Witaminy na porost włosów

witaminy na porost włosów

Wiele współczesnych kobiet cierpi z powodu, że ich włosy rosną bardzo powoli. Nawet najmodniejsze fryzury bardzo często nudzą się kobietom i tak chce się zostać właścicielką wspaniałych gęstych zdrowych włosów. Lecz przyroda postanowiła coś innego – włosy rosną zupełnie nie szybko, a u niektórych kobiet bardzo powoli. Współczesne technologie i odkrycia pozwalają zaważyć na powolnym wzroście włosów i zrealizować marzenie wielu przedstawicielek płci pięknej o długich lokach.

Jedną z głównych przyczyn spowolnienia wzrostu włosów jest brak w naszym organizmie koniecznych witamin. Skóra głowy to gleba, na której rosną włosy i bez należnego „nawozu” ich pełnowartościowy wzrost jest niemożliwy. Do przyśpieszenia wzrostu włosów potrzebne są specjalne witaminy, o których opowiemy w tym artykule.

Jakie witaminy potrzebne są do wzrostu i gęstości włosów?

Podstawowe witaminy, konieczne do wzrostu i gęstości włosów, to witaminy grupy В. Witamina B odgrywa dużą rolę w naszym organizmie. Witamina B reguluje pigmentację włosów, co oznacza – chroni je przed siwizną. Jeśli włosy stają się siwe, to zwiększa się ich kruchość i zwalnia się wzrost. Toteż witaminę B, można uważać za najlepsze leki dla aktywnego wzrostu włosów i ich zdrowia. Dla bardzo szybkiego wzrostu włosów należy zwiększyć ilość witaminy A w organizmie. Jej brak może doprowadzić nie tylko do złego wzrostu włosów, ale i do kruchości paznokci.

Oprócz tego, organizm człowieka musi otrzymywać dostateczną ilość następujących witamin : Z, P, Н, Е, РР. Żeby włosy pozostawały zdrowe i silne, potrzebna jest odpowiednia ilość żelaza, cynku, magnezu, chromu, jodu, miedzi i manganu. Na dziś istnieją liczne preparaty do wzrostu włosów, które zawierają wszystkie konieczne witaminy i mikroelementy. Z reguły, takie preparaty występują w postaci pastylek lub kapsułek do wzrostu włosów. Jedna kapsułka zawiera dzienną normę wszystkich koniecznych substancji. Po miesięcznym stosowaniu tych preparatów, bilans składników odżywczych w organizmie wraca do normy. Niektóre pastylki zawierają zestaw witamin do wzrostu włosów i paznokci.

Dlatego, żeby dobrać odpowiedni preparat albo kompleks, trzeba przekonsultować to z lekarzem lub farmaceutą. Dużą popularnością u kobiet troszczących się o swoje włosy, cieszą się witaminy do wzrostu włosów.

Przyjmowanie dowolnych, nawet najskuteczniejszych preparatów nie może zamienić pełnowartościowego odżywiania, które jest potrzebne człowiekowi. Wszystkie najlepsze witaminy do wzrostu włosów występują w naturalnych produktach. Prawidłowe odżywianie zapewnia nasz organizm potrzebnymi elementami.

Nasze włosy w 70% składają się z białka. Jeśli organizm odczuwa brak tych substancji, zaczyna on „zabierać” je z włosów, wskutek czego włosy zaczynają wypadać i się łamać. Żeby uniknąć wypadania, trzeba zażywać dostateczną ilość białek roślinnych i zwierzęcych. Te składniki odżywcze występują w kurczaku, jajkach, soi i orzechach.

Preparaty do wzrostu włosów

preparaty na porost włosów

Na przyśpieszony wzrost włosów należy zwiększyć stosowanie następujących produktów : świeże warzywa, dzika róża, orzechy włoskie, miód, owoce i oliwa. W zimową porę roku, do racji trzeba dodać śledzie, kwaśną kapustę, kaszę owsianą. Również ważnie jest pić około 2 litrów płynu dziennie. Naturalne produkty mogą nie tylko polepszyć stan i wygląd zewnętrzny włosów, ale i pozbawić nasz organizm wielu nieprzyjemności związanych z trawieniem.

Zrównoważone odżywianie jest potrzebne do wzrostu włosów i ich gęstości. Zdrowy tryb życia również pomaga naszym włosom zostawać zdrowymi. A wiadomo, że śledzić prawidłowe odżywianie jest o wiele prościej niż usiłować wyleczyć włosy od kruchości i wypadania.

 
Powiązane artykuły:
Kuracja do włosów z ceramidami – zabiegi fryzjerskie regenerujące włosy
Kuracja do włosów z ceramidami – popularna salonowa procedura, wynik której poraża: włosy stają się objętościowymi i elastycznymi, nabierają zdrowego i świetnego wyglądu. Dokładniej o tym możecie przeczytać w naszym nowym materiale.
Przeszczep włosów – czyli jak przeprowadza się zabieg transplantacji włosów?
Przeszczep włosów przeprowadza się najczęściej u mężczyzn, ponieważ problem wyłysienia ich niepokoi częściej aniżeli kobiety. Który sposób przesiadki włosów jest lepszy i jakie są przewagi każdego z nich? Czytajcie w naszym nowym materiale.
Brazylijskie prostowanie włosów – czyli na czym polega zabieg keratynowy?
Brazylijskie prostowanie włosów – doskonała salonowa procedura, która zdolna zrobić włos żywym, świetnym, obronić od szkodliwych czynników zewnętrznego środowiska. Dokładniej o brazylijskim prostowaniu włosów czytajcie w nowym materiale.
Mezoterapia igłowa włosów, czyli nowoczesne sposoby na wypadanie włosów
Mezoterapia igłowa włosów - to efektywna metoda decyzji problemów skóry głowy, który pozwala polepszyć dostarczenie włosianych pęcherzyków składnikami odżywczymi. O wszystkich "za i przeciw" tej procedury dowiadujecie się z naszego nowego materiału.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty