Współczesna filozofia życia lifehacking – zrób życie harmonijnym

współczesna filozofia życia lifehacking

Nasze życie jest pełne różnych niespodzianek i nieprzewidzianych sytuacji, które często powstają. Wydaje się, że w najbardziej nieodpowiedniej chwili. Wytrącić z równowagi mogą nawet błahostki, które zajmują dużo czasu i nerwów.

Jak zrobić swoje życie bardziej harmonijnym?

Chyba widzieliście takich ludzi, którzy w każdej sytuacji zachowują się godnie i zupełnie nie boją się trudności. Ci ludzie bardzo szybko podejmują decyzje i zawsze obracają sytuację na swoją korzyść. Na czym polega ich sekret? Oczywiście wiele czynników zależy od osobliwości charakteru, lecz obecnie istnieje specjalna filozofia, która pomoże wykonać dowolne zadanie szybko, prosto i efektywnie. Ten kierunek nazywa się – lifehacking.

Trochę historii

Naprawdę to zjawisko powstało dosyć dawno. Ludzie zawsze pragnęli szukać drogi lekkiej, lecz tylko teraz zaczynają formować się niektóre kierunki. Lifehacking był wymyślony w 2004 roku przez amerykańskiego dziennikarza Denni O'briena. Zwolennicy lifehackingu dążą do tego, żeby ich życie było łatwe, wykorzystując już wymyślone sposoby i pomysły. Za pomocą już wymyślonych programów można łatwo wykonać pewne działania. Istnieje mnóstwo sposobów i rad, które pomogą zrobić życie o wiele prościej. Pojawiło się mnóstwo specjalnych kursów, które nauczają jak szybko i bezboleśnie ułatwić życie.

Jako najpierwsi temat lifehackingu zaczęli rozwijać komputerowcy. Na przykład,namokły telefon można włożyć do cukru, dżinsy odczyścić za pomocą wybielacza, złapać muchy lakierem do włosów, za jeden dzień pozbyć się anginy, itd. Istnieją nawet specjalne strony internetowe, gdzie codziennie drukują się setki różnych rad.

Dla zapamiętywania cyfr lepiej je wizualizować, czyli zapamiętywać jak obrazek, lub kojarzyć cyfry z jakimkolwiek filmem lub historią. Żeby pokroić cebulę bez łez, poleca się pokłaść ją do lodówki na 10 minut. Również można zmoczyć nóż w zimnej wodzie lub postawić obok gorący garnek. Blok systemowy komputera można przekształcić na prawdziwy mangal, wyjąwszy stąd wszystkie detale. Dobra część rad stosuje się zachowania w różnych sytuacjach i miejscach. Na przykład przy zamówieniu podwójnej porcji napojów, można poprosić barmana rozlać je do różnych szklanek, żeby porcje były pełne. Lód koniecznie podawać oddzielnie.

Ciemne strony lifehackingu

Lecz w tym kierunku są i swoje minusy. Próbując maksymalnie zaoszczędzić i tak będziecie musieli zetknąć się z trudnościami i niewygodami. Na przykład jeśli kupujecie odzież w końcu sezonu, chodzić w niej będziecie tylko w następnym. Na tanie filmy chodzą w zasadzie nastolatkowie, toż wiarygodnym jest zderzenie się z chamstwem. Głównym jest w lifehackingu – nie przegiąć pały.

Zwolennicy tej filozofii często komplikują życie innym ludziom, na przykład prześlizgują do gabinetu, pominąwszy ogólną kolej. Należy pamiętać, że inni ludzie również zasługują na szacunek, toż uważnie wybierajcie sytuacje, gdzie można stosować swój spryt.

filozofia życia lifehacking

Niektóre sekrety lifehackingu mogą wydawać się absolutnie bezskutecznymi. Lecz w życiu mogą powstać różne sytuacje, toż przygotowanie interesującej sztuczki nie przeszkodzi. Współcześni naśladowcy tego ruchu stale pracują nad wynalezieniem nowych sposobów uproszczenia życia i otrzymują stanowiska w dużych kompaniach, zarabiając na swoich ideach dobre pieniądze. Większość zwolenników lifehackingu są prawdziwymi kreatorami, toż nowy chwyt daje się im bez specjalnych wysiłków.

Główna ilość zabiegów w życiowym lifehackingu jest bardzo pożyteczna i każdemu człowiekowi mogą przydać się kiedyś przeczytane pomocne porady. Możecie czytać je cały czas, lecz działajcie z rozsądkiem. Nie warto mieć na tym punkcie obsesji – bez przerwy uganiając się za życiem przyjemnym i łatwym trudno otrzymać coś prawdziwie cennego.

 
Powiązane artykuły:
Moc pozytywnego myślenia - naucz się myśleć pozytywnie
Siła myśli jak wiadomo zdolna nie tylko ruszyć góry, ale i kardynalnie zmienić nasze życie. I tym ważniejsze jakiej jakości te myśli będą. Wiele osób zwykło skarżyć się na życie i we wszystkim winić otoczenie. Lecz można spróbować i drugi wariant - myśleć pozytywnie.
Jak nauczyć się pisać lewą ręką, czyli jak zadbać o sprawność umysłową?
Ten artykuł opowie o sposobach nauczenia się pisać lewą ręką. U wielu powstanie kwestia - dlaczego należy taka umiejętność? Toż od razu warto przejęzyczyć się, że rozwój motoryki lewej ręki rozwija prawą półkulę głównego mózgu.
Strategia skutecznego uczenia się – jak zapamiętać dużo informacji w krótkim czasie?
Na pewno każdy z nas zderzał się z sytuacją, kiedy było potrzeba zapamiętać dużą objętość informacji, a czasu było całkiem mało. Ten artykuł opowie o sposobach szybkiego zapamiętywania informacji.
Kalkulator w głowie – jak nauczyć się szybko liczyć w myślach?
W tym artykule porozmawiamy o takim pożytecznym przyzwyczajeniu, jak umiejętność liczyć w myślach. Dowiadujecie się o niektórych sposobach, co upraszcza proces matematycznego obliczenia i metodach szybkiego montażu liczb.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty