Wino w czasie ciąży - jakie wino można pić kobietom w ciąży?

wino w czasie ciąży

Okres oczekiwania malucha nieco zmienia życie przyszłej mamy, wprowadzając ograniczenia. W tym też jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Jednak niektóre kobiety mogą nie wytrzymać bez alkoholu, zwłaszcza jeśli chodzi o wino w ciągu 9 miesięcy, ponieważ czasami bardzo się chce zrobić chociażby łyka w czasie świąt.

W niniejszym artykule opowiemy, czy można pić czerwone i białe wino w czasie ciąży i jaką ilość należy spożywać?

Jakie wino można pić kobietom w czasie ciąży i jaką ilość?

Jasna rzecz, że najlepiej w czasie ciąży odmówić od spożywania jakiegokolwiek alkoholu. Jednak dobre wino posiada niektóre właściwości, które będą korzystne w czasie ciąży. Czerwone wino zwiększa poziom hemoglobiny w krwi przyszłej mamy.

Białe wino z kolei posiada dużą ilość witamin, mikroelementów, olejków eterycznych, a również antyoksydantów. Ono normalizuje funkcjonowanie układu trawiennego, aktywuje metabolizm węglowodanów, sprzyjająco wpływa na funkcjonowanie mózgu głównego, jeśli spożywać odpowiednią ilość tego wina.

Biorąc pod uwagę owe korzystne właściwości wina można zrobić wniosek, że można zrobić kilka łyków tego napoju podczas świąt. Jedna, nie warto zapominać, że dowolne wino, nawet bezalkoholowe, w czasie ciąży może wywołać reakcje alergiczne, związane z indywidualną nietolerancją jego składników.

czy można pić wino kobietom w ciąży

Warto podkreślić, że wino bezalkoholowe tak na prawdę do końca nie jest bezalkoholowym. Zawiera również alkohol - 0,5%. To oznacza, że najlepiej nie nadużywać, ponieważ duża ilość tego wina może zaszkodzić dziecku.

Jasna rzecz, że każda przyszła mama musi samodzielnie zadecydować, czy może wypić kielich wina w czasie ciąży. Jeśli chodzi o dobre, drogie wino znanego producenta to prawdopodobnie jeden kielich nie zaszkodzi, jasna rzecz jeśli nie nadużywać , a od czasu od czasu wypić kilka łyków. Jednak każda kobieta powinna uważać na alkohol, zwłaszcza jeśli w czasie ciąży występują jakieś komplikacje.

 
Powiązane artykuły:
Jak schudnąć w czasie ciąży, nie szkodząc dziecku?
Na przekór rozpowszechnionym radom mam, a zwłaszcza babć - "jeść za dwóch", ciężarna musi śledzić za wagą. Przecież nadmierna dokładka zdolna negatywnie zaznaczyć się na rozwoju płodu i procesie porodów.
Pomidory w czasie ciąży
Pomidory – bardzo cenny produkt z punktu widzenia jego składu. Jednak jego jaskrawe zabarwienie obudziło czujność kobiet w ciąży, przecież on może być niebezpieczny dla dziecka. Żeby wyciągnąć prawidłowy wniosek, warto gruntownie zorientować się w tym pytaniu.
Korzyść melona w czasie ciąży
Cenny zestaw mikroelementów tego produktu nie wolno bagatelizować, zwłaszcza w okresie podniosłego zapotrzebowania takim jak ciąża. Lecz przed użytkiem każda kobieta, co nosi dziecko, życzy upewnić się w bezpieczeństwie dla bobasa.
Melon w czasie ciąży
Melon ma szczególną wartość dla naszego organizmu. Mając świetny skład i właściwości, on jest nieprawdopodobnie pożyteczny. Toż warto zorientować się, czy dozwolone używać ten płód w czasie ciąży.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty