Wróżba – motyl zimą w domu

wieszczba motyl zimą w domu

Zimą wszystkie owady śpią w pęknięciach kory drzew, w norach podziemnych lub innych ukryciach. I motyle nie są wyjątkiem. Tym więcej jest rzeczą bardzo dziwną spotkać taką piękność ze skrzydłami, na dworze, gdzie panuje mróz i pada śnieg. Wielu interesuje, co oznacza motyl w domu zimą i jakie znaki są z tym związane?

Motyl zimą – dobry znak, czy zły?

Pojawienie się motyla wiosną, latem, wczesną jesienią jest dobrym znakiem. Owe bezporadne i piękne owady nigdy nie są traktowane przez ludzi w sposób negatywny. Uważa się, że to są dusze zmarłych przodków. Natomiast zimą motyl – to nonsens, anomalia przyrody. Więc i stosunek do niego całkiem się zmienia – jest bardziej wrogi. Z tego wiec powodu wróżby związane z pojawieniem się motyla zimą w domu mogą być dobre i złe. Wszystko zależy od tego jak wygląda owad i w jaki sposób się zachowuje.

Dlaczego pojawia się motyl zimą w domu?

Jeśli w twoim domu zimą pojawił się motyl i nie wiesz co to oznacza, spojrzyj na jego barwę. Bogata czerwonawa "rusałka pawik", żółtawy "latolistek", albo owad z różowato-pomarańczowymi tonami – to dobry znak. To oznacza, że w twoim domu zapanuje dobrobyt. Szczególnie jest dobrze jeśli motyl nie chce opuścić domu, nie podlatuje do okna, a siedzi cichutko w jakimś zakamarku. Jeśli to jest rusałka pokrzywnik, albo owad z blękitno-zielonymi skrzydłami, to znaczy, że w przyszłości czekają na ciebie dobre wiadomości. Jeśli natomiast w domu pojawił motyl się z czarnymi, brązowymi lub szarymi skrzydłami, to czekaj na nieprzyjemności. Takiego gościa najlepiej "poprosić" delikatnie opuścić twój dom, otworzywszy okno. W żadnym wypadku nie pozwól mu usiąść na kimś z twoich krewnych, ponieważ on obowiązkowo zachoruje.

 
Powiązane artykuły:
Przepowiednie ludowe o zimie
Zima – dziwna pora roku. Jej czekają wszyscy ludzie: i dzieci, i dorośli, żeby powozić się na łyżwach, sankach, nartach, spotkać Nowy Rok i otrzymać masę przyjemnych emocji. Jednak zima jest nieprzewidywalna i może przerazić gołoledzią i mrozami.
Zobaczyć tęczę zimą – co oznacza ten znak?
Nasi przodkowie nadawali duże znaczenie niezwykłym i niewytłumaczalnym zjawiskom. Stąd i powstało mnóstwo znaków o tęczy. Jest zwłaszcza ciekawa tęcza w zimie. Które znaki o niej istnieją opowie ten artykuł.
Burza zimą – wróżby, które oznaczają owy tajemniczy znak
Jeśli zostaliście świadkiem burzy, gromu i błyskawicy w zimie, nie pośpieszajcie cieszyć się. Najpierw poznajcie, które znaki istnieją o burzy w zimie i co może przepowiadać to zjawisko przyrody.
Dlaczego śni się głowa?
W tym artykule opowiedziano o tłumaczeniu snów związanych z głową. Dowiadujecie się o znaczeniu takiego rodzaju snów i o tym, które wydarzenia one mogą przepowiadać w niedalekiej przyszłości.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty