Woreczki na płatki róż własnymi rękami

woreczki na płatki róż własnymi rękami

Ostatnio na wielu weselach można spotkać różne tradycje, zapożyczone od państw zachodnich. Jedna z najładniejszych i najbardziej romantycznych – sypanie pary młodej płatkami róż od razu po ceremonii w Urzędzie Cywilnym. Uważa się, że w taki sposób goście życzą parze młodej wszystkiego najlepszego, dobrobytu, szczęścia. Do tego wspaniałego obyczaju będziemy potrzebowali ładnych woreczków na płatki róż. Jasna rzecz, można je kupić lub zamówić w agencji ślubnej. Jednak można również zrobić woreczki na płatki róż własnymi rękami.

Jak zrobić woreczki na płatki róż własnymi rękami?

Do stworzenia woreczków na płatki będziesz potrzebowała następujących narzędzi i materiałów:

 • papierowe, ażurowe serwetki pod tort;
 • kolorowa wstążka do pakowania;
 • nożyce;
 • taśma samoprzylepna.

Wszystko jest dostępnie i tanie.

woreczki na płatki róż 1
 1. Na początku należy przeciąć papier na cztery równe części-sektory.
 2. woreczki na płatki róż 2
 3. Skręć każdy kawałek w postaci stożka i umocuj go za pomocą taśmy samoprzylepnej. Już w tym momencie woreczki wyglądają bardzo świątecznie.
 4. woreczki na płatki róż 3
 5. Następnie zaczynamy dekorować nasze woreczki. Dla każdego należy przygotować kawałeczek kolorowej wstążki do pakowania o długości 15-30 cm.
 6. woreczki na płatki róż 4
 7. Wstążkę należy wplatać w ażurową część woreczka poprzez zapychanie jej w otwory.
 8. woreczki na płatki róż 5
 9. Gdy krańce wstążki się spotkają, należy zawiązać kokardę.
 10. woreczki na płatki róż 6

W taki sposób dekorujemy wszystkie woreczki. Takiego typu wspaniałe woreczki na płatki, stworzone dzięki niniejszemu master class, można zrobić zawczasu i przechowywać w pudełku. Jeśli chodzi o płatki róż, to przygotować je należy od razu przed ceremonią albo w przeddzień.

 
Powiązane artykuły:
Jak udekorować stół serwetkami?
Oryginalnie złożone serwetki - doskonały wariant decorumu odświętnego stołu. Z ich pomocą stwarzacie odświętny humor i wyrafinowany rodzaj bez szczególnych kosztów. O tym jak ubrać stół serwetkami, czytajcie w artykule.
Sztuczna trawa do dekoracji – gdzie jest instalowana?
Współczesne dekoracyjne materiały pozwalają imitować praktycznie wszystko, cokolwiek. Teraz dla decoru świeżą natką nie zdarzy się urządzać w domu trawnik - sztuczna trawa dla decoru doskonale jego zamieni.
Jak udekorować butelkę szampana?
Z pomocą decoru butelek można bez szczególnych kosztów stworzyć unikalny prezent czy ozdobę, co zapamiętuje się, do wnętrza, święta, czy sesji zdjęciowej. O tym, jak ubrać butelkę szampana, opowiemy w naszym artykule.
Abażur do lampy stołowej własnymi rękami
Przedmioty decorumu zrobione swoimi rękami są zawsze w cenie. Na życzenie ręcznie można zrobić praktycznie dowolną rzecz. Majster class do stworzenia abażuru dla lampy swoimi rękami znajdziecie w artykule.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty