Wilczy apetyt: 8-miesięczna dziewczynka waży 17 kg!

Jeśli każdego dnia gotujesz dziecku smaczne posiłki, a on nie chce zjeść ani łyżeczki – nie rozpaczaj!

Gdy poznasz historię 8-miesięcznej Chahat Kumar z indyjskiego Pendżab, po raz kolejny się przekonasz, że duży apetyt u dziecka to nie tylko wyjątek, ale również lampka ostrzegawcza –być może duży apetyt dziecka jest objawem choroby?

To jest nie do wiary! Chahat Kumar skończyła dopiero 8 miesięcy, a waży już ponad 17 kg!

Wilczy apetyt

Rodzice dziewczynki Suraj i Reena przekonują, że ich córka urodziła się w terminie, a jej masa ciała nie budziła wtedy żadnych zastrzeżeń – była przeciętnym noworodkiem. Jednak po ukończeniu czterech miesięcy zaczęła tyć. Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Malutka pęcznieje w oczach.

"To nie nasza wina, że waga naszej córki tak szybko wzrasta. Tak chciał Bóg. To jest swoiste wypróbowanie. Nie możemy nic zmienić – mówi Suraj Kumar. – Jest mi przykro, gdy ludzie się śmieją z tego, że moja córka jest gruba. Rzeczywiście je o wiele więcej niż zwykłe dziecko. Ciągle coś je! Jeśli nie dostaje jedzenia, zaczyna strasznie płakać".
apetyt

Lekarz rodzinny, do którego trafiła, przecierał oczy ze zdumienia – taki przypadek widział pierwszy raz w życiu. Niestety nie można nawet pobrać jej krwi, ponieważ fałdy skóry uniemożliwiają wbicie igły.

8 miesięczna dziewczynka
"Kilkakrotnie próbowaliśmy pobrać krew, ale skóra Chahat jest na tyle gruba, że nie możemy wbić igły. Więc nie mamy możliwości monitorować stanu dziewczynki" – mówi dr Sharma.

Dziś dziewczynka waży jak czteroletnie dziecko. Ona już ma problemy z poruszaniem się, snem, a także z oddychaniem. Rodzicom radzą udać się do szpitala w Amritsar do specjalisty, który pomógłby zdiagnozować problem, jednak na razie nie mają na to pieniędzy.

dziewczynka

Wcześniej małżonkom już zmarło jedno dziecko. Owszem, rodzice bardzo się martwią o swoją córeczkę, jednak uważają, że to nie ich wina, że dziecko niepoprawnie się odżywia i jej waga wzrasta z dnia na dzień. Mówią, że to Bóg jest odpowiedzialny za jej ponadprzeciętny apetyt.

dziecko
źródło:Dailymail
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty