W którym tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową?

Niektóre kobiety marzą o tym, aby pozostać mamą od razu kilku bobasów. To jest możliwe w wypadku ciąży wielopłodowej. W wyniku takiego typu ciąży zazwyczaj rozwijają się dwojaczki lub bliźnięta. Dochodzi do tego w wyniku podziału zapłodnionej komórki jajowej. W takim wypadku bliźniaków nazywają jednojajowymi. Również mogą być wielojajowe – w wypadku zapłodnienia większej ilości komórek jajowych. Przyszłe mamusie zastanawiają się nad tym, w którym tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową. Również każda chce się dowiedzieć, jakie istnieją na to sposoby. Musisz wiedzieć o tej szczególności, aby wraz z lekarzem dodatkowo zadbać o własne zdrowie.
W którym tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową?
Istnieje wiele sposobów na rozpoznanie ciąży mnogiej.
Badania poziomu HCG we krwi - test na obecność ciąży. Jeśli wyniki badania krwi nieco odbiegają od normy, to może świadczyć o rozwoju od razu kilku płodów. We współczesnym położnictwie diagnostyka ciąży wielopłodowej oparta jest przede wszystkim na badaniu ultrasonograficznym. Przyszła mama musi regularnie wykonywać USG. Właśnie owa metoda da możliwość zrozumieć, ile maluchów znajduje się w macicy. Warto się dowiedzieć, w którym tygodniu USG można rozpoznać dwojaczki. Fachowiec może rozpoznać kilka zarodków w 5-6 tygodniu ciąży. Jednak pod wpływem kilku istotnych przyczyn, we wczesnym okresie nie zawsze można rozpoznać ciążę mnogą. W szeregu wypadków lekarz może zdiagnozować obecność kilku zarodków dopiero w pierwszym trymestrze podczas badań przesiewowych (skriningu).
Również kobiety interesuje pytanie, w jakim tygodniu można rozpoznać ciążę dwujajową bez badań USG. Doświadczony ginekolog może zrobić to bez specjalnego sprzętu. W 9 tygodniu ciąży lekarz na podstawie badań palpacyjnych jamy brzusznej może rozpoznać ciążę bliźniaczą.