Wbrew wszystkiemu: niepełnosprawne modelki, które zrobiły oszałamiającą karierę

Supermodelki były zmuszone ustąpić miejsca na wybiegu niepełnosprawnym dziewczynom.

Jeszcze pięć lat temu świat modelingu nie dawał żadnych szans temu, kto nie odpowiada ścisłym kryteriom i kanonom. Po raz pierwszy sytuacja się zmieniła, gdy na wybiegu pojawiły się puszyste dziewczyny XXL, które dziś zarabiają tyle samo, co modelki z wymiarami 90-60-90. Zainspirowały przedstawicielek płci pięknej, które nawet nie mogły sobie wyobrazić, że ich wady przemienią się w ich atuty.

Ruby Alegra

rubi allegra

Ruby Alegra rozpoczęła swoją karierę modelki od blogu: na Youtube opowiadała o modnych trendach, kosmetykach. Zwrócono na nią uwagę i zaproszona do udziału w kilku projektach społecznych, które miały na celu pomóc dziewczynom z wadami przestać czuć się niepełnosprawnymi. W jednym z nich, który nazywał się Underneath we are women, pozowała nago – i wcale się tego nie wstydziła. Współpracuje z australijskimi projektantami i wizażystami.

Nyle DiMarco

naylu dimarko

Ciemny niebieskooki przystojniak ma około miliona obserwujących w sieciach społecznych. W 2015 roku wygrał finał 22. edycji programu America's Next Top Model, zostając jedynym niesłyszącym zawodnikiem w historii tego programu. Gra w serialach, marzy o roli w filmie. On nic nie słyszy, jednak to mu nie przeszkadza być prawdziwym seks symbolem.

Paola Antonini

paola antonini

Świat dowiedział się o optymistycznych brazylijskich modelkach po tym, jak na okładach znanych magazynów pojawiła się Adriana Lima i Alessandra Ambrosio. Jednak jest jeszcze jedna 21-letnia modelka Paola Antonini, która po prostu pryska optymizmem i radością, nie zważając na to, że kilka lat temu straciła nogę w wypadku samochodowym. Paola podróżuje, ma własne konto na Instagramie, demonstruje odzież na wybiegach w Brazylii. Antonini w następujący sposób komentuje wypowiedzi sceptyków, którzy doradzają jej nosić spodnie zamiast stroju kąpielowego:

"Pomiędzy dwóch wariantów być zawsze nieszczęśliwą albo być wdzięczną za to, że przeżyłam, wybrałam drugi".

Katie Knowles

katie knowles

Studentka prawa Uniwersytetu w Newcastle, Wielka Brytania walczy o prawa kobiet niepełnosprawnych za pomocą własnego przykładu. 26-letnia Katie Knowles pracuje modelką plus size i pomaga Models of Diversity szukać i przemieniać na gwiazdy ludzi, którzy mają niestandardową urodę. Zawsze aktywna, zachorowała w wieku lat 15. Zdiagnozowane problemy z kręgosłupem obniżyły jej sprawność. Katie śmiejąc się, mówi:

"Nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że niepełnosprawność przeszkadza mi normalnie żyć".

Rebecca Marin

rebekka marin

Rebecca Marin, która jest pierwszą modelką z bioniczną ręką, pozowała dla Cosmopolitan, InStyle, Teen Vogue i People Magazine. Warto zauważyć, że Rebecca nosiła zwykłą protezę mechaniczną, która nie była szczególnie funkcjonalna. Ale sześć lat temu dostała nowe bioniczne ramię. Proteza ta stworzona jest w najnowszej technologii; dała ona dziewczynie pewność siebie. Jest przedstawicielem jednej organizacji społecznej, więc wiele podróżuje i pomaga dzieciom, które mają taki sam problem, co ona. Już od roku jest twarzą Toyoty.

Jack Ayers

dzhek ayers

Instruktor fitness z Wielkiej Brytanii pewnego razu zobaczył pokaz mody na YouTube i postanowił zostać częścią świata modelingu. Podpisał kontrakt z Models of Diversity. Uczestniczył w Tygodniach Mody w Londynie i Moskwie. Marzy, aby zostać twarzą jakiejś znanej marki odzieży lub obuwia dla osób niepełnosprawnych.

Robin Lambert

7robin lambert

Robin podobnie jak Jack pracuje instruktorem i niebawem znowu będzie uczestniczyć w Paraolimpiadzie, startując w wyścigach na wózkach. Robin regularnie uczestniczy w sesjach zdjęciowych dla katalogu odzieży Trager, reklamując odzież dla kobiet. Choroba nie przeszkadza dziewczynie prowadzić aktywny tryb życia. Tuż po urodzeniu zdiagnozowano jej CPD.

Viktoria Modesta

viktoriya modesta

Piosenkarka z bioniczną nogą Viktoria urodziła się w Łotwie i miała nazwisko Moskalowa. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych jej rodzice przenieśli się do Londynu. Viktoria Modesta Moskalowa miała pecha – szereg błędów medycznych popełnionych na początku jej życia doprowadził do poważnych problemów zdrowotnych i powikłań wymagających nieustannych ingerencji chirurgicznych. Później Viktoria zdecydowała się na amputację nogi, aby móc normalnie się poruszać. Z bioniczną nogą robić to o wiele łatwiej. Dziś Viktoria jest gwiazdą różnych klubów i Tygodnia Mody w Mediolanie. Dewiza życiowa piosenkarki:

"Niepełnosprawność może być seksowna".

Jillian Mercado

jillian mercado

27-letnia Jillian spędziła w wózku inwalidzkim ponad 15 lat. Będąc nastolatką, mogła się jeszcze poruszać o własnych siłach, ale później, na skutek nasilenia się choroby, to stało się niemożliwie. Rodzice obawiali się tego, że popełni samobójstwo, ale ona postanowiła zostać pełnosprawną osobą. Ona regularnie odwiedza Tygodnie Mody, prowadzi blog o modnych tendencjach i trendach, uczestniczy w sesjach zdjęciowych dla kilku agencji reklamowych.

Katie Mead

katie meade

Modelka z zespołem Downa Katie Mead uważa, że modne pokazy są nudne: woli trendy urodowe. Marka Beauty & Pin-Ups produkuje kosmetyki do pielęgnacji włosów i za każdym razem jej nowy produkt reklamuje właśnie Katie. Ona nie boi się eksperymentować z kolorem włosów i fryzurami: uważa, że na własnym przykładzie uczy kobiet pewności siebie. Jej idolką jest Jennifer Lopez.

Jamie Brewer

32-letnia modelka i aktorka Jamie Brewer ma zespół Downa. Zagrała epizodyczną rolę w kilku odcinkach serialu "American Horror Story" i jest prawdziwą celebrytką. Została zaproszona na Tydzień Mody w Nowym Jorku, na którym zaproponowano jej nazwać sukienkę własnym imieniem. Jamie, która całkiem niedawno otrzymała nagrodę za to, że inspiruje ludzi niepełnosprawnych, powiedziała:

"Odczuwam, że bycie modelką, którą naśladują – niesamowita inspiracja".
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty