W jakim tygodniu ciąży można rozpoznać ciążę pozamaciczną?

w jakim tygodniu ciąży można rozpoznać ciążę pozamaciczną

Takiego typu zjawisko jakim jest ciąża pozamaciczna występuje w 2% wszystkich ciąż. Zazwyczaj występuje tak zwana ciąża jajowodowa, gdy powstała zygota nie dociera do macicy, a zostaje bezpośrednio w jajowodzie. Dosyć rzadko zygota jest wyrzucana z jajowodu. W takim wypadku ona zagnieżdża się w jajniku lub w jamie brzusznej. Takiego typu zaburzenie jest dosyć niebezpieczne, przede wszystkim zagraża życiu kobiety.

Jak i kiedy dochodzi do zdiagnozowania ciąży pozamacicznej?

Tych kobiet, które już w przeszłości miały do czynienia z takim problemem, którym jest ciąża pozamaciczna, dosyć często interesuje pytanie dotyczące tego, w jakim tygodniu ciąży można rozpoznać ciążę pozamaciczną. Od razu chcemy podkreślić, że jedynym sposobem na rozpoznanie ciąży pozamacicznej są badania USG.

W wypadku przeprowadzenia zwykłego USG (diagnostyka narządów wewnętrznych), jajo płodowe w macicy można zobaczyć już w 6-7 tygodniu ciąży, a podczas wykonania dopochwowego USG jeszcze wcześniej – w 4,5-5 tygodniu ciąży. Wyżej przytoczone cyfry wskazują na to, w jakim tygodniu ciąży podczas wykonywania USG lekarz może rozpoznać ciążę pozamaciczną.

Mówiąc o tym, w jaki sposób lekarze rozpoznają ciążę pozamaciczną, nie można nie wspomnieć o laboratoryjnych metodach badań, wśród których podstawowym jest badanie poziomu beta HCG. Podczas owego zaburzenia poziom danego hormonu jest niski i zwiększa się powoli, aniżeli w wypadku normalnej ciąży.

Jakie objawy we wczesnym stadium ciąży mogą świadczyć o ciąży pozamacicznej?

Dowiedziawszy się o tym w jakim tygodniu ciąży na podstawie badań USG można rozpoznać ciążę pozamaciczną, należy wspomnieć o objawach, które towarzyszą danemu zaburzeniu we wczesnym stadium ciąży. Podstawowe objawy:

  • bóle brzucha;
  • ogólne osłabienie;
  • zawroty głowy;
  • mdłości;
  • ciąża pozamaciczna oznaki i symptomy
  • krwiste upławy z pochwy, od brązowych do jaskrawo-czerwonych.

W wypadku pojawienia się wyżej opisanych objawów musisz natychmiast udać się do lekarza, który po wykonaniu USG będzie mógł rozpoznać zaburzenie.

Jak przebiega leczenie?

Dziś jedynym sposobem leczenia danego zaburzenia jest operacja, w czasie której usuwa się jajo płodowe. W niektórych wypadkach, jeśli mamy do czynienia z jajowodową ciążą pozamaciczną, może dojść do usunięcia jajowodu macicy.

 
Powiązane artykuły:
Aborcja jajowodowa – metody leczenia ciąży pozamacicznej
Przy ciąży pozamacicznej jedynym wariantem leczenia jest przerywanie ciąży. Kiedy embrion rozmieszcza się w rurach, kobiecie przeznaczają, tak zwaną aborcję jajowodową. O tym co to takiego będzie mowa w naszym artykule.
Jak rozpoznać ciążę pozamaciczną w warunkach domowych?
Ciąża pozamaciczna jest bardzo podstępna i od razu wyznaczyć jej kobiecie samodzielnie jest dosyć skomplikowanie. Jednak niektóre symptomy, które rozwijają się przy tej patologii, jednak obserwować można.
Dlaczego dochodzi do ciąży pozamacicznej?
Dlaczego zdarza się pozamaciczna ciąża ? Pytanie, które zadaje każda kobieta, co zetknęła się z problemem niedoszłego macierzyństwa. Przyczyn podobnej patologii jest mnóstwo, spróbujemy w nich zorientować się.
Czy można zajść w ciążę po ciąży pozamacicznej?
Pozamaciczna ciąża zostaje bliznę na sercu kobiety, co życzyła dziecka, jednak urazy i skutki czasami bywają nie tylko duchowymi. W takim razie kobiety niepokoi pytanie - czy potrafi ona po tym zajść w ciążę znowu?
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty