Wbudowane odkurzacze – systemy centralnego odkurzania

wbudowane odkurzacze

Odkurzacze są niezbędnym urządzeniem w każdym domu. Z nimi problem sprzątania rozwiązuje się o wiele lepiej i szybciej. Ale technologia się rozwija, a na zmianę zwykłym odkurzaczom już przyszły bardzo wygodne wbudowane systemy centralnego odkurzania.

Jak działa wbudowany odkurzacz?

U zwykłego odkurzacza podczas zasysania powietrze przechodzi przez filtr, na którym następnie osadza się kurz. Tymczasem spora część zanieczyszczeń i drobnych cząstek nadal pozostaje w domu. A to znaczy, że alergeny utrzymują się w pomieszczeniu nadal.

System centralnego odkurzania, usuwający kurz niemal na sto procent, składa się z kilku elementów. W ścianach domu lub mieszkania znajduje się szczelny rurociąg – kanał powietrzny. Z jednej strony on połączony jest z zamontowanym w ścianach gniazdem ssącym, które znajduje się w szafie gospodarczej, na balkonie lub loggii. Kanał jest połączony z gniazdem pneumatycznym. Po podłączeniu do niego węża urządzenie zacznie działać automatycznie. Ponadto dzięki sile ssącej cząstki brudu, kurzu i alergenów trafiają rurociągiem do specjalnego zbiornika na kurz. Przy czym zrzut kurzu z powrotem do pomieszczenia się nie odbywa.

Więc system centralnego odkurzania, czyli wbudowany odkurzacz cechuje się szeregiem zalet:

  • wysokiej jakości sprzątaniem;
  • przyjaznością dla środowiska;
  • dużą mocą ssania;
  • cichą pracą;
  • mniejszą stratą czasu na sprzątanie.

A propos wbudowany odkurzacz do mieszkania często jest wyposażony w kilka nasadek i końcówek ssących do sprzątania różnych powierzchni oraz mniejszych zakamarków. Korzystać z urządzenia można nawet, gdy w pokoju słodko śpią dzieci.

Jak wybrać wbudowany odkurzacz?

Chcemy ostrzec, że dobry wbudowany odkurzacz nie może kosztować tanio. Zazwyczaj sprzedaje się system pneumatyczny, wszystkie niezbędne akcesoria są sprzedawane osobno. Ponadto po prostu kupić wszystko niezbędne i od razu korzystać z odkurzacza centralnego się nie uda. Trzeba zwrócić się do firmy budowlanej, która powinna zaprojektować i wykonać kanały wentylacyjne. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie systemu przy remoncie domu lub jego budowie.

Wśród producentów uznaniem i popularnością cieszą się wbudowane odkurzacze Cyclo Vac. Modele od kanadyjskiego producenta łączą w sobie stylowy design, innowacyjność i wysoką jakość. Produkty od Vacuflo – to solidna konstrukcja o dużej żywotności.

Te wspaniałe urządzenia zawsze zapewniają wysoką niezawodność i długotrwałość. Niektóre modele podczas odkurzania wykonują przyjemne melodie, aby podnieść humor właściciela.

 
Powiązane artykuły:
Kuchenki mikrofalowe do zabudowy – czyli jak wygodnie urządzić kuchnię?
Współczesna kuchenna technika jest bardzo wygodna i wyraźnie oszczędza czas. Lecz co robić, jeśli każdy centymetr malutkiej kuchni jest na wagę złota? Zwrócić uwagę na wbudowaną technikę! O kuchenkach mikrofalowych do zabudowy czytajcie w artykule.
Wymiary piekarnika do zabudowy, czyli wyposażenie nowoczesnej kuchni
Piekarniki do zabudowy zdobywają coraz więcej zwolenników. Przy wyborze jeden z kluczowych charakterystyk, oprócz fundatorstwa, jest rozmiar urządzenia - przecież najczęściej taką technikę kupuje się właśnie dla niewielkich kuchni.
Elektryczne rozdrabniacze kuchenne, czyli młynek koloidalny pod zlew
Z każdym rokiem na naszych kuchniach pojawia się coraz więcej domowego urządzenia, powołanego pomóc w rozwiązaniu powszednich bytowych pytań. Na przykład elektryczne rozdrabniacze kuchenne pozwalają spokojnie zlewać do kanalizacji spożywcze odpady.
Głośniki instalacyjne do kina domowego – sprzęt akustyczny nowej generacji
Kino domowe – rzecz pożyteczna i ciekawa. Jednak umiejętnie wpisać urządzenie do wnętrza udaje się nie zawsze. Zresztą problem łatwo rozwiązuje się nabyciem głośników instalacyjnych do kina domowego. Dokładniej o nich jest opisane w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty