Włosy na klatce piersiowej u kobiet - przyczyny pojawienia się

włosy na klatce piersiowej u kobiet

Włosy na klatce piersiowej rosną u wielu kobiet. Jednak zazwyczaj to puszek, który jest niewidoczny, ale czasami to gęste i czarne owłosienie. Postarajmy się zrozumieć, dlaczego rosną włosy na klatce piersiowej u kobiet i czy można szybko pozbyć się ich bez żadnych skutków negatywnych.

Przyczyny pojawienia się ciemnych włosów na klatce piersiowej u kobiet?

Włosy na klatce piersiowej u kobiet pojawiają się w wyniku zaburzeń hormonalnych i zwiększenia ilości męskich hormonów. Dany stan może nastąpić w wyniku różnorodnych zaburzeń endokrynnych lub problemów związanych z pracą nadnerkowych gruczołów. Ale najczęściej to odbywa się podczas ciąży. Czasami włosy pojawiają się w wyniku zażywania niektórych lekarstw.

Wpływa na pojawienie się włosków również mają geny. Jeśli wśród krewnych kobiet występował taki problem, to na pewno również będziesz miała do czynienia z nim.

Jak usunąć włosy z klatki piersiowej?

Jeśli u kobiety rosną włosy na klatce piersiowej, trzeba ich się pozbyć. To nie można robić za pomocą depilatora lub maszynki do golenia, ponieważ włoski staną się bardziej twarde i może pojawić się okropne podrażnienie. Inne natomiast metody usunięcia zbędnego owłosienia można stosować. Najbardziej prosta i dostępna metoda – skubanie włosów pensetą. To nieprzyjemny i długotrwały zabieg, ale zapomnisz o swoim problemie na 7 – 10 dni.

Aby jak najszybciej pozbyć się włosów, które pojawiły się na klatce piersiowej u kobiet można używać rosną włosy na klatce piersiowej u kobiet następujących metod salonowych lub domowych usunięcia owłosienia:

  • wosk;
  • laser;
  • elektroliza.

Nawet jeśli włoski odrosną ponownie to zauważysz, że one są miększe i nie tak widoczne.

Jeśli zbędne owłosienie pojawiło się w wyniku zaburzeń endokrynnych, musisz pójść do endokrynologa, ponieważ nadmiar męskich hormonów można usunąć jedynie za pomocą leków.

 
Powiązane artykuły:
Zaburzenia hormonalne u kobiet - objawy i następstwa
U kobiet, a nawet u młodych dziewczyn jest rozpowszechniona ginekologiczna diagnoza - zaburzenia hormonalne. Wywołać je może wiele czynników, włączając niezdrowy sposób życia, niedosypianie, błędy w żywieniu, stresy.
Niezwykłe brodawki sutkowe – wspaniały dar natury czy anomalia?
Niezwykłe brodawki sutkowe mogą mocno niepokoić kobietę. Przecież to i estetyczny rodzaj piersi, to znaczy i jej samoocena, i możliwość załączania dziecku piersi, równoznaczny z kształtowaniem u okruszyny prawidłowego zgryzu. Czytamy dalej.
Poznaj dlaczego po seksie boli pochwa
Czasami kobiety przeżywają dyskomfortowe uczucia w czasie, czy bezpośrednio po seksie, wskazując na ból w pochwie. Dalej dokładnie rozbierzemy, dlaczego powstaje ból w tym miejscu i co w takim razie robić kobiecie.
Odmładzanie pochwy - wskazania i przeciwwskazania
Taka małoinwazywna manipulacja jak odmładzanie pochwy staje się coraz więcej pożądaną. Ta procedura ma niewielką listę przeciwwskazań i może przeprowadzać się kilkoma sposobami. Dokładniej o tym dalej.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty