Wiek nastoletni
Często relacje między dziećmi a rodzicami układają się nie najlepiej. Rodzice nie potrafią uświadomić sobie, że nastolatek nie jest już małym dzieckiem, ma własne zdanie i potrzeby, potrzebuje ich wsparcia, a nie prawienia kazań.
Myślisz, że dzieci mogą tylko się bawić, kaprysić i wymagać lodów, ale to nie tak. Teraz zapoznamy się z chłopakami, którzy własnymi siłami stali się milionerami jeszcze zanim dostali paszport. Ich przykłady nie mogą nie inspirować.
Wyobraź sobie, że twoje dziecko zostawiło dla ciebie zakodowany komunikat. Nie może wszystkiego powiedzieć ci wprost, więc musisz spróbować odczytać jego nastrój...
We wszystkich czasach nastolatkowie lubili ryzykowne rozrywki, ale teraz dzieje się coś poza wyobrażeniem... Naukowcy wyjaśniają zamiłowanie nastolatków do ryzyka zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. Ponadto, dla nastolatków ważne jest uznanie rówieśników; dlatego by zasłużyć na szacunek innych są gotowi na szalone rzeczy.
Współczesnych uczniów ogarnęłoby przerażenie, gdyby dowiedzieli się, w jakich warunkach uczyły się dzieci Starożytnego Rzymu...
Dowiedz się, jak uczą w Japonii i z jakimi niesamowitymi ograniczeniami mają do czynienia japońskie dzieci od wczesnego dzieciństwa!
Mówią, że matki i córki w swoich relacjach pokonują 4 etapy i żaden z nich nie można przeskoczyć. Na początku to "symbioza" – stanowicie z mamą jedną całość. Gdy córka dorasta przeżywacie okres "sporów".Następny okres – jestem już dorosła, "czyli niezależność". W końcu długo oczekiwane "podziękowanie i szacunek".
Są bohaterki filmów animowanych, które wyglądają dosyć wyzywająco, dlatego przyciągają spojrzenia dorosłych mężczyzn.
Oni od dzieciństwa różnią się od rówieśników wysoką inteligencją i szybkością rozwoju zdolności umysłowych. Rozwiązywanie równań różniczkowych zamiast układania piramidek i kostek jest zwykłą rzeczą dla tych dzieci.
Wiele dzieci otrzymuje wykształcenie średnie, nie dowiedziawszy się o tym, co to jest "praca", dwójka za sprawdzian, nudna lekcja i mundurki szkolne. Nie smucą się z powodu nadejścia 1 września i nie liczą dni do wakacji. Takie dzieci uczęszczają do szkół eksperymentalnych, praktykujących niekonwencjonalne systemy kształcenia. Uzyskanie wiedzy w takich instytucjach jest czystą przyjemnością, dzięki czemu małe dzieci wyrastają na szczęśliwych, zrównoważonych i wykształconych ludzi.
Masz dwie ręce, dwie nogi i 24 h, jednak każdego rana szukasz jakiejś wymówki, aby nie realizować własnego marzenia? Być może właśnie przykład tej dziewczynki pomoże ci zacząć coś zmieniać w swoim życiu.
Francuski fotograf Samsofy przez długi czas fotografował sporty ekstremalne w mieście. Takiego typu sztuka uliczna niebawem odmieniła jego spojrzenie.
Po pojawieniu się smartfonów z nieograniczonymi możliwościami komunikacji i internetem uzależnienie od gadżetówwydaje się, stało się nawykiem nie do pokonania. Ale tylko dopóty, dopóki nie pojawiły się fidget spinnery.
Animowana komedia "Lego: Przygoda" ukazała się w kinach 7 lutego 2014 roku. Film opowiada historię ludzika Lego, który dowiaduje się, że jest legendarnym wybrańcem, mającym wyzwolić krainę klocków spod władzy okrutnego dyktatora. Lego – już dawno nie jest zwykłą dziecięcą zabawką. Różnokolorowe klocki, produkowane już ponad 60 lat – to niesamowity materiał, z którego można zrobić wszystko, co chcesz. Najgłówniejsze – wykorzystać fantazję.
Odwaga i zuchwałość – właśnie to się "odzwierciedla" w oczach Alice i Elle, gdy ich fotografuje mama. "Moje dziewczynki są hałaśliwe, silne i zwariowane. Jako matka i jako fotograf jestem dumna z nich" – mówi Kate Parker o swoich córeczkach.
Bardzo fajnie, gdy to się uda zrobić, nie wydając kupy pieniędzy. Proponujemy niezwykłe, ale jednocześnie bardzo proste sposoby jak zająć dziecko.
Poranne przygotowanie jest rozpisane po minutach. Mało tego, że musimy wykonać własne sprawy, zmuszeni jesteśmy jeszcze przygotować dzieci do przedszkola lub szkoły. Rodzice dziewczynek doskonale wiedzą, że czasu na skomplikowane fryzury nie ma.
Do przeprowadzenia badań naukowych z dziećmi nie trzeba żadnych laboratoriów lub skomplikowanych urządzeń. Wystarczy mieć zwykłe przedmioty, które można znaleźć w każdym domu albo łatwo kupić.
Czas szkolny – to praca i starania nie tylko uczniów, ale i ich matek i ojców. Dlatego przygotowaliśmy post o tym, jak różni się życie rodziców na początku roku akademickiego i na końcu.
Zrobić tak, aby dzieci widziały w tobie prawdziwego czarodzieja, bardzo proste. Potrzebna jest tylko zręczność i bezgraniczna fantazja. Resztę zamiast ciebie zrobi nauka.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty