Wazelinowy olej dla włosów

wazelinowy olej dla włosów

Przy przerobie nafty dzieje się taki ważny w medycynie i kosmetologii produkt jak płynna parafina, czy wazelinowy olej. On odnosi się do mineralnych tłuszczów, toż nie przyswajają się organizmem i w istocie nie zawierają ani pożytecznych, ani szkodliwych substancji. Wazelinowy olej dla włosów wykorzystuje się jak ochronny środek, a także jak podstawa dla masek i balsamów. Płynna parafina wzmacnia efekt organicznych komponentów, utrzymuje wilgoć i zmiękcza loki, skleja łuski, co rozwarstwiają się.

Maski dla włosów z wazelinowym olejem

Rozpatrzymy przepisy środków po odejściu za pasmami z różnymi charakterystykami.

Maska dla normalnych włosów

Składniki:

  • oliwa – 10 ml;
  • owsiane płatki (drobne) – 15 g;
  • wazelinowy olej – 10 ml;
  • jajczarskie żółtko – 1 szt.

Przygotowanie i naniesienie

Dobrze zmieszane komponenty trochę nagrzewamy, do pokojowej temperatury. Rozprowadzamy po lokach skład, zmyć go za godzinę.

Maska dla suchych, potrzebujących żywienia włosów

Składniki:

  • olej wazelinowy – 2 łyżki;
  • aspiryna – 1 pigułka;
  • olej oliwy – 2 łyżki.

Przygotowanie i naniesienie

Podgrzać maślaną mieszankę na wodnej łaźni. W ciepłym płynie rozpuścić aspirynę. Naoliwić otrzymanym środkiem skórę głowy, korzenie włosów, pasma po długości i koniuszki, otulić loki ręcznikiem, czy polietylenem. Przez 30 minut kilka razy zmyć preparat z szamponem.

Maska od łupieżu dla tłustych włosów

Składniki:

Przygotowanie i naniesienie

Na godzinę od mycia głowy należy szybko połączyć komponenty i wetrzeć je do skóry głowy. Podczas przyjęcia natrysku najpierw opłukać włosy wodą z gospodarczym mydłem.

Inne sposoby stosowania wazelinowego oleju dla włosów

Również przedstawioną substancję można wykorzystać w czystym wyglądzie.

Jeśli przed układaniem naoliwić koniuszki, czy pasma po całej długości minimalną ilością wazelinowego mineralnego oleju, one nabędą blask i gładkość, zostaną posłusznymi.

 
Powiązane artykuły:
Maski dla odnowienia włosów w domowych warunkach
Zasmuca Was stan włosów? Nawet wizualnie widać, że włosy są rzadkie, słabe i łamią się? Doradzamy dla wznowienia struktury włosów stosować domowe maski. Przepisy efektywnych składów masek są przedstawione w artykule.
Maska dla włosów z kefirem i jajkiem
Czy wiecie, że kefir jest pożyteczny nie tylko dla układu pokarmowego, ale i dla włosów? Przepisy domowych masek z kefirem i jajkiem będą pożyteczne tym paniom, które marzą o zdrowych i świetnych lokach.
Maska dla włosów z kwasem nikotynowym
Kwas nikotynowy do szkodliwej nikotyny żadnego stosunku nie ma. Przeciwnie, to pożyteczna substancja, która bardzo często wchodzi w skład środków kosmetologicznych. Z niego również można przygotowywać maski dla włosów.
Maski dla objętości włosów w domowych warunkach
Jeśli oddajecie przewagę domowym naturalnym maskom to wtedy nasz świeży artykuł jest dla was. W materiale znajdziecie trzy najlepsze przepisy przygotowania masek, zdolnych nadać lokom świetność już od pierwszego stosowania.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty