W jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka?

w jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka

Praktycznie u każdego malucha regularnie na głowie pojawiają się łojotokowe krostki. Pojawiają się w wyniku nadmiernego wydzielania łoju, to jest wynikiem niedoskonałego funkcjonowania gruczołów łojowych w jeszcze nieukształtowanym organizmie niemowlaka. Zazwyczaj owe krostki pojawiają się w okolicy ciemiączka, ale również czasami na brwiach i skroniach. Opiekuńczych rodziców bardzo martwi, w jaki sposób można się pozbyć krostek, które pojawiły się na głowie noworodka. Zapoznajmy się z dostępnymi sposobami przeprowadzenia owego zabiegu.

W jaki sposób prawidłowo usunąć krostki na głowie maleńkiego dziecka?

Jeśli będziesz prawidłowo i regularnie leczyć łojotokowe zapalenie skóry, to owe schorzenie na zawsze zniknie, nie będzie stwarzać problemów twemu dzidziusiowi, a ty nie będziesz się martwić o stan jego zdrowia. Pediatrzy udzielają następujących porad co do tego, w jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka:

  1. W żadnym wypadku nie używaj grzebienia z ostrymi ząbkami i nie staraj się je usunąć za pomocą paznokci. Możesz urazić delikatną skórę, może nawet dojść do zakażenia.
  2. Jeśli cię interesuje, jak prawidłowo usunąć krostki na głowie niemowlaka pamiętaj, że na początku należy je zmiękczyć. W tym celu weź dziecięcy olej, wazelinę lub zwykły gotowany olej. Obficie nasmaruj krostki i załóż na głowę niemowlaka bawełniany czepek lub czapeczkę. Po upływie dwóch-trzech godzin nastąpi najbardziej odpowiedzialny moment, o którym możesz przeczytać w dowolnej książce, poświęconej temu w jaki sposób pozbyć się łojotokowych krostek na głowie niemowlaka. Musisz dokładnie rozczesać malucha, wykorzystując przy tym grzebień z naturalnego i delikatnego włosa.
  3. Następnie musisz dokładnie umyć głowę niemowlaka. Jeśli dokładnie zapoznałaś się z zaleceniami, dotyczącymi tego w jaki sposób usunąć krostki na głowie niemowlaka, to na pewno wiesz, że nie uda ci się to zrobić podczas jednego zabiegu. Nie warto powtórnie myć głowę, to jedynie może wywołać podrażnienie.
  4. Jeśli nie wiesz, jak ostatecznie usunąć krostki z głowy swego dziecka, ponieważ po kąpieli nadal pozostaje ich dużo, pamiętaj, że po kąpieli musisz powtórnie rozczesać swego dzieciaka grzebieniem z tępymi i rzadkimi ząbkami, aby usunąć resztki obumarłych komórek skórnych. Następnie musisz rozczesać włosy miękką szczotką. Jednak niezależnie od porad innych rodziców, którzy uważają, że doskonale wiedzą w jaki sposób pozbyć się krostek na głowie noworodka, nie warto przeprowadzać takiego typu zabiegu częściej aniżeli raz w tygodniu.
 
Powiązane artykuły:
Jak uśpić niemowlę bez kołysania?
Człowiek w dowolnym wieku może zasypiać samodzielnie - to fizjologiczna potrzeba, założona przyrodą, i całkiem niekoniecznie kołysać niemowląt. A żeby uśpić bobasa warto nabawiać się sił. Dalej rozbierzemy, jak wykształcić dziecię zasypiać bez dorosłych.
Ile pieluszek dziennie potrzebuje noworodek?
Odejście za nowonarodzonym – marudna i przyjemna praca dla każdej świeżo upieczonej mamusi, która chce wszystko zrobić wszystko poprawnie dla swojego dziecka. Mamy często stawiają pytanie na ilości wykorzystywanych pieluch na dzień - zorientujemy się w tym pytaniu razem.
Żółte krostki na głowie niemowlaka
Żółte krostki na głowie niemowlaka nie wywołują obaw u większości rodziców, ponieważ to znany problem większości bobasów. Ale jednak dowiemy się dokładnie, czy należy wyczesywać krostki i od czego one w ogóle powstają.
Jak oduczyć dziecko od smoczka?
Refleks ssania produkuje się u dziecka jeszcze w brzuszku i dlatego ssanie smoczka, jednakowo jak i piersi, uspokaja go. Jeśli rozstrzygnęliście oduczyć dziecko od smoczka, przekonacie się, że on jest przygotowany do tego.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty