Wszyscy słyszeli, ale mało kto widział: 10 ciekawych zdjęć

Czy możesz powiedzieć, jak wyglądają penaty, bitcoiny lub czarna skrzynka samolotu? Te słowa słyszało wiele osób, natomiast opisanie ich wyglądu dla większości może być trudne. Teraz naprawimy ten błąd.

W świecie jest wiele dziwnych rzeczy i trudno znaleźć człowieka, który mógłby powiedzieć, że widział w swoim życiu wszystko. Proponujemy trochę poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się, jak wyglądają rzeczy, których nazwy są powszechnie znane, ale opisać ich wygląd może tylko ktoś jeden. Uwierz mi, to będzie bardzo ciekawe.

1. Penaty

penaty

Powszechne jest powiedzenie "rodzime penaty", ale przy tym mało kto zastanawiał się nad tym, co znaczy to słowo. Żeby zrozumieć etymologię, należy odwołać się do mitologii rzymskiej, w której tak byli nazywani bóstwa domowego ogniska. W większości przypadków każda rodzina w tym czasie miała dwóch penatów, których podobizny zdobiły kominek. Stąd wynika, że poprawnie mówić nie "w penaty", a "do penatów".

2. Wyrostek

Wyrostek

Operacji usunięcia wyrostka robaczkowego odbywają się regularnie, ale przy tym widzieli, jak wygląda ten narząd, chyba tylko lekarze. Szerzy się informacja, że jest to niepotrzebny narząd, ale przy tym specjaliści, którzy go badają, twierdzą, że jest on miejscem namnażania korzystnych bakterii. W zdrowej postaci wyrostek jest podobny do robaka, którego długość wynosi 3-20 cm, a szerokość 0,5-1 cm. Jeśli pojawia się stan zapalny, pęcznieje i staje się krwistoczerwony.

3. Bitcoin

Bitcoin

To ostatnio bardzo popularna waluta cyfrowa, więc wielu jest pewnych, że nie ma sposobu, aby trzymać ją w ręku. W rzeczywistości to nie jest tak, bo w 2011 roku firma Casascius Bitcoin Mint zaczęła wydawać żetony i karty, które są środkami pieniężnymi bitcoinami.

4. DNA

DNA

W podręcznikach biologii i na zwykłych obrazkach jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania pięknej spirali DNA, ale w rzeczywistości wszystko jest inaczej. Przy tym nie wiele osób wie, że DNA można obejrzeć, do czego potrzebny jest specjalny roztwór. W wyniku eksperymentu przez mikroskop będzie można zobaczyć mikroskopijny osad, który łatwo jest wysuszyć, uzyskując włóknistą substancję. To będzie DNA.

5. Czarna skrzynka

Czarna skrzynka

Jeśli dojdzie do awarii samolotu, bardzo ważne jest znalezienie pokładowych rejestratorów lotu, które nazywane są "czarnymi skrzynkami". W rzeczywistości wiele zaskoczy ten fakt, że ”czarne skrzynki” mają okrągły kształt i są pomalowane na pomarańczowy kolor, co ułatwia ich wyszukiwanie w przypadku katastrofy.

6. Brukiew

Brukiew

W bajkach, dziecięcych piosenkach i w zwykłych rozmowach czasem wspominane jest to warzywo. Brukiew razem z ziemniakami była przywieziona z Europy Zachodniej. Ona jest owocem, który łączy w sobie kapustę liściastą i rzepę. Te korzenie wcześniej były bardzo popularne.

7. Baryłka ropy

Baryłka ropy

O tym, że ropa mierzy się w baryłkach jest znane dla wielu, ale, jak wygląda ta objętość, wiadomo tylko niektórym osobom. Warto powiedzieć, że z języka angielskiego słowo barrel oznacza "beczka". Amerykańska baryłka ropy naftowej zawiera 42 galony ropy naftowej, a to nieco mniej niż 159 l. Jeszcze jeden ciekawy fakt – beczka z ropą zazwyczaj malowana jest w kolorze niebieskim, aby nie mylić z produktami ropopochodnymi, dla których używana jest czerwień.

8. Gibraltar

Gibraltar

Wiele osób wie, że jest to cieśnina, ale w rzeczywistości jest to również małe terytorium brytyjskie (obszar tylko 7 kilometrów kwadratowych), które jest półwyspem, miastem i krajem. Mieszkańcy Gibraltaru mówią po angielsku, a jednostką monetarną jest funt.

9. Ogon słonia

Ogon słonia

Jeśli poprosisz jakiegokolwiek człowieka na ulicy o opisanie słonia, bardzo niewiele osób skupi się na ogonie, ponieważ jest mały i niepozorny, dlatego mało kto zwraca uwagę na jego wygląd. Przy bliskim przyjrzeniu można zobaczyć, że ogon tego zwierzęcia ma długi zarost, który mieszkańcy Afryki wykorzystują do tworzenia bransoletek.

10. Wielki Zderzacz Hadronów

Wielki Zderzacz Hadronów

Przez pewien czas aktywnie omawiano wiadomość o tworzeniu tajemniczego obiektu, który znajduje się na granicy Francji i Szwajcarii. Wielki Zderzacz Hadronów jest zamkniętą rurą o długości 27 km. Znajduje się pod ziemią i w jej wnętrzu przyspieszają i zderzają się cząstki elementarne, co pozwala naukowcom badać różne zjawiska.

 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty