Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zrobisz pierwszą dziarę

Kiedy decydujemy się na pierwszy tatuaż, w naszej głowie rodzi się 1000 pytań. To poważna decyzja, a my musimy mieć 100% pewność. Dlatego warto znać podstawowe informacje na ten temat. Oto co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na swoją pierwszą dziarę.

Wiele osób bardzo pochopnie decyduje się na tatuaż. Z czasem nasz "poważny" wybór może zamienić się w nierozważną zachciankę. Nie każdy powinien decydować się na tatuaż, do tego się dojrzewa. Planujesz swój pierwszy tatuaż? O tym koniecznie musisz wiedzieć!

Wybór wzoru

Zrobienie tatuażu to bardzo poważna decyzja. Raz postanowiona staje się trwałym zobowiązaniem. Przecież zawsze mogę go usunąć – ten, kto tak myśli, na pewno nie jest gotowy na zrobienie tatuażu. Dlatego wybór wzoru jest jednym z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć przed wykonaniem tatuażu.

 1. Wybierając wzór tatuażu, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swoją opinię i upodobania, a nie modę. Nawet jeśli zdecydujesz się na mało zrozumiały dla innych szablon, najważniejsze, że dla ciebie będzie on miał wyjątkową, bliską sercu wartość. Do najczęściej wybieranych należą: litery chińskiego alfabetu, kwiatuszki, serduszka,
 2. tatoo
 3. Wiele osób staje przed sporym dylematem, zastanawiając się, czy lepszym wyborem będzie indywidualnie wykonany projekt, czy gotowy wzór, znaleziony np. w Internecie. Dzięki personalizacji będziesz pewien, że nikt inny nie stanie się właścicielem takiego samego tatuażu. Jeżeli nie znajdziesz sobie wzoru w sieci, jeżeli sam go sobie nie narysujesz, możesz poprosić o pomoc tatuatora, którego wybierzesz w końcowym etapie całego przedsięwzięcia.
 4. malunek
 5. Aby tatuaż wyglądał naprawdę atrakcyjnie jego forma, motyw i kolor powinny całkowicie ze sobą harmonizować, stanowiąc spójną całość i powinny odzwierciedlać twój charakter. Czarne tatuaże są wciąż najbardziej popularne. Kolorowe tatuaże częściej mają duże, imponujące formy. Dziara bywa delikatna i niewidoczna lub wręcz przeciwnie – przyciągająca uwagę i wyzywająca.
 6. kwiaty
 7. Gdy już zdecydujesz się na konkretny wzór, warto odczekać, zanim przeniesiony zostanie na twoją skórę na zawsze. Jeżeli po kilku miesiącach twój wybór pozostanie ten sam, istnieje szansa, że to dobry wybór. Ważne jest, aby decyzja o pierwszym tatuażu nie została podjęta pod wpływem impulsu, chwilowej mody.
 8. ptaki

Odpowiednie miejsce na tatuaż

Nawet najdoskonalszy tatuaż może stracić swój urok, jeżeli wybierzesz dla niego nieodpowiednie miejsce. Decyzja o ozdobieniu ciała powinna być dobrze przemyślana nie tylko pod kątem doboru projektu, ale również optymalnego obszaru ciała.

 1. Rozmiar dziary powinien być dopasowany do części ciała. Małe serduszko nieładnie będzie wyglądać na ramieniu, a duży kwiatuszek na nadgarstku.
 2. ręka
 3. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy tatuaż w danym miejscu będzie wyglądać dobrze, jest wydrukowanie wzoru i przeniesienie go na ciało. Wycięty wzór przyklej w kilku miejscach, które bierzesz pod uwagę i zobacz, jak podoba ci się umiejscowienie w każdej z wybranych partii ciała.
 4. róża
 5. Niektóre punkty na ciele są bardziej podatne na ból, dlatego lepiej omijać je, jeśli zdecydujemy się na wykonanie tatuażu. Będzie bolał tatuaż na stopie, na nadgarstkach lub na łokciach, zgięcie łokcia od wewnątrz, wnętrza bicepsów, pachy, będzie także bolała szyja lub dłonie.
 6. tatu

Wybór salonu i tatuażysty

Wybór tatuażysty to w zasadzie najważniejsza sprawa. A znalezienie dobrego tatuażysty to nie lada sztuka. Każdy tatuator jest inny, lubi robić inne prace, a rozrzut w poziomie umiejętności jest ogromny.

 1. Poszukiwania dobrze jest zacząć od małego badania rynku: sprawdź, jakie dobre studia są w twoim mieście bądź w okolicy, do której masz możliwość dojechać. Przeglądaj magazyny o tatuażu, są w nich przedstawione profile artystów, można też obejrzeć prace tatuażystów.
 2. brzydko
 3. Dowiedz się, czy studio, do którego się wybierasz, spełnia wszelkie standardy sanitarne. To kluczowy element. To bardzo ważne, popytaj, wybierz się do studia na rozmowę. Przy wykonywaniu tatuażu powinno się obowiązkowo zachować środki ostrożności; używać igieł jednorazowego użytku, a sprzęt poddawać procesowi sterylizacji.
 4. proces

Przeciwwskazania do robienia tatuaży

  koieta
 • Tatuaże nie są dla wszystkich. Poznaj najważniejsze przeciwwskazania do ich wykonywania.
 • Immunosupresja – hamowanie procesu wytwarzania przeciwciał i komórek odpornościowych.
 • Padaczka, różnego rodzaju choroby serca i układu krążenia.
 • Choroby skóry.
 • Hemofilia.
 • Ciąża.
 • Przebywanie pod wpływem alkoholu.
 • Alergia na tatuaż.

Przygotowanie do wykonania tatuażu

wizerunek

Jak przygotować skórę na tatuaż? Czego unikać, a o co zadbać przed wykonaniem tatuażu?

 1. Minimum 48h przed datą sesji należy całkowicie zrezygnować z picia alkoholu.
 2. Przed planowaną sesją trzeba pamiętać, aby zjeść sycący, ale w miarę możliwości lekkostrawny posiłek.
 3. Zabierz ze sobą wodę do picia.
 4. Pod żadnym pozorem nie opalaj się.
 5. Z wybranego pod tatuaż miejsca na ciele nie usuwaj samodzielnie zbędnych włosów.
 6. Zabierz ze sobą przyjaciela, aby wspierał cię na duchu.

Pielęgnacja tatuażu

porady

Po wykonaniu tatuażu zostanie nałożony specjalny krem i folia spożywcza, pełniąca rolę opatrunku. Zazwyczaj większość tatuaży goi się od dwóch do trzech tygodni. Dlatego tak ważne jest zachowanie ostrożności i dokładne pielęgnowanie tatuażu. Żeby odpowiednio dbać o tatuaż, musicie mieć wiedzę na temat tego, jakie są poszczególne etapy pielęgnacji.

 1. Mycie tatuażu. Do mycia tatuażu używamy letniej wody i łagodnego, płynnego mydła lub żelu antybakteryjnego.
 2. Tatuaż należy smarować specjalną maścią. Tatuażysta na pewno doradzi ci najlepszy krem.
 3. Tatuaż należy bezwzględnie chronić przed słońcem. Przez 2-3 tygodnie należy unikać jakichkolwiek kąpieli w zbiornikach wodnych, sauny.
 4. Naturalnym procesem gojenia jest pojawienie się drobnych strupków. Zastosuj wtedy ciepłe, wilgotne okłady. Nie drap – wtedy usuwasz tusz.
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty