Worki pod oczami - jak się ich pozbyć, żeby wyglądać świeżej?

worki pod oczami jak się ich pozbyć

Kobieca twarz, nawet z najbardziej doskonałymi proporcjami okazuje się "zepsutą", jeśli pojawiły się na niej worki pod oczami. Ten problem dotyczy kobiet różnego wieku i nierzadko sygnalizuje o poważnej chorobie w organizmie. Dlaczego powstają worki pod oczami i jak się ich pozbyć, porozmawiamy w naszym artykule.

Przyczyny pojawienia się worków pod oczami

Główna przyczyna worków pod oczami - to zwiększenie objętości tłuszczowego błonnika, który wypełnia obszar między oczodołem a gałką oczną i wykonuje amortyzującą rolę. To z kolei związane jest ze wzrostem tkanki tłuszczowej albo jej obrzękiem.

Ważną rolę gra elastyczność błony rozmieszczonej między skórą powiek i tłuszczowym błonnikiem.

Jeśli worki pod oczami są związane ze wzrostem tkanki tłuszczowej, to ich rozmiar i rodzaj nie zależy od żadnych czynników i żadne środki nie są zdolne efektywnie rozprawić się z tym problemem.

Jeśli worki wywołane są przez obrzęk, łatwo je "poznać" takimi oznakami:

 • worki pod oczami pojawiają się okresowo (częściej - rano);
 • do końca dnia one praktycznie są niezauważalne lub znikają całkiem samodzielnie;
 • worki "poddają" się działaniu różnych domowych sposobów ich usunięcia.

Przyczynami worków pod oczami również są:

 • dziedziczność;
 • nadmiar soli w organizmie;
 • wewnętrzne choroby;
 • spożywanie alkoholu;
 • brak snu, zmęczenie;
 • napięcia.

Pojawieniu się worków pod oczami często towarzyszą ciemne kręgi. Jest to związane z tym, że przy zwisaniu dolne powieki poddają się stopniowej pigmentacji. Przez cienką skórę prześwietlają się też sieci naczyń włosowatych, które nadają ciemniejszy odcień skóry wokół oczu.

Jak usunąć worki pod oczami?

Jeśli worki pod oczami są związane ze wzrostem tkanki, to usunąć tę wadę można tylko drogą chirurgiczną. Blepharoplastyka - operacja na powiekach, która raz i na zawsze pomoże sprawić się z tym problemem.

Worków pod oczami wywołanych przez obrzęk można pozbyć się samodzielnie, wykorzystując środki kosmetyczne - kremy czy żele na worki pod oczami, a także ludowe środki.

Kosmetyczne preparaty na worki i kręgi pod oczami zawierają takie składniki jak hialuronowy kwas, ekstrakty pietruszki, kawy, kasztanowca czy szałwii, kolagen, elastyna, witaminy A, C, K, Р i inne.

Środki ludowe na worki pod oczami

Najbardziej skuteczne maski na worki pod oczami:

 1. Zmieszać w równych ilościach surowy starty na tarce ziemniak, mąkę i mleko. Otrzymaną masę zawinąć w kawałeczki tkaniny i przyłożyć do powiek na 15 minut.
 2. Po tym zmyć chłodną wodą i posmarować kremem do powiek.

Albo:

 1. Łyżeczkę rozdrobnionej pietruszki zmieszać z dwiema łyżeczkami śmietany.
 2. Zastosować tak samo jak i w pierwszym przepisie.

Okłady na worki pod oczami

 1. Przygotować napar rumianku, szałwii, fenkułu lub pietruszki (łyżkę surowca zalać szklanką wrzątku, naciągnąć przez 20 - 30 minut).
 2. Część wywaru ostudzić, drugą podgrzać do temperatury około 37 °С.
 3. Następnie wziąć płatek higieniczny i na przemian zwilżając go to w ciepłym naparze to w zimnym, przykładać do powiek w ciągu 10 – 15 minut.

Pomoże również czarna herbata. Należy umaczać płatek higieniczny w zimnej świeżo zaparzonej herbacie i przyłożyć do powiek na 10 - 15 minut.

worki pod oczami

Trzeba wiedzieć, że żadne środki na worki pod oczami nie potrafią pomóc, jeśli nie będzie się dotrzymywało prawidłowych zasad snu i odpoczynku, dieta z ograniczeniem soli i odmową od alkoholu, pozbawienie od chronicznych chorób.

Makijaż przy workach pod oczami

Za pomocą makijażu udaje się trochę zamaskować ten problem. Jeśli oprócz worków pod oczami są ciemne kręgi, trzeba wykorzystać specjalny korektor żółtego koloru. Po tym można zastosować tonalną podstawę, a na zapadnięte części, które znajdują się pod workami należy nanieść rozświetlający ton - żeby zamaskować cień obrzęku.

 
Powiązane artykuły:
Kolorowe soczewki bez dioptrii, dla tych, kto chce zmienić kolor oczu
Marzycie zobaczyć siebie z innym kolorem oczu, czy spróbować obraz "kobiety-kota"? Wtedy warto nabyć kolorowe soczewki, które nie wpływają na wzrok. Przeczytawszy nasz artykuł, potraficie od razu wybrać odpowiednią właśnie dla was odmianę soczewek.
Soczewki – plusy i minusy
Popularność soczewek jest podyktowana wygodą i estetyką. Dziś one zdolne nie tylko korygować wzrok, ale i zmieniać kolor oczu. W tym artykule dokładnie opowiemy o przewagach i szkodzie soczewek, a także o przeciwwskazaniach do ich noszenia.
Soczewki, które zmieniają kolor oczu – jak wybrać do twojego koloru oczu?
Soczewki dla zmiany koloru oczu, czy wzmacniania jaskrawości przyrodniczego zabarwienia wykorzystują się dla przemiany wyglądu zewnętrznego aktorów kina i serialów. Ależ zadowolenie zmienić się dostępnie nie tylko gwiazdom Hollywoodu!
Makijaż permanentny oczu – etapy przeprowadzenia zabiegu
Makijaż permanentny oczu wygląda o wiele bardziej naturalnie niż inne rodzaje permanentnego makijażu. Porozmawiajmy o głównych plusach i minusach zabiegu makijażu permanentnego oczu z cieniowaniem.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty