Wushu dla początkujących – sztuka walki na poprawę i utrzymanie sprawności fizycznej i zdrowia

wushu dla początkujących

Wushu w tłumaczeniu oznacza „chińską sztukę walki”. Pojawiło się kilka wieków temu w Chinach i przez długi czas było uważane za najbardziej tajemniczą ze wszystkich sztuk walki, a historia wushu sięga odległej starożytności. Od dawna wszystkie sekrety wushu były trzymane w ścisłej tajemnicy, nosiły rodzinny charakter i były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Obecnie istnieje wiele stylów i kierunków szkół wushu. Ale wspólną podstawą dla wszystkich kierunków jest konieczność jednoczesnego doskonalenia ducha i wzmocnienia ciała. Jednym słowem podstawa wushu – to filozofia, dzięki której człowiek będzie mógł dominować nad naturą bez naruszania jej praw.

Wushu dla początkujących

Obecnie istnieją dwa główne kierunki wushu – sportowy i tradycyjny. Kierunek sportowy ma pewne ograniczenia, w szczególności zabronione są takie techniki jak uderzenia łokciem i kolanem, w podstawę czaszki, kręgosłup i pachwinę. W tradycyjnym (bojowym) kierunku wszystkie te chwyty są dozwolone. Zajęcia wushu w sportowym kierunku bardzo korzystne dla zdrowia: rozwijają sprawność i koordynację, kształtują umiejętności akrobatyczne. I w wyniku, skierowane są do wzięcia udziału w zawodach, zwycięstwa i zdobywania nagród przez sportowców.

Tradycyjny kierunek nie sugeruje zawodów, a techniki w tym kierunku mają na celu uzyskanie umiejętności szybko i skutecznie bronić się, rozbroić przeciwnika i natychmiast go atakować. Obecnie odbywają się zawody z kontaktowego wushu, ale wszystkie one noszą w zasadzie poznawczy i pokazowy charakter. Główną różnicą w stosunku do tradycyjnego (bojowego) wushu jest bezpośrednie przekazywanie doświadczeń, umiejętności i tradycji sztuki walki od nauczyciela do swoich uczniów.

No, ale jeśli twoim celem nie jest zwycięstwo, nagrody i medale, a promocja zdrowia i sprawność fizyczna. To ma sens uprawiać wushu dla początkujących, które przede wszystkim pomaga rozwijać wytrzymałość i siłę, poprawić samodyscyplinę i psychologiczną odporność.

Wushu dla kobiet

Najważniejsze, kiedy uprawiasz daną sztukę walki – mieć luźne ubranie. Mistrzowie tej dyscypliny sportowej mówią się, że włożyć trzeba to, co najczęściej wkładasz i w czym najczęściej pojawiasz się na ulicy. Jednak dla pełnowartościowego treningu, odzież dla wushu musi być szyta na zamówienie na indywidualne standardy i według specjalnych wzorców.

Przede wszystkim odzież do treningu składa się z kilku zestawów, które są przeznaczone na różną pogodę. Do codziennego treningu nadaje się bawełniana koszulka i spodnie. Do treningu na zewnątrz w chłodne dni – getry zakładane na spodnie i specjalna kurtka (doi).

W ten sposób do uprawiania wushu potrzebne:

  • pas, doi, podkoszulek;
  • spodnie z gumką na dole nogawek;
  • getry;
  • spodnie bez gumki na nogawkach.

Ubrania szyją głównie lub z 100% bawełny, lub 95% bawełny i 5% lycry. Tkaniny z włókien lycry mają większą elastyczność.

Inwentarz wushu

Najbardziej pozytywną cechą w zajęciach wushu jest to, że wushu nie wymaga specjalnego sprzętu i urządzeń. W zasadzie, dla treningu biorą:

  • szablę;
  • miecz;
  • włócznię;
  • kij.
wushu ćwiczenia

Kij to jest patyk do wzrostu człowieka. Zazwyczaj jest on wykonany z białej wierzby i ma ogromną siłę cięcia.

Szabla jest również przeznaczona do uderzeń rąbiących i tnących. Wszystkie szable mają opływowy kształt i składają się z ostrza, efeza, ostrza i rękojeści.

Szermierka szablą wyróżnia się ogromną amplitudą i siłą uderzenia.

Miecz to krótka i cienka broń. Jego zaletą jest to, że jest dość łatwy i pozwala wykonywać wiele czynności technicznych.

 
Powiązane artykuły:
Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało
Kalanetyka – modny rodzaj sportu, częściowo podobny do jogi i niemniej skuteczny. Z artykułu dowiadujecie się o przeciwwskazaniach dla początkujących, jak należy zajmować się kalanetyką na odchudzanie i którą korzyść dają regularne ćwiczenia.
Bodyflex dla początkujących – technika leczniczego oddychania
Bodyflex dla początkujących nie jest taki prosty jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Nauczyć się techniki tchnienia bez podpowiadań instruktora udaje się nie wszystkim. Jednak przeczytawszy artykuł zrozumiecie, czy potraficie opanować go samodzielnie.
Kalanetyka dla początkujących – przebojowy sposób na piękne ciało
Kalanetyka – modny rodzaj sportu, częściowo podobny do jogi i nie mniej skutecznej. Z artykułu dowiadujecie się o przeciwwskazaniach dla początkujących, jak należy zajmować się kalanetyką na odchudzanie, i którą korzyść dają regularne zajmowanie.
Taniec orientalny dla początkujących – lekcje uroku i wdzięczności
Orientalne tańce dla początkujących - jeden z najbardziej popularnych kursów w dowolnym sporcie. Która kobieta zrezygnuje nauczyć się tym płynnym ruchom, które podbiją każdego mężczyznę. Poznajcie od czego lepiej zacząć.
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty