Wolny czas dla rodziców: 10 sposobów, jak znaleźć czas dla siebie

Wszyscy rodzice bez wyjątku uważają, że doba, która ma 24 h to zdecydowanie za mało. Musi trwać przynajmniej o sześć godzin dłużej. Okazuje się, że istnieją proste i skuteczne sposoby na oderwanie się od codziennych obowiązków i znalezienie czasu dla siebie.

1. Robimy listę codziennych spraw dla dzieci.

ojciec

Otóż jest to lista spraw i obowiązków, które twoje pociechy powinny wykonywać przed i po szkole. Przykładowo, może to być śniadanie, odrabianie lekcji, pakowanie plecaka etc. W taki sposób dziecko już od małego przyzwyczai się do dyscypliny, a rodzice będą mieli czas dla siebie.

2. Robimy posiłki na cały tydzień.

jedzenie

Oczywiście będziesz musiała cały weekend gotować, ale później w ciągu tygodnia w twojej kuchni będzie pachniało domowym obiadem. Twoje pociecha każdego dnia będzie jadła zdrowo.

3. Przyborniki do przechowywania rzeczy.

ołówki

Na pewno pomogą rodzicom oszczędzać czas. Kiedyś musiałaś dużo czasu poświęcić na to, aby znaleźć długopis, ołówek lub spinacz. Dziś wszystkie artykuły biurowe możesz przechowywać w specjalnie przeznaczonych do tego przybornikach.

4. Radość z dawania.

dziecko

Jeśli twoja pociecha dostała kolejną nową zabawkę, a ma już je kilkadziesiąt, wytłumacz jej, że może oddać innemu dzidziusiowi zabawkę, która na przykład już jej się znudziła. Dzięki temu nie tylko oszczędzisz czas w trakcie sprzątania, poskromisz bałagan w pokoju dziecka, ale również nauczysz swoją pociechę hojności i ona zrozumie, czym jest radość z dawania.

5. Czas na sport.

sport

Nie zapominaj o swojej kondycji fizycznej. Bez wątpienia – opieka swoją latoroślą to oczywiście podstawa, ale nie zapominaj o swoim zdrowiu. W tym czasie, kiedy dziecko śpi lub jest w przedszkolu, poświęć czas swemu ciału. Musisz zająć się samym sobą.

6. Skarpety w jednym kolorze.

szkarpetki

Każda mama wydaje kupę czasu na poszukiwanie skarpetki do pary. Skuteczna i prosta porada: kupuj swojemu dziecku kilka par skarpetek w tym samym kolorze i jednakowym wzorem. W taki sposób uda ci się oszczędzić czas.

7. Posiłki w pojemnikach.

pokarm

Potrzebują tego przede wszystkim twoje dzieci. Do jednego lunch boxa włóż jabłuszko, do drugiego – marchewkę, do trzeciego – przekąski. Dzięki temu twoja pociecha będzie mogła sama wybierać, co by chciała zjeść na śniadanie, a rodzice będą mieli czas dla siebie.

8. Stwarzamy kalendarz.

praca

W takim kalendarzu powinny się znaleźć wszystkie zaplanowane imprezy, dodatkowe zajęcia dla dziecka na najbliższy miesiąc. W taki sposób nie będziesz zaprzątać sobie głowy tym, dlaczego twoje dziecko dziś późno wraca ze szkoły lub jakie dodatkowe zajęcia ma w tym tygodniu twoja pociecha.

9. Podwójna ilość.

obiad

Przynajmniej kilka razy w tygodniu zwiększają ilość tego, co przyrządzasz na kolację dwukrotnie. Dzięki takiemu trikowi zawsze będziesz miała w lodówce gotowe śniadanie i kolację na następny dzień.

10. Więcej czasu każdego dnia.

lustro

Planuj czas. Każdego dnia rób listę spraw, które masz zamiar jutro załatwić. Nie zapomnij o sobie. Na przykład przynajmniej raz w tygodniu zrezygnuj z odkurzania i mycia podłogi. Zrelaksuj się i oderwij się od codziennych obowiązków!

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty