W którym tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową?

w którym tygodniu można rozpoznać ciąże dwujajową

Niektóre kobiety marzą o tym, aby pozostać mamą od razu kilku bobasów. To jest możliwe w wypadku ciąży wielopłodowej. W wyniku takiego typu ciąży zazwyczaj rozwijają się dwojaczki lub bliźnięta. Dochodzi do tego w wyniku podziału zapłodnionej komórki jajowej. W takim wypadku bliźniaków nazywają jednojajowymi. Również mogą być wielojajowe – w wypadku zapłodnienia większej ilości komórek jajowych. Przyszłe mamusie zastanawiają się nad tym, w którym tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową. Również każda chce się dowiedzieć, jakie istnieją na to sposoby. Musisz wiedzieć o tej szczególności, aby wraz z lekarzem dodatkowo zadbać o własne zdrowie.

W którym tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową?

Istnieje wiele sposobów na rozpoznanie ciąży mnogiej.

Badania poziomu HCG we krwi - test na obecność ciąży. Jeśli wyniki badania krwi nieco odbiegają od normy, to może świadczyć o rozwoju od razu kilku płodów. We współczesnym położnictwie diagnostyka ciąży wielopłodowej oparta jest przede wszystkim na badaniu ultrasonograficznym. Przyszła mama musi regularnie wykonywać USG. Właśnie owa metoda da możliwość zrozumieć, ile maluchów znajduje się w macicy. Warto się kiedy można wyznaczyć dwojaczków dowiedzieć, w którym tygodniu USG można rozpoznać dwojaczki. Fachowiec może rozpoznać kilka zarodków w 5-6 tygodniu ciąży. Jednak pod wpływem kilku istotnych przyczyn, we wczesnym okresie nie zawsze można rozpoznać ciążę mnogą. W szeregu wypadków lekarz może zdiagnozować obecność kilku zarodków dopiero w pierwszym trymestrze podczas badań przesiewowych (skriningu).

Również kobiety interesuje pytanie, w jakim tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową bez badań USG. Doświadczony ginekolog może zrobić to bez specjalnego sprzętu. W 9 tygodniu ciąży lekarz na podstawie badań palpacyjnych jamy brzusznej może rozpoznać ciążę bliźniaczą.

 
Powiązane artykuły:
Dwojaczki dwukosmówkowe-dwuowodniowe – co to oznacza?
Trudno zrozumieć taki termin jak "dwojaczki dwukosmówkowe", a już kiedy na obserwacji wam odpowiadają, że jesteście szczęśliwą posiadaczką akurat takiej ciąży, to jest ciekawe, co to znaczy. Przeczytawszy artykuł zrozumiecie co to oznacza.
Czym się różnią bliźnięta jednojajowe od dwujajowych?
Wiele osób często plączą pojęcia bliźniaków i dwojaczków, błędnie uważając, że to jedno i to samo. Naprawdę to absolutnie różne warianty rozwoju wielopłodowej ciąży. Dokładniej o tej inności czytajcie dalej w naszym nowym artykule.
Bliźnięta chłopak i dziewczynka – anomalia czy tajemnica przyrody?
Wielopłodowa ciąża – samodzielnie zjawisko rzadkie i rodzą się w takim wypadku w zasadzie dzieci jednej płci. Należy być dużym szczęściarzem, żeby "wygrać jackpot" – począć różnopłciowych bobasów jednocześnie, jednak takie przypadki zdarzają się...
Ciąża wielopłodowa – objawy w początkowym okresie
Dwojaczki w łonie matki zawsze rozwijają się o wiele bardziej odczuwalnymi dla kobiety. Dlatego przy wyrażonych oznakach ciekawego położenia interesuje je, czy może to będzie ciąża wielopłodowa.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty