczyny i jak się tego pozbyć?
Należy nosić ze sobą odzież na zmianę przez nadmierne pocenie? Chcecie wyjaśnić, z których przyczyn cierpicie na ten delikatny problem, jak go rozstrzygnąć? Odpowiedzi na pytania mieszczą się w naszym dzisiejszym artykule.
Normalne tętno człowieka w wieku 30 lat
Częstotliwość tętna jest uważana za jeden z głównych wskaźników samopoczucia człowieka. Tym, kto chce żyć długo i nie boleć, należy okresowo kontrolować częstotliwość i rytmiczność tętna, zaczynając od młodych lat.
Normalne tętno człowieka w wieku 40 lat
Tętno zdrowego człowieka powinno być rytmiczne i charakteryzować się pewną częstotliwością. Zależnie od wieku wskaźniki serdecznych skróceń różnią się. O normach częstotliwości tętna dla kobiet i mężczyzn potraficie poznać z artykułu.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty