Wybielanie zębów: jak odróżnić dobre porady od niebezpiecznych?

Ostatnimi czasy szybko zyskuje popularność wybielanie zębów w domu. Wystarczy wejść na Pinteret, aby znaleźć wiele porad na ten temat. Ale czy naprawdę są one korzystne? Kevin Sands, doświadczony specjalista w dziedzinie stomatologii, autor śnieżnobiałego uśmiechu wielu amerykańskich gwiazd, wypowiedział się na temat niektórych z najbardziej popularnych porad.

1. Nacierać zęby wewnętrzną częścią skórki z bananów w ciągu dwóch minut.

Nacierać zęby

W najgorszym przypadku, nie będzie widać żadnego rezultatu, a po prostu będziesz podobny do małpy z bananową skórką. Banan zawiera potas, magnez i mangan, które teoretycznie mogą mieć wybielający efekt na zęby. Ale podczas przeprowadzania eksperymentu wynik okazał się niezadowalający. Wybielający efekt był praktycznie niewidoczny.

2. Wymieszać 3 łyżeczki sody z 2 łyżkami soku cytrynowego. Wcierać w zęby wacikiem przez pół minuty, potem opłukać i wyszorować szczotką.

Wymieszać

To może być bardzo niebezpieczne. Soda oczyszczona jest ścierną substancją, a sok z cytryny to silny kwas. Mieszanina tych substancji może mieć niekorzystny wpływ na szkliwo.

3. Wlać do szyny do korygowania zębów nadtlenek wodoru i dodać sody, nosić codziennie 20 minut w ciągu dwóch tygodni.

Wlać do szyny

Nadtlenek wodoru sam w sobie posiada słaby efekt wybielający. W połączeniu z sodą substancja nie będzie zbyt ścierna, więc można spróbować. Jednak nie należy spodziewać się takiego rezultatu, jak z profesjonalnego wybielania.

4. Dodaj do sody niewielką ilość wody, aby uzyskać gęstą mieszankę i nałóż na 10 minut.

Dodaj do sody

W tym nie ma żadnego sensu. Jeśli wcierać sodę w zęby, ona działa ściernie i niszczy szkliwo, ale jeśli ją nakładać, a nie wcierać, zębom to nie zaszkodzi, ale nie będzie żadnego efektu wybielającego.

5. Zrób płukanie z cynamonem, miodem i cytryną.

Zrób płukanie

Chociaż mieszanka cynamonu, miodu i cytryny może być pyszna, nie warto jej używać do codziennego płukania jamy ustnej. Sok z cytryny zawiera dużą ilość kwasu i może uszkodzić szkliwo, podczas gdy wysoka zawartość cukru w miodzie przy stałym oddziaływaniu może również powodować zniszczenie zębów.

6. Domowa pasta do zębów z oleju kokosowego i sody oczyszczonej.

Domowa pasta

Według tego przepisu należy wymieszać olej kokosowy, sodę i olejki eteryczne. Podczas mycia zębów mieszaniną, zawierającą sodę oczyszczoną, oddziałuje ścierne, szybko niszczy szkliwo. Do tego w takiej paście nie ma składników, które zawierają fluor, który jest głównym elementem dla podtrzymania zdrowia twoich zębów.

Z powyższego można wyciągnąć jeden wniosek: jeżeli przepis wydaje się zbyt dobrym lub zbyt niewiarygodnym, to prawdopodobnie tak jest. Jeśli pojawiają się wątpliwości, to lepiej zasięgnąć porady dentysty.

źródło:Cosmopolitan
 
 
 
Błąd w tekście? Zaznacz go i kliknij: Ctrl + Enter Systema Orphus© Orphus
Oferty pracy | Kontakty