Wakacje noworoczne w Finlandii

wakacje noworoczne w Finlandii

Obchodzenie Nowego Roku w Finlandii – jest czymś szczególnym, ponieważ jest ojczyzną Santa Clausa (Świętego Mikołaja). Cóż może być bardziej noworocznego? Tutaj na ciebie czekają śnieżne doliny, jazda na jeleniach, wesołe imprezy, spotkanie ze Świętym Mikołajem i dużo niezapomnianych wrażeń!

A Boże Narodzenie w Finlandii – to szczególne wydarzenie i ulubione święto mieszkańców Finlandii, którzy zawsze chętnie podarują swoim gościom dobry humor.

Jak spędzić Nowy Rok w Finlandii?

Finowie przygotowują się do Nowego Roku długo przed jego nastąpieniem. Kłopoty przedświąteczne, które rozpoczynają się już w październiku, dają możliwość mieszkańcom Finlandii niezauważalnie przetrwać mroczną jesień. Oni nastawiają się na atmosferę świąteczną.

Okres bożonarodzeniowy w Finlandii oficjalnie rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Adwentu. Post bożonarodzeniowy trwa cztery tygodnie. Z nim związane są różne tradycje i obrządki. W pierwszym dniu postu w świątyniach luterańskich można usłyszeć "Hosannę" Foglera, w całym państwie Finowie organizują koncerty kościelne, na ulicach, w sklepach, domach zapalane są różnokolorowe girlandy. Centralne ulice miast przekształcają się na królestwo ogni. Ładne bajkowe widowisko można zobaczyć na ulicach bożonarodzeniowych (Joulukatu), które są praktycznie w każdym mieście państwa.

Obchodzenie Nowego Roku przez Finów praktycznie niczym się nie różni od obchodzenia Bożego Narodzenia, na stole świątecznym znajduje się smaczny pokarm. Na Nowy Rok Finowie zazwyczaj wróżą! Aby dowiedzieć się, co czeka na człowieka w następnym roku, oni topią wosk i wlewają go do zimnej wody. Figurki, które podnoszone są do ognia powinny odzwierciedlać się na ścianie i przepowiadać przyszłość.

Finowie Nowy Rok obchodzą wesoło. Dookoła można zobaczyć kolorowe girlandy, ogniska, wszyscy żartują, na ulicach można spotkać bajkowych bohaterów.

Jeśli chcesz spędzić wakacje zimowe w Finlandii, biura podróży zaproponują ci szeroki wybór ofert. Możesz wybrać się do przytulnej Laponii, gdzie w drewnianym domku przy kominku zapomnisz o wszystkich kłopotach. Można spędzić wakacje noworoczne na eleganckim uzdrowisku górskim w Helsinkach. W Finlandii na ciebie czeka szeroki wybór rozrywek: od jazdy na jeleniach i psach, do nart i łyżew. Jeśli boisz się, że zmarzniesz, do twojej dyspozycji słynna sauna fińska!

Natomiast w Kemi każdego roku jest organizowany festiwal śnieżno-lodowy, podczas którego buduje się prawdziwy hotel z lodu. Osoby odporne na mróz mogą pozostać na nocleg w jednym z pokoi tego hotelu.

Wczasy noworoczne – Laponia

Jeśli chcesz sprawić przyjemność dzieciom, to obowiązkowo musisz wybrać się do Laponii, do Kraju Ojczystego Świętego Mikołaja. We wsi Santa Claus i Santa Park dziecko obowiązkowo pozna swego ulubionego wczasy noworoczne Laponiabohatera i dostanie od niego prezent.

Noworoczne wczasy w Laponii podarują ci niepowtarzalne krajobrazy dziewiczej przyrody, niepowtarzalną Zorzę Polarną, jazdę na łyżwach i nartach, zwiedzanie farmy jeleniej, jazdę na jeleniach, safari na psach, zapoznanie się z saamami, prawdziwą łaźnię fińską, połów zimowy, zwiedzanie północnego zoo Ranua i wiele innych niepowtarzalnych wrażeń!

Wycieczka do Finlandii na święta noworoczne bez wątpienia podaruje ci mnóstwo niezapomnianych wrażeń, a również niepowtarzalną możliwość spędzić zwykłe święto w niezwykły sposób, w niepowtarzalnej atmosferze!

 
Powiązane artykuły:
Rok w Wietnamie – nietradycyjne obchodzenie Nowego Roku
Jeśli rozstrzygnęliście nabyć tura do Wietnamu na Nowy rok, dajcie odpowiedź sobie na pytanie, czy chcecie zaznaczać Wietnamski Nowy Rok, czy tradycyjny. Rzecz w tym, że Nowy Rok w Wietnamie zależy od miesięcznego kalendarza.
Boże Narodzenie w Europie – gdzie się wybrać?
Ogółem parę miesięcy i do każdego domu przyjdzie Boże Narodzenie. Tego roku chcecie go uczcić w Europie? Doskonała decyzja. Pomożemy wam wyznaczyć, do którego właśnie jechać kraju.
Boże Narodzenie w Europie – najlepsze oferty
Boże Narodzenie nie za górami. To oznacza, że już teraz należy myśleć nad tym, gdzie właśnie jego będziecie świętowały. Rekomendujemy zatrzymać swój wybór na festynie tego świętego dnia w Europie.
Nowy Rok w Izraelu – obchodzenie Rosh ha-Szana
Izrael – to nie tylko unikalny kraj z niezwykłymi instrukcjami. Również on słynie i swoimi świętami - Nowym Rokiem. Zanurzcie się do odświętnej atmosfery razem z naszym artykułem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty