Witaminy na odchudzanie - wykaz witamin

witaminy na odchudzanie

Nie jest tajemnicą, że podczas zwalczania nadmiernej wagi diety zmuszają nas do tego,aby zmniejszyć spożywanie pokarmu,ale organizmowi brakuje witamin i substancji spożywczych. W takim wypadku powstaje pytanie: jakie należy spożywać witaminy aby schudnąć?

Jasna rzecz, że żaden zestaw witamin nie zrobi całej sprawy zamiast ciebie. Inaczej mówiąc zażywając witaminy, nie zmniejszając przy tym ilości pokarmu i nie uprawiając sportu, praktycznie jest bezskuteczne odchudzanie. To środek wspomagający, który współdziała w zestawie z innymi.

Jakie witaminy pomagają schudnąć?

Istnieją witaminy na odchudzanie – zapoznamy się z nimi. Z reguły przyśpieszają proces przemiany materii, zmniejszają apetyt, zwiększają energię. Przede wszystkim to zestaw witamin grupy B:

  1. Witamina B2. To niezbędna substancja do normalnej działalności tarczycy, która zarządza metabolizmem, a to oznacza, że jeśli jakaś witamina pomaga się odchudzać, to właśnie ona! Zamiast zestawu witaminowego i drożdży piwnych można spożywać zielone warzywa liściaste, jajka, mleko, wątrobę, twardy ser.
  2. Witamina B3. Owa witamina bierze udział w produkowaniu hormonów tarczycy i reguluje cukier we krwi – a to oznacza, że zmniejsza apetyt. Jeśli chcesz odnaleźć naturalne źródło to będzie sprawą nietrudną: jajka, wątroba, mięso, ser, drób, indyk, łosoś, tuńczyk, jęczmień, brązowy ryż, owies, suche owoce.
  3. Witamina B4. Do poprawnej przemiany tłuszczowej owa substancja jest niezastąpiona. Zawarta jest w ogórkach, żółtkach , kalafiorze, wątrobie.
  4. Witamina B5. To bardzo ważna na odchudzanie substancja, ponieważ uczestniczy w ważnym procesie utylizacji tłuszczów i uwolnieniu energii w skupionych tłuszczach. Zawarty jest w drobiu, wątrobie, nerkach, jajkach, mięsie, morskiej rybie, orzechach, chlebie, zielonych warzywach.
  5. Witamina B6. Owy element potrzebny jest ,aby ciągle kontrolować proces przemiany materii, również uczestniczy w produkowaniu hormonów tarczycy. Jeśli twój pokarm zawiera dużo tej witaminy, odchudzać się będziesz bardzo szybko. W tym celu spożywaj następujące produkty: owies, skiełkowana pszenica, orzechy greckie, drób, ryba, wołowina, jajka, banany, awokado, ziemniaki, kapusta, brązowy ryż.
  6. Witamina B8. Owa witamina spala skupiony tłuszcz w organizmie. Aby ona była dostarczana do organizmu należy spożywać następujące produkty: soja, wątroba, orzechy, skiełkowana pszenica, cytrusowe.
  7. Witamina B12. Owa substancja odgrywa ważną rolę w przyswojeniu niektórych węglowodanów i tłuszczy, a również daje nam zdolność do pracy przez długi czas. Owa witamina jest niedostępna dla wegetarianina, ponieważ znajduje się w produktach pochodzenia zwierzęcego – ryba, mięso, owoce morza, wątroba, jajka, nabiał.
  8. witaminy na odchudzanie wykaz witamin
  9. Aby skutecznie spalać tłuszcz, organizm potrzebuje witaminy C, której jest dosyć dużo w cytrusach, kapuście, papryce, kiwi.
  10. Witamina D odpowiada za uczucie nasycenia, więc należy ją również spożywać podczas odchudzania. Ona jest produkowana w naszym organizmie pod wpływem promieni słonecznych, ale również jest zawarta w następujących produktach: tłuste rodzaje ryby, ser, masło.

Nie zważając na to, że już wiesz jakie należy spożywać witaminy na odchudzanie,nie zatrzymuj się jedynie na zażywaniu tabletek.Radzimy spożywać jedynie zdrowy pokarm. To najkrótsza droga do smukłości!

 
Powiązane artykuły:
Pierwiastki chemiczne w organizmie człowieka
Dziennie do naszego organizmu wchodzi i równie szybko wychodzi mnóstwo chemicznych elementów i minerałów, które mogą czynić działanie na nasze tak pozytywne, jak i negatywne samopoczucie. Dokładniejsze informacje poznajcie z dzisiejszego artykułu.
Gdzie występuje cynk?
W tym artykule opowiemy o cynku, symptomach jego braku i nadmiarze, a także o produktach, które włączając do racji mogą uzupełnić braki tego mikroelementu. I deficyt i nadmiar cynku jest szkodliwy dla organizmu, o tym czytamy dalej w naszym artykule.
Produkty bogate w witaminę А
Produkty, które zawierają witaminę A potrzebne są do użytku codziennie. Przecież retinol (a to jest witamina А) bierze udział w prawie po wszystkich życiowo ważnych procesach organizmu. Z artykułu dowiadujecie się jakie produkty zawierają go i w jakiej ilości.
Nadmiar wapnia w organizmie – objawy
Ten artykuł opowie o symptomach nadmiaru wapnia w organizmie człowieka. Dowiadujecie się z naszego nowego artykułu, czym grozi niebezpiecznie podwyższona zawartość tego ważnego dla organizmu mikroelementu i o tym, co doprowadza do takiej nawiązki.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty