Wkład do szuflady na sztućce – współczesne organizery kuchenne

wkład do szuflady na sztućce

Zarówno ze względów estetycznych, jak i higienicznych, przechowywać czyste sztućce po wysuszeniu lepiej w pojemniku zamkniętym. Dobra gospodyni ne ułoży ich tam po prostu wymieszanych. Istnieje ogromna ilość różnych opcji wkładów do szuflady na sztućce, z którymi się poznamy poniżej.

Co to jest kuchenny wkład do szuflady na sztućce?

W istocie jest to coś w rodzaju organizera. Tylko oddziałów, wymiarów i funkcji jest znacznie więcej. To pojemnik z przegródkami oddzielającymi, który pozwala przechowywać sztućce i inne przybory, utrzymując je w porządku i czystości.

Istnieją opcje od najprostszych wkładów z tworzyw sztucznych do złożonych przesuwnych. Co można znaleźć na półkach sklepów specjalistycznych, a mianowicie w dziale z rożnymi modelami wkładów do szuflady na sztućce:

  • niedrogie i tanie rozwiązanie – wkład plastikowy z minimalnym zestawem komórek do niewielkiej liczby przyborów (takie pojemniki często kupowane są do przechowywania używanych codziennie łyżek i widelców, a także noży);
  • istnieje wielka ilość metalowych wkładów do szuflady na sztućce o wymiarach 60, gdzie zmieszczą się chochle, szpatułki i łopatki do patelni, a także wiele innych przyborów (są to dość mocne i trwałe pojemniki, ale wiele gospodyń irytuje hałas, gdy sztućce spadają w metalowe komórki);
  • zawsze można znaleźć oryginalne rozwiązanie i wybrać pojemnik z drewna, ale podobne organizery są drogie, bo drewno musi być odporne na wilgoć.

Wybieramy swój wkład do szuflady na sztućce

Jeśli nie jesteś pewien w odpowiednich rozmiarach, czy nie wiesz, ile potrzebujesz komórek, warto zdecydować się na kupno wkładu transformera, który w razie potrzeby zmienia kształt i wymiary.

Kiedy szukamy wkład pod konkretną szufladę, trzeba zacząć od wymiarów szafki kuchennej. Producenci często zaznaczają swoje wyroby cyframi, na przykład wkład do szuflady na sztućce 30, gdzie wskazują i wymiary szafki. W tym przypadku pojemnik jest przeznaczony do szafki o szerokości 300 mm.

Ale sam wkład nigdy nie montuje się blisko do ścianki szuflady, należy zachować odpowiedni odstęp. Dlatego musisz wiedzieć, że szerokość wkładu do szuflady na sztućce 60 nie będzie równa 600 mm. Jej szerokość będzie wynosić 530 mm, aby między ściankami szuflady, a wkładem była niektóra odległość. Przy tym wkład do szuflady na sztućce 45 lub 30 jest najmniejszym z dostępnych rozwiązań, maksymalny rozmiar szuflady – 90. Jeśli meble są standardowe, używają wymienialne wkłady lub robią je na zamówienie.

 
Powiązane artykuły:
Srebrne sztućce – doskonały wybór dla osób ceniących sobie klasyczny styl
Naczynia i sztućce ze szlachetnych metali tradycyjnie przyjęto przekazywać w dziedzictwo i dawać w prezencie w zwłaszcza uroczystych wypadkach. Na które niuanse warto zwrócić uwagę przy wyborze srebrnych sztućców? O tym opowie nasz artykuł.
Ociekacz  na sztućce – eleganckie akcesoria i dodatki kuchenne
Nabycie ociekacza na sztućce – to jeszcze jeden krok do naprowadzenia ustroju na kuchni. Dzisiejszy ich wybór jest urozmaicony. To dotyczy form, rozmiarów, a także materiału, z którego są zrobione podstawki na sztućce.
Suszarki do sztućców – funkcjonalne i wygodne w użyciu akcesoria kuchenne
Drobnostkę dla swojej kuchni gospodynie wybierają z predylekcją. I akurat w drobiazgach dość często kryje się domowa przytulność i komfort podczas przygotowania. Zdawałoby się, że kupić suszarkę pod łyżki i widełki to proste zadanie.
Trzepaczka do ubijania piany – czyli jaką trzepaczkę wybrać?
Trzepaczka do ubijania piany - niezastąpione akcesorium na kuchni dowolnej gospodyni. Z jej pomocą można przygotować bezę, ciasto, różne sosy i cocktaile. Istnieje masa odmian tego przyrządu, wśród których zawsze można znaleźć odpowiedni model.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty