W jakim państwie stworzono panamy?

w jakim państwie stworzono panamy

Wszyscy wspaniale znamy nakrycie głowy, którym jest panama, która chroni głowę przed jaskrawymi promieniami słonecznymi. Jednak nie wszyscy wiedzą w jakim państwie została stworzona, błędnie przypuszczając, że owe nakrycie głowy pochodzi z republiki Panama.

Panama – historia państwa

Historia Panamy, którą znamy obecnie liczy około 500 lat, które minęły od tego czasu, gdy Krzysztof Kolumb odkrył brzegi tego państwa. W ciągu tego dosyć krótkiego, pod względem historii okresu, przeżyła mnóstwo zmian i wydarzeń.

Historia państwa bierze swoje początki w okresie kolonialnym pod panowaniem Hiszpanii, który trwał do roku 1821, gdy Panama zdobyła niepodległość. Jednak w tamtym okresie, takie maleńkie państwo postanowiło przyłączyć się do Kolumbii. Dopiero w roku 1903 Panama zdobyła prawdziwą niepodległość. A w roku 1904 została podpisana umowa między USA i Panamą o wieczystej dzierżawie Strefy Kanału Panamskiego. Właśnie owe wydarzenie określiło nazwę czapki, o którym mówiliśmy wcześniej.

Skąd pochodzi panama?

Panama pochodzi z Ekwadoru. Nakrycia głowy z włókien roślinnych wytwarzane tam są od wieku piętnastego. Najbardziej popularne były wśród rolników, ponieważ tylko w taki sposób mogli się chronić przed upałem. Pierwotna nazwa panamy – "Sombreros de Paja Toquilla". Natomiast owe nakrycie głowy zaczęto nazywać "panamą" po tym jak Amerykanie, którzy budowali kanał panamski kupili dużą ilość sombreros dla robotników do ochrony przed upałem.

historia panamy 1 historia panamy 2 historia panamy 3
historia panamy 4 historia panamy 5 historia panamy 6
 
Powiązane artykuły:
Kimono damskie – różne rodzaje kimona japońskiego
Kimono - to tradycyjny strój japońskich kobiet, który w nasze dni zakłada się tylko w szczególnych wypadkach. Również istnieją współczesne interpretacje tej sukni takie jak chałaty, żakiety, bluzy i tak dalej.
Moda lat 50 – szczególności mody powojennej
Moda lat 50 ubiegłego stulecia różni się jaskrawością, zamarkowaną kobiecością, dużą ilością akcesoriów. Na dziś ten styl znów powraca na modne podia, ponieważ współczesne modnisie we właściwy sposób oceniły wszystkie jego przewagi.
Suknie średniowieczne – podstawowe cechy sukienki
Trudno znaleźć strój, który będzie wyglądał bardziej uroczyście niż suknia w średniowiecznym stylu. Jeśli chcecie stworzyć postać królowej, to w tym artykule znajdziecie doskonałe rady jak to najlepiej zrobić.
Historia spódnicy od Średniowiecza do czasów współczesnych
Spódnica pozwala wyglądać i romantycznie i uwodzicielsko. Wszystko zależy od fasonu, długości i zabarwienia spódnicy. Jednak historia spódnicy jest bogatsza! Z nią zaznajomimy się w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty