Węgiel aktywny na trądzik – wydajny i bezpieczny środek do oczyszczenia twarzy

węgiel aktywny na trądzik

Jak wiadomo wysypki na skórze często są objawem problemów z trawieniem, zatrucia organizmu i nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Nie wszyscy wiedzą, że węgiel aktywny pomaga bardzo dobrze na trądzik, szczególnie jeśli stosuje się go kompleksowo – wewnętrznie i do zabiegów kosmetycznych.

Węgiel aktywny na trądzik

Do oczyszczania organizmu z trujących substancji, soli, metali i radionuklidów zaleca się przyjmowanie kursu danego leku.

W ciągu 2-ch tygodni (maksymalnie) należy zażywać lek, obliczając 1 kapsułkę na 10 kg własnej masy ciała. Dawkę lekarstwa można wypić jednorazowo na pusty żołądek rano lub podzielić na kilka razy. W razie potrzeby zwiększenia wydajności trzeba pokruszyć tabletki i rozpuścić je w ciepłej wodzie. Tak węgiel lepiej przedostaje się do jelita i szybciej działa.

Węgiel pomaga na trądzik tylko w przypadku, gdy jest on spowodowany długotrwałymi zaburzeniami trawienia, zatruciem okresowym lub reakcjami alergicznymi. W przypadku wysypki charakteru hormonalnego, z powodu zaburzeń pracy układu odpornościowego, demodekozy, łojotoku owłosionej skóry, łysienia leczenie węglem aktywnym trądziku jest przeciwwskazane, ponieważ lek może tylko pogorszyć przebieg choroby, prowadzić do powstawania podskórnych furunkułów.

Węgiel aktywny na trądzik – maseczka

Na dzień dzisiejszy wiele kobiet i dziewcząt wykorzystuje popularną maseczkę typu peel-of z żelatyną lub białkiem jaja kurzego. Ale ten kosmetyk pozwala tylko okresowo usunąć zaskórniki otwarte ("czarne kropki"), a poniższy przepis pomaga walczyć z przyczyną wysypki– nadmierną sekrecją gruczołów łojowych i bakteriami.

Oto jak gotować węgiel aktywny do skóry twarzy:

  1. Łyżkę naturalnej niebieskiej glinki w proszku wymieszać z 1 tabletką (potłuczoną) węgla.
  2. Rozcieńczyć suchą mieszankę 15 ml czystej wody mineralnej lub micelarnej.
  3. węgiel aktywny na pryszczy
  4. Nałożyć masę na oczyszczoną skórę delikatnie masując obszary problemowe opuszkami palców. Warstwa powinna być stosunkowo gęsta.
  5. Pozostawić maskę na 10 minut, okresowo opryskując ją wodą, aby mieszanka nie stwardniała i nie popękała na skórze.
  6. Dokładnie umyć, nasmarować twarz kremem nawilżającym lub przetrzeć tonikiem.
  7. Zabieg można wykonywać 2 razy w tygodniu przez 3-4 miesiące, aż nie będą widoczne trwałe ulepszenia. Zaleca się miejscowe leczenie trądziku w połączeniu z wewnętrznym zażywaniem sorbentów.
 
Powiązane artykuły:
Woda różana – niezastąpiony środek w pielęgnacji twarzy
Różana woda wykorzystuje się dla poprawy prężnej skóry, oświetlenia koloru oblicza, a także dla oziębienia i zwilżenia skóry. W tym artykule dowiadujecie się o pożytecznych właściwościach różanej wody, a także jak ją zrobić samodzielnie.
Olejek jodłowy - pożyteczne właściwości i skuteczne wykorzystanie
Jodłowy olejek eteryczny szeroko stosuje się w wielu przepisach ludowej medycyny, na przykład dla leczenia kaszlu. Również jego właściwości są bezcenne w kosmetologii dla uzdrowienia włosów i skóry. Dokładniej o jego użyciu opowiemy w naszym artykule.
5  mitów o kremie hormonalnym – prawda czy fałsz?
Hormonalne preparaty wywołują część nieufności u niektórych kobiet. Lecz czasami pogłoski o takich środkach już są bardzo przesadne. W dzisiejszym materiale porozmawiamy o hormonalnych leczniczych kremach.
Biała glinka na pryszcze – poznaj korzystne przepisy
Biała glina – miękki materiał, który wykorzystuje się w kosmetologii dla usunięcia pryszczy. Również biała glina doskonale walczy z wysypywaniami – ciemnymi plamami. W artykule dowiadujecie się o bardzo efektywnych maskach na podstawie białej gliny.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty