Welon ślubny – czyli czym się kierować w wyborze welonu ślubnego?

welon ślubny

Taki piękny i uroczysty obrzęd jak ślub, z pewnością na długo pozostanie w pamięci nie tylko nowożeńców, ale i u wszystkich obecnych. Zazwyczaj na tym wydarzeniu wszystkie oczy zwrócone są na pannę młodą, jej strój, styl. Dlatego wszystko musi być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Oprócz tego, że dziewczyna chce być najbardziej atrakcyjna, nie należy zapominać o tradycjach, bo ślub oznacza przestrzeganie szeregu reguł.

W tym artykule proponujemy porozmawiać o welonie do ślubu – ważnym atrybucie ślubnego wizerunku panny młodej.

Welon ślubny – fasony i rodzaje

Jedna z głównych zasad, których należy przestrzegać podczas ślubu – panna młoda musi być koniecznie z przykrytą głową w kościele. Do tego celu można użyć oczywiście zwykłego szalika, ale welon wygląda bardziej elegancko, wykwintnie i uroczyście. Ale każda panna młoda powinna znać kilka ważnych szczegółów:

  1. Welon powinien nakrywać całą głowę. A to oznacza, że akcesorium, podpięte tuż nad karkiem, nie nadaje się do obrzędu ślubu.
  2. Długi welon jest najlepszym rozwiązaniem do ślubu. Można go podpiąć jeżeli chcesz, a podczas obrzędu tylko długą warstwą welonu zasłonić głowę.
  3. Najbardziej praktyczne opcje – welon-peleryna i welon-kaptur do ślubu. Co prawda, dla ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego, ślubnej sesji zdjęciowej i bankietu nie zawsze są odpowiednie, ponieważ wyglądają mniej elegancko.

Najlepiej wybrać uniwersalny welon, który będzie można nie zdejmować w ciągu całego dnia ślubu. To oszczędzi wielu kłopotów, w które i tak bogate uroczyste wydarzenie. Ale jeśli nie boisz się trudności, to welon ślubny można kupić jako dodatkowe piękne akcesorium.

welon ślubny rodzaje 1 welon ślubny rodzaje 2 welon ślubny rodzaje 3
welon ślubny rodzaje 4 welon ślubny rodzaje 5 welon ślubny rodzaje 6
welon ślubny rodzaje 7 welon ślubny rodzaje 8 welon ślubny rodzaje 9
 
Powiązane artykuły:
Pudełko na obrączki ślubne – oryginalne dodatki na wesele
Zdawałoby się, iż po co użyczać czas wyborowi takiej drobnostki jak pudełko na obrączki na wesele? Zwyczajnie, jeśli w planach tylko rozpisać się bez uroczystości, to można i nie sprawiać się kłopotem.
Jak podpiąć welon? Różne techniki upięcia welonu ślubnego
Welon – jedno z aktualnych akcesoriów dla ślubnego ubrania. Zwyczajnie, wiele narzeczonych obywają się i bez tej ozdoby. Jednak dziś pozostało dosyć dziewczyn, które są przekonane, że głowa narzeczonej powinna być pokryta welonem.
Płaszcz ślubny – zimowe okrycia ślubne
Dzień wesela – to przepiękne święto, na którym dowolna narzeczona powinna być nieprześcigniona. Poprawnie dobrany płaszcz ślubny pomoże nadać obrazowi elegancję. Przecież tylko wtedy narzeczona potrafi poczuwać się komfortowo i swobodnie.
Okrycia jesienne na sukienkę ślubną. Czyli jak się ubrać na wesele jesienią?
Wiele z par preferują organizować poślubną ceremonię na jesieni. To bezgraniczne możliwości organizacji dekorowania. Jednak należy pamiętać, że narzeczona musi jak należy ocieplić się.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty